E. Atamano sugrįžimą į Turkiją apkartino skaudi nesėkmė prieš „Fenerbache“

Visą mačą pirmavusi Stambulo „Fenerbache“ (2/1) 83:69 (27:9, 16:19, 24:17, 16:24) įveikė Mariaus Grigonio atstovaujamą Atėnų „Panathinaikos“ (1/2) ekipą.

Marko Guduričius<br> Imago/Scanpix nuotr.

Oct 17, 2023, 7:46 PM, atnaujinta Oct 18, 2023, 12:12 AM

„Fenerbache“ gretose naudingiausiai sužaidė serbas Marko Guduričius. Kairiarankis puolėjas aikštelėje praleido 23 minutes, per kurias pelnė 12 taškų (2/2 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.

„Pao“ nepadėjo ir puikus Mathiaso Lessort‘o žaidimas. Vidurio puolėjas per 27 minutes pelnė 19 taškų (7/7 dvit., 5/11 baud.), išprovokavo 11 pražangų, atkovojo 4 kamuolius ir užfiksavo 25 naudingumo balų pasirodymą.

M.Grigonis šiame mače buvo blankokas. Lietuvis aikštelėje praleido 22 minutes, per kurias pelnė 5 taškus (1/1 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud.) ir sukaupė 5 naudingumo balus

Pirmojo kėlinio pradžia – ypač klampi. Visgi „Fenerbache“ pavyko surengti dvi sėkmingas greitas atakas, kurių metu pelnė 5 taškus paeiliui, leidusius įpusėjus ketvirčiui pirmauti (11:6). Antroje ketvirčio pusėje tritaškiais prapliupo aikštelės šeimininkai, kurie kartu pelnė taškus ir arčiau krepšio. Pasibaigus pirmajam ketvirčiui „Fenerbache“ triuškino M.Grigonio atstovaujamą „Panathinaikos“ (27:9).

Antrajame kėlinyje „Panathinaikos“ atrodė kiek geriau. Net 10 taškų įpusėjus ketvirčiui pelnė Kyle‘as Guy, o tai leido „Pao“ krepšininkams apkirpti varžovų pranašumą iki 13 taškų (36:23). Nepaisant to, kad antrajame kėlinyje svečiai atrodė kur kas geriau, „Fenerbache“ pavyko išsaugoti solidų pranašumą ir į ilgąją pertrauką eiti pirmaujant 15-os taškų persvara (43:28).

Trečiajame kėlinyje „Fenerbache“ ir toliau žaidė ypač gerai puolime bei pernelyg neleido įsijausti „Panathinaikos“ krepšininkams. Turkijos klubas trečiojo kėlinio pabaigoje susigrąžino triuškinamą dvidešimt dviejų taškų pranašumą ir į ketvirtąjį kėlinį ėjo kiek ramesni (67:45).

Lemiamas kėlinys buvo it formalumas, kurį sutvarkė aikštelės šeimininkai. Stambulo „Fenerbache“ 83:69 įveikė „Panathinaikos“ ir iškovojo antrąją pergalę Eurolygoje.

„Fenerbache“: Georgios Papagiannis 15 (2/6 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), Jonathanas Motley 14 (6/10 dvit., 6 atk. kam.), Marko Guduričius (2/2 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud., 5 rez. perd., 3 per. kam., 2 atk. kam., 22 naud. bal.) ir Nickas Calathesas (3/4 dvit., 2/3 trit., 5 rez. perd., 4 atk. kam., 19 naud. bal.) po 12.

„Panathinaikos“: Mathiasas Lessort‘as 19 (7/7 dvit., 5/11 baud., 11 išpr. praž., 4 atk. kam., 25 naud. bal.), Kyle‘as Guy 13 (2/3 dvit., 3/7 trit.), Luca Vilzoda 10 (2/7 dvit., 2/5 trit.).