Tragiška čempionato pabaiga – latviai be gailesčio sutriuškino lietuvius, I. Brazdeikis patyrė traumą

Lietuvos krepšinio rinktinė liūdniausia įmanoma nata užbaigė pasaulio čempionatą. Igno Brazdeikio trauma paženklintoje kovoje dėl 5 vietos lietuviai 63:98 (20:28, 18:21, 9:28, 16:21) buvo sutriuškinti Latvijos krepšininkų.

Lietuva – Latvija<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

Sep 9, 2023, 2:31 PM, atnaujinta Sep 9, 2023, 5:34 PM

Pirmoje rungtynių dalyje vaizdas aikštėje nedžiugino. Maloniausias dalykas per pirmuosius du kėlinius – bendra Latvijos ir Lietuvos fanų niekinanti skanduotė, skirta kaimyninės šalies prezidentui, sukėlusiam karą Ukrainoje.

Latvijos krepšininkai nuo pat rungtynių pradžios lietuvius baudė... mūsų pačiu ginklu – tolimais metimais. Per pirmąjį kėlinį latviai pataikė 6 tritaškius ir lietuviai iš karto atsidūrė besivejančių vaidmenyje.

Sužaidus vos pustrečios minutės Latvijos krepšininkai turėjo dviženklį pranašumą – 14:4.

Visą pirmąją rungtynių pusę lietuviai ir atsilikinėjo maždaug 10 taškų skirtumu, o po dviejų kėlinių Latvijos rinktinė pirmavo 49:38.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo dar prasčiau. Ignas Brazdeikis po nesėkmingo nusileidimo ant parketo susiėmė už kelio ir skausmo perkreiptu veidu paliko aikštę, o latviai kėlinį atidarė trimis tritaškiais.

Latviška tritaškių salvė tęsėsi ir toliau, o latviai ketvirtajame kėlinyje sugebėjo įgyti net 32 taškų persvarą – 74:42.

Ketvirtajame kėlinyje latviai tęsė lietuvių triuškinamą, o Kėdainių „Nevėžyje“ praėjusiame sezone rungtyniavęs Arturas Žagaras pasiekė naują pasaulio čempionato rekordą. Įžaidėjas atliko net 17 rezultatyvių perdavimų. Iki šiol po 15 tikslių perdavimų buvo atlikęs kroatas Toni Kukočius ir pietų sudanietis Carlikas Jonesas.

Naudingiausiai latvių gretose rungtyniavo Arturas Kurucas. Snaiperis pelnė 20 taškų (6/10 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Lietuvių gretose išsiskyrė Jonas Valančiūnas, kuris pasižymėjo 15 taškų (6/7 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud.), 8 atkovotais kamuoliais ir 20 naudingumo balų.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 16, Jonas Valančiūnas 15, Tomas Dimša 13.

Latvija: Arturas Kurucas 20, Rolandas Šmitas 17, Andrejus Gražulis 12.

Lietuviai pirmajame grupių etape pranoko Egipto, Meksikos ir Juodkalnijos rinktines. Vėliau po mūsų kojomis krito Graikijos ir JAV rinktinės.

Deja, ketvirtfinalyje lietuviai nusileido Serbijos rinktinei, o kovoje dėl 5–8 vietų Lietuvos krepšininkai įveikė Slovėnijos rinktinę.

Latvijos krepšininkai pirmajame etape sutriuškino Libano krepšininkus, netikėtai įveikė Prancūzijos rinktinę ir nusileido kanadiečiams.

Antrajame etape latviai ir vėl pateikė sensaciją bei nugalėję Ispanijos ir Brazilijos rinktines žengė į atkrintamąsias varžybas.

Ketvirtfinalyje latviai po įnirtingos kovos nusileido vokiečiams, tačiau vėliau nugalėjo italus.

Prieš čempionatą Lietuvos ir Latvijos rinktinės susitiko draugiškose rungtynėse. Tuomet lietuviai sutriuškino kaimynus 93:69.