„Kings“ įgauna pagreitį – Sakramento klubo trio nukalė pergalę prieš V. Wembanyamą ir „Spurs“

Dinamiškojo trio vedama „Sacramento Kings“ (7/4) ekipa 129:120 (29:31, 31:33, 32:33, 34:26) ketvirtojo kėlinio dėka nukovė Victoro Wembanyamos tempiamą „San Antonio Spurs“ (3/9) klubą. Tai buvo penktoji „Kings“ pergalė paeiliui.

Domantas Sabonis ir Victoras Wembanyama<br> USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Nov 18, 2023, 7:07 AM, atnaujinta Nov 18, 2023, 7:12 AM

Tai buvo dar vienerios NBA vidurio sezono turnyro rungtynės, kurių rezultatas yra įskaitomas ir į reguliarųjį sezoną. „Kings“ šiame turnyre iškovojo antrąją pergalę, o „Spurs“ patyrė trečiąjį pralaimėjimą paeiliui.

„Kings“ į pergalę vedė trys krepšininkai, tarp kurių buvo ir Domantas Sabonis.

Rezultatyviausiai Sakramento ekipos gretose žaidė įžaidėjas De‘Aaronas Foxas. Vikrusis kairiarankis varžovams sukratė net 43 taškus (9/13 dvit., 5/11 trit., 10/13 baud.) ir buvo per 2 taškus nuo savo karjeros rekordo pagerinimo (ankstesnis taškų rekordas – 44). Krepšininkas taip pat atkovojo 8 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Antras pagal rezultatyvumą „Kings“ gretose buvo lietuvis D.Sabonis. puolėjas per 35 minutes aikštelėje praleistas minutes pelnė 27 taškus (7/10 dvit., 2/3 trit., 7/8 baud.), sugriebė 14 atšokusių kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Lietuviui tai buvo 5 dvigubas dublis paeiliui ir bendrai 10 šiame sezone.

„Kings“ gretose 3 pagal rezultatyvumą buvo Malikas Monkas. Gynėjas pelnė 20 taškų (6/9 trit.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 4 kamuolius.

Be išvardinto „Kings“ trejeto daugiau nei vienas žaidėjas Sakramento klubo gretose nepelnė daugiau nei 9 taškų.

„Spurs“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Zachas Collinsas, pelnęs 28 taškus (7/9 dvit., 3/5 trit., 5/6 baud.). Puolėjas taip pat pridėjo 8 atkovotus kamuolius ir 5 rezultatyvius perdavimus.

NBA naujokų biržos pirmasis šaukimas Victoras Wembanyama pelnė 27 taškus (10/18 dvit., 2/8 trit., 1/1 baud.) ir sugriebė 9 atšokusius kamuolius.

Pirmojo kėlinio pradžioje „Spurs“ surengė įspūdingą spurtą ir galingai pradėjo mačą, kuomet per pirmąsias penkias rungtynių minutes nuo „Kings“ pabėgo per kone dvidešimt taškų (5:23). Visgi antroje kėlinio pusėje savuoju spurtu 24:8 atsakę „Kings“ sumažino varžovų pranašumą iki minimalaus (29:31).

Antrajame kėlinyje abi komandos keitėsi pirmaujančios ekipos vaidmeniu, tačiau į ilgąją pertrauką abi ekipos neturėdamos jokio pranašumo (61:61).

Trečiojo kėlinio pradžia buvo geresnė D.Sabonio atstovaujamai „Kings“. Sakramento krepšininkai įpusėjus kėliniui pirmavo 16 taškų skirtumu (84:68), tačiau antrąją kėlinio dalį geriau sužaidę „Spurs“ krepšininkai sumažino varžovų pranašumą iki minimalaus ir privertė mačo nugalėtoją spręsti ketvirtajame kėlinyje (95:94).

Neskaitant pirmųjų lemiamo kėlinio minučių – „Kings“ dominavo ir pirmavo ketvirtajame kėlinyje. D.Sabonis lemiamame kėlinyje 6 taškus surinko nuo baudų metimo linijos, o likusius 2, kuriuos pelnė, įmetė gražiu stiliumi ir dėjimu.

Už lietuvį lemiamame kėlinyje jo komandoje rezultatyviau žaidė tik D.Foxas, kuris per paskutinį kėlinį pelnė 14 taškų (129:120).

„Kings“: De‘Aaronas Foxas 43 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Domantas Sabonis 27 (7/10 dvit., 2/3 trit., 7/8 baud., 14 atk. kam., 7 rez. perd.), Malikas Monkas 20 (6/9 trit., 8 rez. perd., 4 atk. kam.) ir Kevinas Huerteris 9 (3/5 dvit., 1/4 trit.).

„Spurs“: Zachas Collinsas 28 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Victoras Wembanyama 27 (10/18 dvit., 2/8 trit., 1/1 baud., 9 atk. kam.), Keldonas Johnsonas 21 (2/6 dvit., 5/9 trit., 2/2 baud., 9 atk. kam., 7 rez. perd.), Malaki Branhamas 10 (4/7 dvit., 0/3 trit., 5 rez. perd.).