NBA žvaigždės turėjo išgąsčio – JAV palaužė Juodkalniją tik po dramatiškos kovos

Pasaulio krepšinio čempionato antrasis etapas prasidėjo tikromis dramomis. Jų neišvengė ir J grupė, kurioje kovoja ir Lietuvos krepšininkai – favoritais laikyti JAV krepšininkai susidūrė su rimtomis problemomis akistatoje prieš Juodkalniją.

JAV – Juodkalnija<br>FIBA nuotr.
JAV krepšinio rinktinė.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2023-09-01 11:30, atnaujinta 2023-09-01 13:32

Be didesnio vargo pirmoje atrankos grupėje varžovus šlavusi JAV rinktinė po daug nervų pareikalavusios akistatos 85:73 (19:18, 18:20, 24:17, 24:18) pranoko juodkalniečius.

Juodkalnija jau nuo pat rungtynių pradžios parodė, kad nežada būti šios akistatos statistė – amerikiečių nepabūgę juodkalniečiai jiems smogė dar ankstyvoje rungtynių stadijoje ir išsiveržė į priekį – 11:4.

Šaltu dušu pavaišinti JAV krepšininkai pasivijo varžovus, tačiau solidesnės persvaros Steve'o Kerro auklėtiniams susikrauti nepavyko.

Po pirmųjų dešimties minučių jie buvo priekyje 19:18.

Antrajame kėlinyje amerikiečiams kiek pavyko atitrūkti nuo varžovų, bet Juodkalnija varžovams dar kartą smogė ketvirčio pabaigoje – galingas kėlinio finišas leido juodkalniečiams po dviejų kėlinių būti priekyje 38:37.

Tris triuškinančias pergales grupių etape iškovoję amerikiečiai savo pranašumų negalėjo įrodyti ir po ilgosios pertraukos, priešingai – Juodkalnija privertė JAV NBA žvaigždes žaisti jiems nepalankų krepšinį.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui K.Perry amerikiečių krepšį sudrebino galingu dėjimu, o komandas skyrė vos penki taškai – 64:69.

Vis dėlto svarbiausiu metu prabilęs A.Reavesas ir JAV rinktinė netikėtos nesėkmės išvengė – sėkmingiau užbaigė rungtynes ir vis dar išliko nenugalėta.

Primename, kad sekmadienį amerikiečių egzaminą laikys ir Lietuvos krepšinio rinktinė.

Amerikiečiai pirmajame pogrupyje nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. S.Kerro auklėtiniai 99:72 sutriuškino Naująją Zelandiją, 109:81 nepaliko vilčių Graikijai ir 110:62 pervažiavo Jordaniją.

Tuo metu Juodkalnija į J grupę atvyksta su dviem pergalėmis ir vienu pralaimėjimu.

Juodkalniečiai 91:71 sutriuškino Meksiką, 89:74 pranoko Egiptą ir 71:91 nusileido Lietuvai.

Lietuviai savo žygį antrajame atrankos etape taip pat pradės penktadienį – Kazio Maksvyčio auklėtiniai 15 val. 40 min. kovos su Graikija.

JAV: Anthony Edwardsas 17, Austinas Reavesas 12, Jarenas Jacksonas 11.

Juodkalnija: Nikola Vučevičius 18, Kendrickas Perry 14, Nikola Ivanovičius 9.

„Nauja diena“: ar yra galimybių, kad įvyks pilietybės referendumas?