Pratęsimo pareikalavusioje dramoje – „Fenerbache“ pergalė prieš „Olimpia“

Įnirtingoje ir pratęsimo pareikalavusioje kovoje Stambule – aikštelės šeimininkų pergalė. „Fenerbache“ dramatiškoje kovoje 85:82 (19:23, 19:12, 24:19, 14:22, 9:6) iškovojo pirmąją pergalę naujajame Eurolygos sezone, įveikdama Milano „Olimpia (0/1) ekipą.

Marko Guduričius<br>Scanpix nuotr.

Oct 6, 2023, 8:15 PM, atnaujinta Oct 7, 2023, 12:10 AM

Pratęsimo metu abi komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, tačiau kone visą pratęsimo dalį pirmavo „Fenerbache“ ekipa, o ypač svarbų dūrį į Milano klubo krepšį įleido Scottie Wilbekinas, kuris pataikė ketvirtąjį savo tritaškį ir likus minutei „Fenerbache“ pirmavo penkiais taškais (84:79).

Visgi viskas dar nebuvo baigta, kadangi mesdamas tritaškį Nikola Mirotičius išprovokavo Nigelo Hayes-Daviso pražangą ir sumažino varžovų pranašumą iki dviejų taškų (84:82).

„Olimpia“ specialiai atliko pražangą prieš Marko Guduričių, kuris pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, tad Milano klubas dar turėjo šansą išplėšti antrąjį pratęsimą. Visgi N.Mirotičius nepataikė tolimo metimo per varžovo rankas, kas lėmė, kad pirmąją pergalę Eurolygoje 85:82 šventė „Fenerbache“ krepšininkai.

„Fenerbache“ gretose rezultatyviausiai žaidė Scottie Wilbekinas, kuris įmetė 19 taškų (3/6 dvit., 4/8 trit.) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Olimpia“ klubo neišgelbėjo fenomenalus Nikola Mirotičiaus pasirodymas. Eurolygoje su „Olimpia“ marškinėliais debiutavęs puolėjas surinko galingą dvigubą dublį – 27 taškai (6/9 dvit., 3/5 trit., 6/8 baud.), 11 atkovotų kamuolių ir net 38 naudingumo balai.

Rungtynių pradžioje tiek „Fenerbache“, tiek „Olimpia“ keitėsi sėkmingomis atakomis, tačiau įpusėjus pirmajam ketvirčiui 8:14 pirmavo svečiai iš Italijos. Su „Olimpia“ marškinėliais Eurolygoje debiutavęs Nikola Mirotičius per pirmąsias penkias mačo minutes pelnė penkis taškus.

Likus kiek mažiau nei keturioms pirmojo kėlinio minutėms „Olimpia“ pirmąkart susirinko dviženklį pranašumą (8:18).

Prasidėjus keitimamas „Fenerbache“ gretose sužibo Marko Guduričius, kuris per pirmą ketvirtį pelnė 9 taškus ir padėjo turkams priartėti prie varžovų iš Italijos. Visgi po pirmųjų dešimties rungtynių minučių ir toliau pirmavo Milano „Olimpia“ (19:23).

Pirmoje antrojo ketvirčio pusėje ir toliau solidžiau atrodė „Olimpia“, tačiau antroje kėlinio dalyje tritaškius pradėjo pataikyti Scottie Wilbekinas, kuris pataikė du tolimus metimus ir solidžiai prisidėjo prie aikštelės šeimininkų taškų rinkimo bei kartu aikštelės šeimininkams leido pirmauti minimaliu trijų taškų skirtumu (38:35).

Pirmoje trečiojo ketvirčio dalyje ir toliau solidžiau atrodė aikštelės šeimininkai, kurie pataikė ne vieną tritaškį ir įpusėjus ketvirčiui artėjo prie dviženklio pranašumo (53:45).

Likus 3,5 minutės iki trečiojo ketvirčio pabaigos Jonathanas Motley pataikė sudėtingą dvitaškį, kuris „Fenerbache“ ekipai pirmąkart pirmauti dviženkliu skirtumu (55:45).

Trečiojo kėlinio pabaigoje penkis taškus iš eilės surinko N.Mirotičius, tačiau sėkmingo puolėjo žaidimo nepakako. Į jo taškus greitai atsakė ir „Fenerbache“ ekipa, kuri po trijų ketvirčių turėjo solidų aštuonių taškų pranašumą (62:54).

Kevirtojo kėlinio pradžioje kiek geriau atrodė Milano „Olimpia“ ekipa, kuri spurtavo 10:3, o galop po dar vieno N.Mirotičiaus tikslaus tritaškio trumpam išsiveržė į priekį 69:68, tačiau jau kitoje atakoje du taškus su pražanga pelnė Scottie Wilbekinas, kuris sugrąžino minimalų pranašumą aikštelės šeimininkams (71:69).

Visgi Milano ekipa šiaip ne taip išplėšė pratęsimą. Nicolo Melli pataikė dvitaškį iš po krepšio ir išlygino rezultatą (76:76). Aikštelės šeimininkai turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau „Fenerbache“ krepšininkams nepavyko surengti sėkmingos atakos ir abi ekipos keliavo į pratęsimą.

„Fenerbache“: Scottie Wilbekinas 19, Georgios Papagiannis, Marko Guduričius ir Tyleris Dorsey po 15, Dyshawnas Pierras 11 (6 atk. kam.).

„Olimpia“: Nikola Mirotičius 27 (6/9 dvit., 3/5 trit., 6/8 baud., 11 atk. kam., 38 naud. bal.), Shavonas Shieldsas 10 (1/7 dvit., 2/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 11 naud. bal.).