Lietuvių ant žemės nuleisti amerikiečiai mušėsi į krūtinę: „Nežinau, kas įvyko“ Specialiai lrytas.lt, Manila

JAV rinktinės krepšininkai tylūs, šiek tiek nuleidę galvas ir sukdami akis ėjo pro žurnalistus. Tradiciškai, sustodavo tik tie, kurių paprašydavo JAV rinktinės atstovas spaudai. Kiti kuo greičiau žygiavo persirengimo kambario link. Jie nori kuo greičiau pamiršti tai, kas įvyko su Lietuvos krepšinio rinktine.

Lietuvos ir JAV rinktinių rungtynės.<br> EPA-ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Specialiai lrytas.lt, Manila

2023-09-03 19:29, atnaujinta 2023-09-03 19:37

O įvyko istorija – Lietuva pirmą kartą nuo 2004 metų olimpinių žaidynių nugalėjo JAV krepšininkus. Kova buvo nuožmi, kaitinanti žiūrovus, bet svarbiausia – pergalinga Lietuvai 110:104.

Jau po dviejų kėlinių JAV rinktinei kliuvo daugybės amerikiečių kritikos – lietuviai pirmavo 54:37. Buvo sumetę 9 tritaškius iš 9. Steve‘o Kerro taktikos neveikė. Lietuvos rinktinė buvo ant bangos. Po didžiosios pertraukos amerikiečiai atkuto – ėmė žaisti itin agresyviai, krito metimai, dvikovą valdė atletiškumas, JAV rinktinė trečiajame kėlinyje priartėjo 52:56.

„Jie vykdė žaidimo planą, o mes pradėjome pernelyg lėtai. Mes žaidėme gerokai geriau antrojoje pusėje, bet laukėme per ilgai. Tai mano kaltė. Aš turiu pradėti žaidimą. Aš turiu visus valdyti“, – į krūtinę mušėsi 27-erių „New York Knicks“ įžaidėjas Jalenas Brunsonas. Per 23 minutes jis pelnė 14 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį surinko 19 naudingumo balų.

Visi gerai suprato, kad jeigu Lietuvos rinktinei tai – rungtynės dėl pirmosios J grupės vietos ir dovana sirgaliams, tai JAV rinktinės krepšininkams jos reiškė gerokai daugiau.

Amerikiečiai čia atvyko be ryškiausių savo NBA žvaigždžių, todėl kiekvienose rungtynėse yra priversti įrodinėti, kad gali tinkamai atstovauti šaliai.

Tad nė kiek nestebina, kad po JAV rinktinės pralaimėjimo internete pasipylė milžiniška kritika.

„Aš noriu žaisti kitas rungtynes“, – tarstelėjo J.Brunsonas.

Iki šiol be pralaimėjimų žygiavę amerikiečiai jau irgi turėjo bilietą į ketvirtfinalį – dabar jie žais su Italijos krepšininkais. Lietuva – su Serbija.

JAV komanda dar turi laiko ištaisyti klaidą, tad ne veltui J.Brunsonas išgirdo klausimą: „Ar pralaimėjote dar tinkamu laiku?“.

„Aš nežinau, kas įvyko“, – teigė jis.

J.Brunsonas taip pat ir ragino JAV rinktinę: „Dabar nėra kito kelio. Pralaimi ir vyksti namo. Tai visi turėtų pabusti ir pradėti iš naujo“, – pridūrė J.Brunsonas.

Teoriškai jis galėtų būti ir Roko Jokubaičio komandos draugu, nes lietuvis priklauso „New York Knicks“ klubui. Išgirdęs R.Jokubaičio pavardę J.Brunsonas aptakiai kalbėjo apie pagarbą. Pats Rokas teigė, kad „veikiausiai jis net nežino, kad aš priklausau tam klubui.“