Nuo rugpjūčio 25 dienos Filipinuose vyko pasaulio krepšinio čempionatas ir galiausiai paaiškėjo naujieji čempionai. Po atkaklios, finalo vardo vertos vokiečių ir serbų kovos, rezultatu 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20) triumfavo Vokietijos rinktinė.

Proga švęsti – serbus patiesę vokiečiai iškovojo istorinį pasaulio čempionų titulą<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Vokietija – Serbija<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Vokietija – Serbija<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (37)

2023-09-10 14:41, atnaujinta 2023-09-10 18:18

Vokietijos krepšininkams tai buvo pirmasis pasaulio čempionų titulas istorijoje.

Nors serbai ir pradėjo rungtynes pelnydami pirmuosius 5 taškus, tačiau būtent jų gerbėjų veidai buvo persmelkti baimės.

Ognjenas Dobričius sužaidęs vos dvi minutes po kontakto su varžovu atsidūrė ant žemės. Skausmo pakęsti negalėjęs serbas aikštę paliko tik su mediku pagalba ir į rungtynes nebegrįžo.

Tačiau tai netrukdė serbams mesti kovos varžovams. Pirmuosius du kėlinius vyko kova taškas į tašką ir komandos į ilgąją pertrauką švieslentei rodant lygų rezultatą, 47:47.

Į trečiąjį kėlinuką vokiečiai įžengė su kur kas geresne energija. Serbijos puolimo lyderius sėkmingai stabdę Gordie Herberto auklėtiniai per 10 minučių praleido tik 10 taškų ir į lemiamą ketvirtį žengė pirmaudami 69:57.

Ketvirtajame kėlinyje serbai lipo vokiečiams ant kulnų, o čempionato atradimas – Aleksa Avramovičius darė viską. Pataikė tritaškius, provokavo pražangas ir nuostabiai dirbo gynyboje.

Tačiau to nepakako. Dennisas Schroderis turėjo savų planų ir pademonstravęs aukščiausio lygio talentą sugebėjo atvesti savo rinktinę į pergalę.

Finale D.Schroderis pelnė 28 taškus (7/11 dvit., 2/6 trit., 8/10 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Tuo tarpu geriausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Franzas Wagneris. Puolėjas pasižymėjo 19 taškų (3/7 dvit., 1/4 trit., 10/11 baud.), 7 atkovotais ir 3 perimtais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais ir 19 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai serbų gretose žaidė A.Avramovičius. Krepšininkas surinko 21 tašką (4/8 dvit., 3/7 trit., 4/5 baud.), 1 atkovotą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus ir 16 naudingumo balų.

Vokietija: Dennisas Schroderis 28, Franzas Wagneris 19, Johannesas Voigtmannas 12.

Serbija: Aleksa Avramovičius 21, Bogdanas Bogdanovičius 17, Filipas Petruševas 10.

Serbai pirmajame grupių etape įveikė Puerto Riko, Pietų Sudano ir Kinijos rinktines. Antrajame etape serbai suklupo prieš italus, tačiau įveikė Dominikos Respubliką.

Ketvirtfinalyje serbai nugalėjo Lietuvos rinktinę, o pusfinalyje kanadiečius.

Vokiečiai iki finalo žygiavo be pralaimėjimų. Grupių etape po jų kojomis krito Australijos, Japonijos, Suomijos, Slovėnijos ir Sakartvelo rinktinės.

Ketvirtfinalyje Vokietija įveikė Latvijos krepšininkus, o pusfinalyje palaužė JAV rinktinę.

Praėjusį kartą dvi Europos komandos finale žaidė 2006 metais. Tąkart lemiamose rungtynėse Ispanijos rinktinė nugalėjo Graikijos komandą.

. Nei Vokietijos, nei savarankiškos Serbijos komanda dar nė karto nebuvo pasaulio čempionė.

Tačiau serbai prisidėjo prie daugelio tuometinės Jugoslavijos bei Serbijos ir Juodkalnijos krepšinio pergalių.

Didžiosios Jugoslavijos (su kroatais, bosniais, slovėnais ir t.t.) rinktinė pasaulio čempione tapo tris kartus (1970, 1978 ir 1990 m.). Kai bendroje valstybėje liko tik Serbija ir Juodkalnija, jos krepšininkai pasaulio čempionais tapo dar du kartus (1998 ir 2002 m.).