„Barcelona“ tildo skeptikus: namuose pranoko „Anadolu Efes“

Be Šarūno Jasikevičiaus likusi „Barcelona“ (1/0) ekipa naująjį Eurolygos sezoną pradėjo pergalingai.

R.Jokubaitis.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Oct 5, 2023, 9:22 PM, atnaujinta Oct 5, 2023, 11:50 PM

Ketvirtadienį Roko Jokubaičio atstovaujamas Katalonijos klubas namuose 91:74 (22:19, 18:15, 29:30, 22:10) pranoko Stambulo „Anadolu Efes“ (0/1) krepšininkus.

Kaip ir buvo galima tikėtis nuo pat rungtynių pradžios abi komandos įsivėlė į permainingas rungtynes, kuriose nė vienai iš ekipų nepavyko nutolti nuo varžovų.

Po pirmojo kėlinio 22:19 pirmavo kiek geriau ketvirtį užbaigusi „Barcelona“.

Antrajame kėlinyje katalonai vis labiau ėmė rodyti savo pranašumą – Rogerio Grimau auklėtiniai suaktyvino gynybą ir įgijo devynių taškų pranašumą (32:23).

„Atkutusi“ „Anadolu Efes“ prieš pertrauką sušvelnino atsilikimą iki dviejų taškų, bet vėl sėkmingai kėlinį išėjusi „Barcelona“ po pirmosios dvikovos pusės išsinešė šešių taškų pranašumą 40:34.

Trečiajame kėlinyje vyko taškų lenktynės – abi komandos kartu sudėjus įmetė net 59 taškus ir nors „Anadolu Efes“ buvo pavykę priartėti, bet „Barcelona“ išliko pirmaujančios komandos vaidmenyje (69:64).

Ketvirtajame kėlinyje veiksmas jau vyko pagal „Barcelona“ scenarijų – katalonai įgijo dviženklė pranašumą ir šventė saldžią pergalę Eurolygos starte.

Nugalėtojų gretose R.Jokubaitis per 17 minučių įmetė 4 taškus (1/4 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 8 naudingumo balus

Š.Jasikevičiaus paslaugų atsisakiusi „Barcelona“ praėjusiame Eurolygos sezone nužygiavo iki Kaune vykusio finalo ketverto, bet jame kalnų nenuvertė – užėmė ketvirtąją vietą.

Tuo metu „Anadolu Efes“ praėjęs sezonas buvo dar blogesnis – komanda liko už atkrintamųjų varžybų borto: 17 pergalių, 17 pralaimėjimų (11 vieta).

„Barcelona“: Willy Hernangomezas 18, Janas Vesely 16, Nicolasas Laprovittola 13, Jabari Parkeris 10.

„Anadolu Efes“: Shane‘as Larkinas 16, Elijah Bryantas ir Tyrique‘as Jonesas po 10.