Nerezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs „Rytas“ patyrė pralaimėjimą Čempionų lygoje

Vilniaus „Ryto“ (0/2) krepšininkai antradienį patyrė antrąjį pralaimėjimą FIBA Čempionų lygoje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai Graikijoje 76:78 (15:18, 22:19, 21:19, 18:22) nusileido Patrų „Promitheas“ (2/0) ekipai.

„Promitheas“ – „Rytas“<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2023-10-31 18:30, atnaujinta 2023-10-31 22:02

Lietuvos vicečempionai sėkmingiau startavo rungtynėse ir sužaidus pirmąsias penkias minutes pirmavo 11:4, tačiau į tai nuostabiai sureagavo šeimininkai.

Spurtą 12:0 surengę „Promitheas“ krepšininkai perėmė rungtynių iniciatyvą, tačiau pabėgti nesugebėjo. Didelėmis pastangomis „Rytas“ sugebėjo antrojo ketvirčio pabaigoje panaikinti varžovų persvarą ir į ilgąją pertrauką žengė rezultatui esant lygiam 37:37.

Trečiajame kėlinyje tęsėsi kova taškas į tašką, tačiau puikiai ketvirtį užbaigę Giedriaus Žibėno auklėtiniai paskutines 10 minučių pasitiko pirmaudami 58:56.

Ketvirtajame kėlinyje likus rungtyniauti 3 minutes „Promitheas“ įgijo 6 taškų persvarą (70:64) ir atrodė, jog su gera banga sėkmingai užbaigs rungtynes.

Svarbiu „Rytui“ metu savo žodį tarė Keithas Hornsby ir Justinas Gorhamas. Legioneriai pelnė 9 taškus paeiliui ir išvedė vilniečius į priekį. Deja persvaros išlaikyti nepavyko.

Vilniečius į neviltį varęs Anthony Cowanas lemiamas akimirkas žaidė šaltakraujiškai ir rinkdamas taškus bei perimtus kamuolius vėl išvedė Patrų komandą į priekį. „Rytas“ dar turėjo progą išsigelbėti. Atsiliekant 75:78 Arnas Velička metė du baudos metimus. Pataikęs pirmąjį lietuvis specialiai prametė antrąjį, tačiau kamuolio puolime Lietuvos vicečempionai neatsikovojo ir pergalę iškovojo „Promitheas“.

Vilniečių komandoje išsiskyrė Justinas Gorhamas. Amerikietis surinko 20 taškų (4/7 dvit., 3/3 trit., 3/4 baud.), 6 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus ir 25 naudingumo balus.

Naudingiausiai svečių gretose rungtyniavo puikai „Ryto“ komandai pažįstamas Jaime Echenique. Praėjusį sezoną sostinėje rungtyniavęs aukštaūgis pelnė 14 taškų (3/5 dvit., 8/9 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų.

Tai buvo nerezultatyviausios vilniečių rungtynės šiame sezone. Iki šiol mažiaus taškų (83) „Rytas“ buvo sumetęs į Dižono JDA komandos krepšį.

„Promitheas“: Anthony Cowanas 19, Linos Chrysikopoulos 15, Jaime Echenique 14.

„Rytas“: Justinas Gorhamas 20, Keithas Hornsby 13, Gytis Masiulis 9.

Vilniečiai sezoną Europoje pradėjo išvykoje 83:87 nusileisdami Dižono JDA ekipai.

„Promitheas“ komanda pirmose rungtynėse namuose 115:66 nepasigailėjo „Opava“ komandos iš Čekijos.