Graikija grupėje liko paskutinė: D. Itoudžio kariauna nė karto nepirmavo prieš Juodkalniją

Penktadienį Lietuvos krepšinio rinktinės sutalžyta Graikija nesugebėjo reabilituotis ir J pogrupio paguodos rungtynėse. Dimitrio Itoudžio auklėtiniai šį kartą nusileido Juodkalnijai.

Graikija pogrupyje liko paskutinė.<br>FIBA nuotr.
D.Itoudis.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2023-09-03 11:35, atnaujinta 2023-09-03 13:47

Grupės kovoje dėl trečiosios vietos graikai turėjo pripažinti varžovų pranašumą 69:73 (14:9, 16:17, 12:14, 27:23).

Varganai graikai atrodė dar rungtynių pradžioje – D.Itoudžio kariauna turėjo sugerti skaudų varžovų smūgį ir žaibiškai buvo pavaišinta dviženkliu deficitu (5:15).

Antrajame kėlinyje Graikijai buvo pavykę priartėti prie varžovų, bet Juodkalnija neatidavė pirmaujančios komandos vaidmens ir į ilgąją pertrauką išsinešė šešių taškų pranašumą – 36:30.

Po pertraukos vaizdas graikų stovykloje nesikeitė – juodkalniečiai įgijo dviženklį pranašumą ir nė karto mačo metu neleidę pirmauti graikams J grupėje užėmė trečiąją vietą.

Tiek Juodkalnija, tiek ir Graikija dar prieš šias rungtynes buvo praradusios galimybę žaisti pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalyje.

Iki šios akistatos Graikija 92:71 pranoko Jordaniją, 81:109 neprilygo JAV, 83:74 pranoko Naująją Zelandiją ir 67:92 nusileido Lietuvai.

Tuo metu Juodkalnija 91:71 įveikė Meksiką, 89:74 pranoko Egiptą, 71:91 pralaimėjo Lietuvai ir 73:85 nusileido JAV.

Dėl grupės nugalėtojų vardo sekmadienį kovos Lietuvos ir JAV rinktinės. Ši akistata vyks 15 val. 40 min. Lietuvos laiku.

Juodkalnija: Nikola Vučevičius 19, Dina Radončičius 12, Vladimiras Mihailovičius 10.

Graikija: Ioannis Papapetrou 16, Kostas Papanikolaou ir Lefteris Bochoridis 13.