Pirmasis medalis šalies istorijoje – po pratęsimo amerikiečius įveikę kanadiečiai pasidabino bronzа

Pasaulio krepšinio čempionato mažajame finale į kovą stojo dvi NBA žvaigždžių kupinos rinktinės – pirmojo medalio šalies istorijoje siekusi Kanada ir tik apie auksą galvojusi JAV. Po įnirtingos, pratęsimo pareikalavusios kovos savo pranašumą 127:118 (34:25, 24:31, 33:26, 20:29, 16:7) įrodę Kanados krepšininkai iškovojo bronzos medalius.

JAV – Kanada<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (30)

Sep 10, 2023, 11:02 AM, atnaujinta Jan 17, 2024, 5:05 PM

Pasaulio krepšinio čempionate turnyro favoritėmis nuo pat pradžių laikytos JAV ir Kanados rinktinės susitinka finale... tiesa, ne didžiajame, kaip buvo tikėtasi, o mažajame, kuriame Šiaurės Amerikos komandos kovoja dėl bronzos medalių.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo Kanados rinktinė. Amerikiečių klaidomis gynyboje naudojęsi kanadiečiai organizavo vieną sėkmingą ataką po kitos ir pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos kanadiečiai turėjo 13 taškų pranašumą – 34:21.

JAV rinktinės krepšininkai lengvai paleisti bronzos iš rankų nesiruošė ir antrajame kėlinyje sužaidus vos kiek daugiau nei 2 minutes amerikiečiai pirmavo 38:36.

Tačiau po pertraukos ir vėl sėkmingiau atakavo Kanados krepšininkai, kurie į lemiamą kėlinį žengė su 9 taškų pranašumu, 91:82. Persvara laikėsi neilgai, kadangi į ketvirtąjį kėlinį amerikiečiai išėjo sužvėrėję.

Kaip jau ne pirmą kartą šiame čempionate, JAV rinktinė pastangas gynyboje pradėjo demonstruoti tik lemiamame ketvirtyje, tačiau jau iki tol laisvo žaidimo pojūtį turėję kanadiečiai tęsė sėkmingą žadimą. Kova vyko taškas į tašką, tačiau atrodė, kad Kanada iškovos pergalę.

Likus žaisti 4 sekundes kanadiečiai pirmavo 111:107, o prie baudų linijos stojo Mikalas Bridgesas. Amerikietis pataikė pirmąjį metimą, antrąjį specialiai prametęs pats atsikovojo kamuolį ir nubėgęs už tritaškio linijos pataikė tolimą metimą ir išplėšė pratęsimą.

Amerikiečių nelaimei, išplėštas pratęsimas džiaugsmo negarantavo. JAV metimai skriejo pro šalį, o Kanada šventė istorinę pergalę.

Kanados rinktinėje nuostabus buvo Dillono Brookso ir Shai Gilgeous-Alexanderio duetas.

Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas D.Brooksas per 42 minutes surinko 39 taškus (5/10 dvit., 7/8 trit., 8/10 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 42 naudingumo balus.

S.Gilgeous-Alexanderis pridėjo 31 tašką (10/17 dvit., 1/3 trit., 8/8 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 12 rezultatyvių perdavimų ir 40 naudingumo balų.

Naudingiausias žaidėjas JAV gretose buvo M.Bridgesas. Amerikietis pelnė 19 taškų (3/6 dvit., 3/6 trit., 4/6 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir surinko 23 naudingumo balus.

Kanada: Dillonas Brooksas 39, Shai Gilgeous-Alexanderis 31, R.J. Barrettas 23.

JAV: Anthony Edwardsas 24, Austinas Reavesas 23, Mikalas Bridgesas 19.

Pirmajame grupių etape JAV krepšininkai įveikė Graikijos, Naujosios Zelandijos ir Jordanijos rinktines, o antrajame nugalėjo Juodkalniją, tačiau nusileido lietuviams.

Ketvirtfinalyje amerikiečiai sutriuškino italus, tačiau pusfinalyje pripažino vokiečių pranašumą.

Kanados krepšininkai galingai startavo pasaulio čempionate įveikdami Prancūzijos, Libano ir Latvijos krepšininkus.

Antrajame etape kanadiečiai suklupo prieš brazilus, tačiau įveikė ispanus. Ketvirtfinalyje Kanados rinktinė nugalėjo Slovėnija, tačiau pusfinalyje nusileido Serbijos komandai.