„Anadolu Efes“ išbarstė triuškinamą pranašumą, bet iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje prieš ASVEL

Dramatiškoje kovoje Turkijoje – pirmoji Stambulo „Anadolu Efes“ (1/2) pergalė šiame Eurolygos sezone. Aikštelės šeimininkai 89:84 (24:24, 19:11, 27:21, 19:28) be pergalių paliko Vilerbano ASVEL (0/3) krepšininkus.

Willas Clyburnas<br> Imago/Scanpix nuotr.

Oct 17, 2023, 8:00 PM, atnaujinta Oct 18, 2023, 12:28 AM

„Anadolu Efes“ gretose ryškiausiai žibėjo Shane‘as Larkinas. Gynėjas per 32 minutes aikštelėje pelnė 18 taškų (1/2 dvit., 3/7 trit., 7/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 23 naudingumo balus.

Pralaimėjusių ekipoje puikų mačą sužaidė ASVEL veteranas Nando De Colo. Prancūzijos komandos vedlys pelnė 25 taškus (4/7 dvit., 3/8 trit., 8/8 baud.), išdalino 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

Pirmoje ketvirčio dalyje į priekį šovė aikštelės šeimininkai, kurie įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo 14:7, tačiau savąjį spurtą surengė ir ASVEL krepšininkai, kurie iki ketvirčio pabaigos išlygino rungtynių rezultatą (24:24).

Praktiškai visą antrąjį kėlinį dominavo aikštelės šeimininkai, kurie puikiai dirbo tiek puolime, tiek gynyboje. Įpusėjus mačui „Anadolu Efes“ buvo arti to, kad pirmautų dviženkliu skirtumu (43:35).

Trečiajame kėlinyje ir toliau puikų žaidimą demonstravo Turkijos grandai. Likus 4 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Anadolu Efes“ krepšininkai pirmavo 21 taško skirtumu ir triuškino Prancūzijos ekipą (63:42). Per likusią ketvirčio dalį ASVEL pavyko sumažinti varžovų pranašumą, tačiau jis vis tiek išliko dviženklis (70:56).

Lemiamame kėlinyje aikštelės šeimininkai didžiąją laiko dalį ir toliau triuškino savo varžovus, tačiau ketvirčio pabaigoje atkuto ir ASVEL krepšininkai, kurie N.De Colo ir buvusio žalgiriečio Joffrey Lauvergne‘o pastangomis sumažino varžovų pranašumą iki padoraus ir pralaimėjo vos 5 taškais (89:84).

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 19 (6/10 dvit., 2/6 trit., 1/4 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 17 naud. bal.), Shane‘as Larkinas 18 (3/7 trit., 7/7 baud., 6 rez. perd., 6 atk. kam., 23 naud. bal.), Rodrigue’as Beaubois (3/4 dvit., 2/5 trit., 4 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam., 17 naud. bal.) ir Dariusas Thompsonas (3/4 dvit., 1/3 trit., 5/5 baud., 14 naud. bal.) po 14 ir Ante Zizičius 11 (4/5 dvit., 3/4 baud., 3 atk. kam., 17 naud. bal.).

ASVEL: Nando De Colo 25, Mike‘as Scottas 15 (3/4 dvit., 3/7 trit.), Joffrey Lauvergne‘as 13 (4/7 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.) ir Parisas Lee 11 (0/4 dvit., 2/5 trit., 5/5 baud., 5 rez. perd., 13 naud. bal.).