NCAA – pergalingi ir puikūs lietuvių pasirodymai

NCAA pirmenybėse – solidūs Motiejus Krivas, Paulius Murauskas, Gytis Nemeikša, Gediminas Mokšeckas, o Augusto Marčiulionio universitetas iškovojo įspūdingą pergalę ir jo puikaus pasirodymo net neprireikė.

Motiejus Krivas<br> Scanpix Baltics/Roko Lukoševičiaus nuotr.

Nov 7, 2023, 10:25 AM

JAV prasidėjo studentų koledžų krepšinio pirmenybės (NCAA), kuriose žaidė jaunieji lietuviai.

Triuškinamą pergalę iškovojo Motiejaus Krivo ir Pauliaus Murausko atstovaujamas Arizonos „Wildcats“ (1/0) universitetas 122:59 (61:26, 61:33) nepasigailėjo „Morgan State Bears“ (0/1).

Šiaulietis M.Krivas aikštelėje praleido 19 minučių, per kurias pelnė 12 taškų (2/7 dvit., 8/9 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Kaunietis P.Murauskas prie Arizonos ekipos triuškinamo laimėjimo prisidėjo per 18 minučių aikštelėje 10 taškų ir 3 atkovotais kamuoliais.

Įspūdingą pasirodymą surengė dar vienas buvęs Kauno „Žalgirio“ jaunimo sistemos auklėtinis Gytis Nemeikša. Puolėjas užfiksavo galingą dvigubą dublį ir svariai prisidėjo prie „Xavier“ universiteto 77:63 (39:33, 38:30) pergalės prieš „Robert Morris Colonials“ (0/1).

G.Nemeikša aikštelėje praleido 27 minutes, per kurias pelnė 10 taškų (4/5 dvit., 2/3 baud.), sugriebė 12 atšokusių kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

NCAA pirmenybėse žaidžia ir buvęs Vilniaus „Ryto“ sistemos auklėtinis Gediminas Mokšeckas. Kartu su juo komandoje rungtyniauja ir anksčiau „Žalgirio“ jaunimo komandoms atstovavęs Laurynas Vaištaras. Lietuvių atstovaujama „Campbell Fighting Camels“ (1/0) šventė pergalę 59:48 (32:18, 27:30) prieš „Navy Midshipmen“ (0/1), o mūsiškiai buvo ypač naudingi ir svariai prisidėjo prie pergalės.

G.Mokšeckas per 34 minutes aikštelėje įmetė 16 taškų (7/10 dvit., 2/6 baud.), sugriebė 4 atkovotus kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Vilniečiui solidžiai talkino plungiškis L.Vaištaras. Puolėjas per 26 minutes pelnė 8 taškus (2/2 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir išskirstė 2 rezultatyvius perdavimus.

Įspūdingą pergalę NCAA pirmenybėse šventė Augusto Marčiulionio atstovaujamas „Saint Mary‘s“ (1/0) universitetas.

Lietuvio ekipa 107:28 sudaužė „Stanislaus State“ (0/1) krepšininkus.

Gynėjas per 14 minučių aikštelėje pelnė 4 taškus (1/2 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 2 kamuolius.