Įnirtingame Graikijos grandų derbyje – pratęsime dominavusio „Olympiakos“ klubo pergalė prieš M. Grigonį ir „Panathinaikos“

Įspūdingame Graikijos titanų derbyje – sunki „Olympiakos“ (1/0) pergalė prieš „Panathinaikos“ (0/1). Pratęsime dominavę „Oly“ krepšininkai 88:78 (23:22, 13:21, 16:16, 22:15, 14:4) įveikė „Pao“ ir šventė pirmąją sezono pergalę Eurolygoje.

Alecas Petersas<br> ZEUS/Scanpix nuotr.

Oct 6, 2023, 8:45 PM, atnaujinta Oct 23, 2023, 12:57 PM

Likus kiek mažiau nei keturioms minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Olympiakos“ persvėrė rezultatą 69:66, tačiau po to du tolimus metimus smeigė Marius Grigonis, kuris sugrąžino „Pao“ trijų taškų pranašumą (69:72). Visgi abi ekipos ir toliau keitėsi sėkmingais epizodais ir likus kiek mažiau nei minutei po Aleco Peterso dvitaškio rezultatas buvo lygus (74:74). Abi ekipos turėjo laiko pataikyti po pergalingą metimą, tačiau to nepadarė ir OAKA arenoje – pratęsimas.

Pratęsime tiesiog dominavo „Olympiakos“ krepšininkai, kurie pratęsimą laimėjo 14:4 ir galop 88:78 šventė pirmąją pergalę naujajame Eurolygos sezone.

M.Grigonis buvo vienas rezultatyviausių „Panathinaikos“ žaidėjų. Lietuvis įmetė 17 taškų (2/3 dvit., 4/6 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų.

Rezultatyviau už M.Grigonį žaidė tik K.Sloukas, kuris prieš savo buvusią komandą pelnė 20 taškų.

„Olympiakos“ į priekį vedė A.Petersas ir buvęs žalgirietis Thomasas Walkupas. Abu krepšininkai sumetė po 17 taškų, tačiau naudingiau už T.Walkupą sužaidė A.Petersas, kuris atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir sukaupė net 31 naudingumo balą.

Graikijos grandų derbis prasidėjo klampiu, tačiau sėkmingų abejų ekipų žaidimu. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui minimaliu skirtumu 8:10 pirmavo M.Grigonio atstovaujama „Panathinaikos“, tačiau netrukus po prasidėjo tritaškių lietus. Du tritaškius pataikė „Oly“, vieną pataikė „Pao“ ir likus kiek mažiau nei keturioms minutėms 16:13 pirmavo raudonieji.

Antroji ketvirčio dalis taip pat buvo atkakli. Nė vienai ekipai nepavyko surengti didesnio spurto ir susikrauti didesnio pranašumo. Po pirmųjų 10-ies minučių pirmavo nominalūs rungtynių svečiai Pirėjo „Olympiakos“ (22:23).

Antrojo kėlinio pradžioje ir toliau buvo žaidžiamas klampokas bei gynybinis krepšinis, tačiau „Pao“ po truputį įsibėgėjo, surengė spurtą 0:9 ir pirmąkart susikrovė dviženklį pranašumą (29:39).

Antroje kėlinio dalyje rezultatyvumas kiek sumažėjo, tačiau „Pao“ krepšininkams keliaujant į ilgąją pertrauką pavyko išlaikyti kiek didesnį pranašumą (36:43).

Per pirmąją mačo dalį Kostas Sloukas į buvusios komandos krepšį įmetė net 13 taškų.

Kone didžiąją trečiojo kėlinio dalį geriau atrodė „Olympiakos“ krepšininkai, kurie likus kiek mažiau nei trims minutėms buvo sumažinę „Pao“ pranašumą iki vieno taško 52:53, tačiau Ergino Atamano auklėtiniai atsakė spurtu 0:6 ir į ketvirtąjį kėlinį ėjo ir toliau pirmaudami septyniais taškais (52:59).

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo sėkmingesnė „Oly“, kurie spurtavo 11:2 ir likus kiek daugiau nei 6 minutėms pirmavo 63:61, tačiau netrukus „Pao“ atsakė spurtu 0:5 ir susigrąžino trapų trijų taškų pranašumą (63:66).

Pratęsime tiesiog dominavo „Olympiakos“ krepšininkai, kurie vienu pratęsimą laimėjo 14:4 ir galop 88:78 šventė pirmąją pergalę naujajame Eurolygos sezone.

„Olympiakos“: Alecas Petersas (5/7 dvit., 2/2 trit., 1/1 baud., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.) ir Thomasas Walkupas (5/10 trit.) po 17, Nigelis Williamsas–Gossas 16 (3/5 dvit., 3/6 trit., 3 rez. perd., 16 naud. bal.), Nikola Milutinovas 15 (6/12 dvit., 7 atk. kam., 21 naud. bal.) ir Isaiah Canaanas 14 (4/6 trit.).

„Panathinaikos“: Kostas Sloukas 20 (5/9 dvit., 2/6 trit., 4/4 baud., 7 klaid., 11 naud. bal.), Marius Grigonis 17 (2/3 dvit., 4/6 trit.), Juancho Hernangomezas 13 (10 atk. kam., 25 naud. bal.) ir Mathiasas Lessort'as 10 (3/6 dvit., 4/4 baud., 10 atk. kam., 18 naud. bal.).