Atkarpomis pažymėtame mače – anksčiau laiko mačą baigęs J. Valančiūnas, eilinis N. Jokičiaus trigubas dublis ir „Nuggets“ pergalė

Jonas Valančiūnas gerai kovojo dėl kamuolių, tačiau nerinko taškų, o jo atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (4/3) 116:134 (27:25, 44:34, 21:40, 24:35) krito prieš Nikola Jokičiaus vedamus NBA čempionus „Denver Nuggets“ (7/1).

Nikola Jokičius ir Jonas Valančiūnas<br> USA Today/Scanpix nuotr.

Nov 7, 2023, 6:50 AM, atnaujinta Nov 7, 2023, 8:02 AM

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitonas J.Valančiūnas prieš „Denver Nuggets“ aikštelėje praleido beveik 24 minutes, per kurias pelnė 6 taškus (2/5 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 11 atšokusių kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir išnaudojo visų 6 pražangų limitą, kuomet ketvirtajame kėlinyje likus 2 minutėms prasižengė prieš N.Jokičių.

Rezultatyviausiai J.Valančiūno gretose žaidė Jordanas Hawkinsas, kuris per 38 minutes aikštelėje įmetė net 31 tašką (3/5 dvit., 7/14 trit., 3/3 baud.), sugriebė 7 atšokusius kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Toks taškų pliūpsnis – J.Hawkinso karjeros rekordas.

„Denver Nuggets“ gretose ir vėl buvo nesustabdomas Nikola Jokičius. Vidurio puolėjas per 36,5 minutės žaidimo laiko pelnė 35 taškus (13/18 dvit., 2/6 trit., 3/5 baud.), sugriebė net 14 atšokusių kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Pirmasis rungtynių kėlinys – ypač permainingas. Rungtynes geriau pradėjo „Denver Nuggets“ krepšininkai, kurie įpusėjus ketvirčiui turėjo 1 taško pranašumą (12:13). Po to geresnę atkarpą sužaidė aikštelės svečiai „New Orleans Pelicans“, kurie išsiveržė į priekį ketvirčio pabaigoje išlaikė trapų pranašumą prieš NBA čempionus (27:25).

Antrajame kėlinyje užsikūrė J.Valančiūno komandos puolimo mašina. „New Orleans Pelicans“ antrajame ketvirtyje laimėjo atkarpą 26:10 ir vienu metu pirmavo net 18 taškų skirtumu 53:35, o po kelių minučių aikštelės svečių pranašumas pasiekė net 20 taškų (61:41). Visgi iki kėlinio pabaigos N.Jokičiaus ekipai pavyko sumažinti varžovų pranašumą iki kiek mažesnio ir prieš ilgąją pertrauką nebūti triuškinamiems (71:59).

Ilgoji pertrauka pasitarnavo „Denver Nuggets“ krepšininkams. Praėjusio sezono NBA čempionai trečiąjį ketvirtį laimėjo net 21:40 ir po 36 žaidimo minučių buvo arti dviženklio pranašumo (92:99).

Lemiamame kėlinyje „New Orleans Pelicans“ gyvus palaikė tikslūs J.Hawkinso metimai, tačiau „Denver Nuggets“, kuriuos ketvirtajame kėlinyje į priekį vedė Julianas Strawtheris ir N.Jokičius, galop nepaliko jokių šansų J.Valančiūno ekipai ir 116:134 lietuvio klubui išrašė trečiąjį pralaimėjimą šiame sezone.

„New Orleans Pelicans“: Jordanas Hawkinsas 31 (7/14 trit.), Brandonas Ingramas 22 (10/18 dvit., 0/4 trit., 5 rez. perd., 5 kld.), Zionas Williamsonas 20 (10/22 dvit., 10 atk. kam., 9 rez. perd.), Mattas Ryanas 17 (4/6 trit., 3/3 baud.), …… Jonas Valančiūnas 6 (2/5 dvit., 0/1 trit., 11 atk. kam.).

„Denver Nuggets“: Nikola Jokičius 35 (13/18 dvit., 2/6 trit., 3/5 baud., 14 atk. kam., 12 rez. perd.), Michaelas Porteris 22 (6/10 dvit., 2/6 trit., 4/4 baud., 9 atk. kam., 3 rez. perd.), Julianas Strawtheris 21 (3/4 dvit., 5/9 trit.), Aaronas Gordonas (7/9 dvit., 0/2 trit., 12 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Kentaviousas Caldwellas-Pope‘as (2/3 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud., 7 rez. perd.) po 15.