M. Grigonis liko per plauką nuo sezono rekordo, o „Panathinaikos“ šventė pergalę

Po slogaus pasirodymo praėjusią savaitę Barselonoje, Mariaus Grigonio atstovaujamai Atėnų „Panathinaikos“ (3/4) ekipai pavyko grįžti į pergalių kelią Eurolygoje. Penktadienį vykusiose rungtynėse Graikijos klubas pranoko Berlyno ALBA (1/6) krepšininkus.

M.Grigonis (kairėje).<br>SIPA nuotr.

Nov 10, 2023, 8:45 PM, atnaujinta Nov 10, 2023, 11:55 PM

Graikai laimėjo akistatą 99:85 (27:26, 33:21, 22:23, 17:15).

Aktyviai nuo pirmųjų mačo minučių į rungtynes įsijungė ir M.Grigonis.

Lietuvis dar pirmajame kėlinyje pasižymėjo dviem tritaškiais, aštriu prasiveržimu ir puikiu rezultatyviu perdavimu.

Iš viso M.Grigonis pergalingai pasibaigusiame mače įmetė 16 taškų (1/1 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Gynėjui pritrūko vos taško iki rezultatyviausių šio sezono rungtynių (buvo įmetęs 17 taškų pirmajame ture prieš „Olympiakos“).

Rungtynės prasidėjo rezultatyviu abiejų komandų puolimu. Pirmosiomis minutėmis atrodė, kad „Panathinaikos“ nurūks nuo savo varžovų, bet ALBA smeigė 4 tolimus metimus iš 5 ir po pirmųjų dešimties minučių atsiliko vos vienu tašku – 26:27.

Antrajame kėlinyje „Panathinaikos“ puolime buvo dar agresyvesnė – Graikijos klubas atitrūko nuo priešininkų ir įgijo dviženklį pranašumą. Į ilgąją pertrauką Ergino Atamano auklėtiniai išėjo pirmaudami 60:47.

Ir nors antroje mačo dalyje ALBA ekipai buvo pavykę sušvelninti atsilikimą iki vienženklio, bet užtikrintai reikalus aikštėje kontroliavusi „Panathinaikos“ šventė pergalę.

Primename, kad praėjusiame ture ALBA svečiuose 71:79 turėjo pripažinti „Valencia“ krepšininkų pranašumą.

Tuo metu Atėnų klubas išvykoje 72:80 nusileido „Barcelona“ ekipai.

ALBA: Sterlingas Brownas 17, Johannesas Thiemannas 16, Gabriele Procida 13, Malte Delowas 9.

„Panathinaikos“: Konstantinos Mitoglou 24, Marius Grigonis 16, Kostas Sloukas 14.