JAV rinktinės lyderio veide šįkart – jokios šypsenos ir pokštų: kalbėjo mažai, bet pagyrė „22-ąjį numerį“ Specialiai lrytas.lt, Manila

Lietuvos rinktinės krepšininkai kurdami istorinę pergalę nuo veidų nubraukė ir JAV krepšininkų šypsenas, bylojančią apie aroganciją. Jokių pokštų, jokių šypsenų, jokių didelių pareiškimų. Nuleidęs galvą pro žurnalistus ėjo ir į spaudos konferenciją prisistatyti turintis Anthony Edwardsas.

A.Edwardsas per spaudos konferenciją nedaugžodžiavo.
 Lietuvos ir JAV rinktinių rungtynės.<br> EPA-ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Specialiai lrytas.lt, Manila

Sep 4, 2023, 11:54 AM

„Minnesota Timberwolves“ atstovas – didžiausia JAV krepšinio rinktinės žvaigždė pasaulio čempionate.

Lietuvos rinktinė po 19 metų pertraukos nugalėjo JAV komandą. Kazys Maksvytis su savo vyrukais ne pirmojo ryškumo NBA desantą, kuriam vadovauja NBA čempionas tiek žaidžiant, tiek treniruojant, Steve‘as Kerras patiesė 110:104. Lietuvai tai – 6-oji pergalė iš eilės. JAV krepšininkams – pirmoji nesėkmė Maniloje.

Būtent jie ir vijo šalin pralaimėjimo kartėlį – kol vieni sustoję prie žurnalistų būrio kalbėjo, ką buvo galima padaryti kitaip.

Niekas neatrodė taip pasitikinčiai, kaip prieš keletą dienų, nors JAV komanda žinojo, kad yra ketvirtfinalyje ir kad žais su Italija.

Net ir A.Edwardsas buvo gerokai mažiau kalbus. Šįkart jis nesijuokė – skirtingai nei dar grupės rungtynėse prieš Juodkalniją, kai nuskambėjo klausimas ir apie Lietuvą.

Tuomet jis nusijuokė: „Mes laimėsime“.

Ir šypsodamasis dar pridūrė: „Mūsų komanda viena geriausių, todėl nė kiek ir nejaučiame nerimo dėl tų vyrukų“.

Kaip dabar jau aišku, tada buvo geras momentas surimtėti.

Tiesa, pats A.Edwardsas savo pyrago dalį per rungtynes atsiriekė – per 29 minutes pelnė 35 taškus (dvitaškiai: 9/13, tritaškiai: 5/13, baudų metimai: 2/4), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, padarė 2 klaidas, perėmė 3 kamuolius ir surinko 26 naudingumo balus.

Tačiau nei apie savo skaičius, nei apie rungtynes su Lietuvos krepšininkais A.Edwardsas daugžodžiauti nebuvo linkęs.

Per spaudos konferencijas pasaulio čempionate yra jau įprasta nusistovėjusi praktika – iki klausimų savo žodį apie rungtynes pasako treneris, tuomet – su juo atėjęs žaidėjas.

Iki šiol viskas ir veikė tokia tvarka, bet Lietuvos rinktinė turėjo gerokai užgauti amerikiečių ego, kad įvyktų pokytis – po S.Kerro žodžių A.Edwardsas nenorėjo nieko pridurti.

„Jis pasakė viską“, – tarstelėjo krepšininkas, žiūrėdamas į trenerį.

A.Edwardsas vėliau tiesiai šviesiai leido suprasti, kad nori kuo greičiau užmiršti susidūrimą su Lietuva.

„Laimei mes vėl žaisime. Apie tai tik ir galvoju. Apie kitas rungtynes. Rungtynės jau pasibaigė, taip, žiūrėsime jas, pasimokysime, bet jau galvoju apie kitas“, – sakė jis.

Tiesa, jis nusilenkė „22-ajam numeriui“. Tokiu numeriu pažymėtus marškinėlius vilki 10 taškų pelnęs Eimantas Bendžius.

„Turiu būti atviras ir sąžiningas – pagyrimai 22 numeriui. Jis pataikė du svarbius tritaškius ketvirtajame kėlinyje, kai mes bandėme vytis. Tai buvo jo vakaras“, – kalbėjo A.Edwardsas.

Lietuvos rinktinė antradienį ketvirtfinalio rungtynes su Serbija žais 11 val. 45 min. Lietuvos laiku.