Eurolygos lietuviai: R. Giedraičio pavyzdys kitiems ir stabilumo trūkumas

Rokas Giedraitis naujajame Eurolygos sezone tarp Lietuvos krepšininkų į aikštę žengę pirmas ir parodė puikų pavyzdį kitiems lietuviams. Kone geriausiai šiuo pavyzdžiu sekė Marius Grigonis, tačiau Eurolygos pirmajame ture net geriausiai žaidusiems lietuviams trūko stabilumo. Beje, visi ketvirtadienį žaidę Lietuvos krepšininkai laimėjo, penktadienį – pralaimėjo.

Eurolygos lietuviai: R. Giedraičio pavyzdys kitiems ir stabilumo trūkumas<br> lrytas.lt koliažas
 Lietuvių pasirodymai Eurolygoje
Arnas Butkevičius<br>zalgiris.lt nuotr.
Edgaras Ulanovas<br>zalgiris.lt nuotr.
Rokas Jokubaitis <br>AFP/Scanpix nuotr.
 Marius Grigonis<br> Imago/Scanpix nuotr.
 Rokas Giedraitis<br> SIPA/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Oct 7, 2023, 8:42 AM

Rokas Giedraitis

„Crvena Zvezda“ naujokas pirmąsias sezono rungtynes pradėjo starto penkete. R.Giedraitis pirmuosius taškus pelnė 4-ąją min., kai perėmė kamuolį, tolimu metimu pabaigė jo paties pradėtą greitą ataką ir padidino skirtumą 15:6.

R.Giedraitis ir taikliai atakavo, ir akimirksniu pastebėdavo geriausius atakos tęsinius, ir gindamasis užspaudė N.De Colo. Iki pertraukos lietuvis pataikė visus penkis metimus (keturis tritaškius ir dvitaškį, truputį užmynęs tritaškio liniją). Antrojoje rungtynių pusėje R.Giedraitis buvo pernelyg atsipalaidavęs ir atakavo nebe taip taikliai.

Pirmosios pasaulio teniso raketės Novako Džokovičiaus ir kitų 18 tūkstančių sirgalių palaikomas R.Giedraitis žaidė 28 min. (ilgiausiai komandoje), pelnė 17 taškų (2/4 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir prasižengė 3 kartus.

Namie žaidusi „Crvena Zvezda“ pirmąsias sezono rungtynes su ASVEL ekipa buvo bepaverčianti lengvu pasivaikščiojimu (po dviejų kėlinių pirmavo 21 tašku). Vis dėlto Belgrado krepšininkai patys per anksti patikėjo, kad pergalė jau kišenėje. Nors po pertraukos „Zvezda“ žaidė daug vangiau, nugalėjo tuo pačiu 21 taško skirtumu 94:73.

Marius Grigonis

„Panathinaikos“ starto penketo gynėjas tris kėlinius daugiausia bėgiojo be kamuolio, bet gavęs kamuolį dažniausiai sugalvodavo, kaip padidinti pavojų varžovams ir jau 4-ąją min. pelnė pirmuosius taškus, pataikęs iš toli prieš pat atakai skirto laiko sireną. M.Grigonio vaidmuo penkete pasikeitė ketvirtajame kėlinyje, kai savo sprendimuose susipainiojo „žaliųjų“ naujokas K.Sloukas. M.Grigonis tuo metu tapo pagrindiniu Atėnų komandos kūrėju ir vien per ketvirtąjį kėlinį pelnė 8 taškus.

M.Grigonis žaidė 30,5 min., pelnė 17 taškų (2/3 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 1/2 baudų) ir prasižengė 4 kartus.

Atėnų olimpinėje arenoje beveik 18 tūkst. sirgalių palaikomas „Panathinaikos“ po permainingos kovos ir pratęsimo 78:88 pralaimėjo kitam Graikijos milžinui „Olympiakos“. Pusantro kėlinio komandos žaidė lygiai, bet „žalieji“ prieš pertrauką įgijo dviženklę persvarą. „Raudonieji“ lygsvarą sugrąžino tik ketvirtajame kėlinyje, tačiau per pratęsimą žaidimas vyko į vieną krepšį.

Rokas Jokubaitis

„Barcelona“ gynėjas nuo atsarginių suolo pakilo 6-ąją min., bet į aikštę įėjo tik paskutinę pirmojo kėlinio minutę, nes žaidimas ilgai vyko be stabdymų („Barça“ tuo metu pakeitė visą starto penketą). R.Jokubaitis ilgai varinėdavosi kamuolį, kantriai laukdamas, kada galės padidinti tempą, ir gerai keitė žaidimo ritmą. Keli jo metimai buvo truputį netikslūs, bet suteikė galimybę J.Vesely pasigerinti atkovotų kamuolių puolant statistiką. Lietuviui didesnių bėdų kilo kitoje aikštės pusėje – jis dažnokai nespėdavo paskui varžovų lyderį Sh.Larkiną.

Vis dėlto spragos ginantis nenusvėrė R.Jokubaičio naudingų veiksmų puolant. Jo +/– rodiklis buvo vienas iš geriausių.

R.Jokubaitis žaidė 16,5 min., pelnė 4 taškus (1/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Barcelona“ namie nugalėjo „Anadolu Efes“ komandą 91:74. „Barça“ pirmavo didžiąją rungtynių dalį, bet įkrito į duobę trečiojo kėlinio viduryje, kai leido varžovams persverti rezultatą 45:46. Vis dėlto trečiojo kėlinio pabaigoje „mėlyni-granatiniai“ pradėjo sparčiai tolti ir ketvirtajame kėlinyje džiugino sirgalius efektingais veiksmais, nesijaudindami dėl rezultato.

Tadas Sedekerskis

„Baskonia“ kapitonas rungtynes pradėjo starto penkete ir pirmuosius taškus pelnė antrąją minutę, persivaręs kamuolį beveik per visą aikštę. Rungtynių pradžioje T.Sedekerskis abiejose aikštės pusėse laimėjo kelias dvikovas prieš Dž.Musą, bet paskui jo žaidimas išsiderino. Puolėjas kelis kartus paskubėjo arba mesti, arba atlikti perdavimą, netiksliai užsiimdavo padėtį gindamasis. Vis dėlto trečiojo kėlinio viduryje T.Sedekerskį tarsi kas pakeitė. Jis pradėjo žaisti ramiau ir daug patikimiau, ypač varžovų baudos aikštelėje.

T.Sedekerskis žaidė 27 min. (ilgiausiai komandoje), pelnė 8 taškus (3/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų) ir atkovojo 10 kamuolių.

„Baskonia“ savo aikštėje pralaimėjo „Real“ klubui 77:79. Permainingose rungtynėse skirtumas nebuvo didesnis negu 7 taškai, o pirmaujanti komanda keitėsi 13 kartų. Nors po pertraukos gerokai ilgiau pirmavo Vitorijos krepšininkai, paskutinėmis minutėmis jie neišvengė apmaudžių klaidų.

Edgaras Ulanovas

„Žalgirio“ kapitonas jubiliejinį dešimtąjį Eurolygos sezoną pradėjo komandos starto penkete. Jis asmeninę sąskaitą atsidarė 3-iąją min. pataikęs iš toli. Tačiau po antrojo E.Ulanovo metimo kamuolys net nelietė lanko, puolėjas dažnai verždavosi ten, kur būdavo per daug varžovų. Blogų sprendimų pasekmės buvo netaiklūs metimai ir pražanga puolant.

E.Ulanovas žaisti racionaliau pradėjo tik ketvirtajame kėlinyje, o priešpaskutinę minutę jo pataikytas tolimas dvitaškis per T.Šengelijos rankas buvo kone svarbiausias rungtynių metimas (po šio metimo rezultatas tapo 77:73).

E.Ulanovas žaidė 28 min. (ilgiausiai komandoje), pelnė 11 taškų (1/5 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 3/3 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 4 pražangas.

„Žalgiris“ permainingose rungtynėse išvykoje nugalėjo Bolonijos „Virtus“ klubą 82:79. Nors kauniečiai gerai pradėjo rungtynes ir pirmavo 10:2, šeimininkai greitai atsigavo ir, surengę spurtą 21:5, pirmąjį kėlinį laimėjo 23:15, antrajame ir trečiajame kėliniuose buvo priekyje dviženkliu skirtumu. Ketvirtojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ dar atsiliko 67:73, bet paskutinį penkių minučių tarpsnį laimėjo 15:6.

Tomas Dimša

Starto penkete rungtynes pradėjęs „Žalgirio“ gynėjas 5-ąją min. pataikė pirmąjį tritaškį, kuriuo padidino skirtumą 10:2. Jis žaidė aktyviai, tačiau ne viską tiksliai apskaičiuodavo puldamas. Užtat pirmojoje pusėje T.Dimša labai agresyviai dengė M.Belinellį. Po pertraukos jis kelis kartus pasinaudojo tuo, kad jį dengęs varžovas viena akimi stebėjo K.Evansą. T.Dimša ir pats pataikė, nukreipdamas dėmesį nuo K.Evanso, ir padėjo susikurti geresnes progas komandos draugams.

T.Dimša žaidė 26,5 min., pelnė 8 taškus (2/4 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/3 baudų), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Donatas Motiejūnas

„Monaco“ starto penketo vidurio puolėjas pirmoje komandos atakoje nepataikė tritaškio, bet jau 4-ąją min. privertė antrą kartą prasižengti tiesioginį varžovą B.Daviesą. D.Motiejūnas kamuolį dažniausiai gaudavo blogose padėtyse, o pirmuosius taškus pelnė antrojo kėlinio pabaigoje įmetęs pusiau kabliu. Nors po pertraukos D.Motiejūnas geriau užsiimdavo padėtį puldamas ir tvirtai gynė savo baudos aikštelę, jam trūko šviežumo. Lietuvis porą kartų nesugraibė kamuolio po neblogų perdavimų.

D.Motiejūnas žaidė 23,5 min., pelnė 8 taškus (3/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/4 baudų), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas ir 3 kartus suklydo.

„Monaco“ išvykoje pripažino „Valencia“ pranašumą 65:70. Ir šiose rungtynėse komandos visą laiką žengė koja kojon. Didžiausias skirtumas buvo 8 taškai („Monaco“ tokiu skirtumu pirmavo trečiajame kėlinyje), o pirmaujanti komanda keitėsi 12 kartų. Laimėjo tie, kurie rečiau klydo svarbiausiu metu.

Arnas Butkevičius

„Žalgirio“ puolėjas į aikštę įėjo 8-ąją min. Jis pirmuosius taškus pelnė antrojo kėlinio pradžioje, kai perėmė kamuolį, pats pabaigė greitą ataką ir prie dvitaškio pridėjo taiklų baudos metimą. A.Butkevičiaus aktyvumo blyksniai antrajame kėlinyje labai padėjo Kauno komandai vejantis varžovus, bet trečiojo kėlinio pradžioje nevykusiai bandydamas vaidinti gavo trečiąją pražangą, o priešpaskutinę rungtynių minutę prasižengė penktąjį kartą.

A.Butkevičius žaidė 20 min., pelnė 6 taškus (2/2 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir prasižengė 5 kartus.

Laurynas Birutis

„Žalgirio“ vidurio puolėjas 8-ąją min. pakeitė rungtynes labai silpnai pradėjusį K.Hayesą. L.Birutis pirmojo kėlinio pabaigos ir antrojo kėlinio pradžioje laimėjo dvi dvikovas vienas prieš vieną puldamas, bet Kauno komandos baudos aikštelėje tuo metu pradėjo švilpauti vėjai. Po pertraukos aukščiausias žalgirietis nespėdavo pribėgti prie „Virtus“ aukštaūgių, kurie taikliai mėtė tritaškius, todėl greitai vėl buvo pasodintas ant suolo.

L.Birutis žaidė 9 min. ir pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškių).

Lukas Lekavičius

„Žalgirio“ gynėjas į aikštę buvo įleistas 8-ąją min. Jis stengėsi daug judėti, bet judėjo be aiškios krypties, atliko neparengtą metimą. Pirmuosius sezono taškus L.Lekavičius pelnė trečiojo kėlinio viduryje baudos metimais.

L.Lekavičius žaidė 8 min. ir pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškio, 2/3 baudų).

Dovydas Giedraitis

„Žalgirio“ gynėjas žaidė 3 sekundes trečiojo kėlinio pabaigoje ir 6 sekundes ketvirtojo kėlinio pabaigoje. D.Giedraitį treneris K.Maksvytis į aikštę įleido komandai ginantis.