Kanados blogiukas nutildė švilpikus, o treneris dėkojo angelui D. Blattui: „Jis visada šalia“ Specialiai lrytas.lt, Manila

Kanados vyrų krepšinio rinktinė po dramatiškos kovos pasaulio čempionato pusfinalyje įveikė JAV krepšininkus 127:118 ir paliko juos be medalių. Daugiausiai bėdų amerikiečiams pridarė Dillonas Brooksas, kuris ne tik plušėjo gynyboje, bet ir suvertė net 39 taškus.

Kanados rinktinė prieš JAV.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

Specialiai lrytas.lt, Manila

Sep 10, 2023, 3:01 PM, atnaujinta Jan 17, 2024, 5:05 PM

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 4 sek., amerikietis Mikalas Bridgesas stojo prie baudų metimų linijos. Tuo metu švieslentėje degė JAV nepalankūs skaičiai – 107:111. M.Bridgesas pataikė pirmąjį baudos metimą, tuomet tyčia prametė antrąjį, atkovojo kamuolį puolime ir pataikė tolimą tritaškį iš aikštės krašto.

Komandos teko žaisti pratęsimą, tačiau visas rungtynes pirmavę kanadiečiai nepasimetė po stebuklingo JAV rinktinės išsigelbėjimo ir užtikrintai įveikė juos.

D.Brooksas per 42 min. spėjo pelnyti 39 taškus (7/8 trit.), atkovoti 4 kamuolius, atlikti 5 rezultatyvius perdavimus ir surinkti 42 naudingumo balus.

„Esu laimingas, kad galėjau užsidėti Kanados marškinėlius. Praleidau dalį atrankos rungtynių, džiaugiuosi, kad esu čia ir galiu reprezentuoti savo šalį“, – po rungtynių kalbėjo 27-erių „Houston Rockets“ žaidėjas.

D.Brooksas viso turnyro metu sulaukdavo daugiau švilpimų nei plojimų. Dėl savo erzinančio charakterio aikštėje NBA lygoje jis užsidirbo Piktadario pravardę, kuri šią vasarą skambėjo ir pasaulio čempionato arenose.

Vis dėlto krepšininkas teigė, kad tai jam pridėjo dar daugiau motyvacijos.

„Visi, kurie man rėkė, rašinėjo socialiniuose tinkluose, jie padėjo man tapti geresniu kiekvieną dieną. Jie motyvavo mane“, – atskleidė kanadietis.

Tačiau jo surengtas tritaškių lietus į JAV krepšį privertė vietinius sirgalius pakeisti nuomonę apie jį.

Arenoje kelis kartus pasigirdo „MVP“ skanduotės, skirtos D.Brooksui.

„Tai buvo antras kartas, tą patį sirgaliai skandavo Indonezijoje, – šypsojosi D.Brooksas. – Nuostabus jausmas, kai į tave atkreipia tokį dėmesį rungtynių metu. Bet tai nieko nereiškia, reikia toliau sunkiai dirbti.“

Kovoje dėl trečiosios vietos D.Brooksas nebuvo vienintelis Kanados rinktinės lyderis. Svariai prie pergalės prisidėjo ir Shai Gilgeous-Alexanderis, kuris pelnė 31 tašką, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 40 naudingumo balų.

„Mes pirmavome visas rungtynes, dominavome aikštėje. Nepaisant M.Bridgeso metimo, turėjome išlikti ir per pratęsimą“, – rungtynių pabaigą aiškino „Oklahoma City Thunder“ žaidėjas.

Kanados rintkinei tai buvo pirmasis medalis pasaulio čempionatų istorijoje. Jie taip pat iškovojo bilietą į 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes.

Dėl šių pasiekimų Kanados rinktinės treneris Jordis Fernandezas Torresas skyrė šiltus žodžius jį konsultavusiam treneriui Davidui Blattui, kuris puikiai žinomas ne tik JAV, bet ir Europoje.

„Jis man yra kaip angelas, visada šalia“, – sakė Kanados strategas.