KMT – ryškius lyderius turėjusių „Šiaulių“ pergalė Kėdainiuose

Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) antrąją pergalę iškovojo „Šiauliai“ (2–0), kurie B grupės mače svečiuose 102:98 (23:25, 29:20, 26:28, 24:25) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (1–1).

KMT – ryškius lyderius turėjusių „Šiaulių“ pergalė Kėdainiuose<br> Betsafe-LKL nuotr.

Oct 19, 2023, 8:33 PM, atnaujinta Oct 19, 2023, 9:03 PM

Kita akistata kėdainiečių spalio 24 dieną laukia prieš Palangos „Olimpą“, o šiauliečiai spalio 26 dieną priims Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Nuo susitikimo pradžios buvo matyti, kad vyks lygiaverčių varžovų akistata. Paulius Danusevičius, Leonardas Thorpe‘as ir Jonathanas Davisas bandė auginti „Šiaulių“ pranašumą, nors jiems atsaką vis turėjo Ignas Vaitkus. Įpusėjus antram ketvirčiui svečiai pirmavo 38:32.

„Šiauliai“ rodė solidų pataikymą iš toli, kas leido tolti į priekį ir po pirmos mačo dalies skirtumas siekė 7 taškus – 52:45.

Po ilgosios pertraukos „Nevėžis-Optibet“ bandė spręsti problemas ir po Viny Okouo bei Carloso Jurgenso metimų priartėjo – 57:61. Tiesa, Jokūbas Rubinas su Pauliumi Danusevičiumi ėmėsi darbo kitoje aikštės pusėje ir neprisileido oponentų artyn – 72:63.

Likus žaisti 7 minutes „Šiauliai“ buvo priekyje 86:77, bet intrigos nešė L.Bašičiaus ir V.Jurgenso šūviai – 89:93. Kuomet atrodė, jog svečiams pergalę praktiškai tvirtino J.Daviso baudų metimai, L.Bašičius, likus 9 sek., realizavo du baudų metimus iš trijų, o Z.Watermanas pridėjo dvitaškį – 98:101. L.Thorpe‘o ranka drebėjo, bet pergalės tai nebeatėmė.

„Šiaulių“ pergalei pamatą dėjo 15 pataikytų tritaškių iš 25 (60 proc.).

Jokūbas Rubinas žaidė geriausią karjeros mačą, įskaitant ir „Betsafe-LKL“ frontą. Jo skaičiai per 37 minutes siekė 19 taškų (5/5 trit.), 8 rezultatyvius perdavimus ir 29 naudingumo balus.

Jam puikiai talkino P.Danusevičius (22 tšk., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir J.Davisas (19 tšk., 7 rez. perd.)

Kėdainiečių gretose dvigubu dubliu pasižymėjo L.Bašičius – 19 taškų, 12 rezultatyvių perdavimų ir 32 naudingumo balai. Tą darė ir Z.Watermanas – 20 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 27 naudingumo balai.

„Nevėžis-Optibet“: Zane‘as Watermanas 20 (10 atk. kam.), Lovre Bašičius 19 (12 rez. perd.), Ignas Vaitkus 15, Viny Okouo 12, Carlosas Jurgensas 11.

„Šiauliai“: Paulius Danusevičius 22 (6 atk. kam., 4/7 trit.), Jokūbas Rubinas (8 rez. perd.5/5 trit.) ir Jonathanas Davisas – po 19, Eimantas Stankevičius 15, Dovydas Romančenko 12.