„Lietkabelis“ pratęsė „Slask“ agoniją Europos taurėje: 18 taškų persvarą turėję panevėžiečiai vos ne vos išnešė sveiką kailį iš Vroclavo

Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa pasigerino turnyrinės lentelės situaciją Europos taurės turnyre: panevėžiečiai trečiadienį išvykoje žaidė su visišku B grupės autsaideriu lenkų Vroclavo „Slask“ klubu ir pratęsė pastarojo agonija iki aštuonių pralaimėjimų iš eilės. Nenado Čanako auklėtiniai šiaip ne taip 75:71 (28:24, 15:12, 25:14, 7:21) susitvarkė su lenkais ir iškovojo ketvirtąją pergalę Europos taurėje bei trečiąją iš eilės. 18 taškų persvarą turėję Panevėžio žaidėjai ketvirtame kėlinyje pelnė vos 7 taškus, taip leisdami atkurti mačo intrigą.

Panevėžio "Lietkabelio" ekipa.<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Panevėžio "Lietkabelio" ekipa.

Nov 22, 2023, 6:36 PM, atnaujinta Nov 22, 2023, 8:57 PM

Trečiadienio dvikovoje lenkai pradžioje bandė kabintis svečiams į atlapus, tačiau po Gedimino Oreliko tritaškio panevėžiečiai atitrūko 15:9, o po Martyno Varno tolimo metimo – jau ir 18:9.

Baigiantis pirma kėliniui panevėžiečiai turėjo 11 taškų persvarą, po to buvo priekyje 28:20, bet galiausiai po dešimties minučių pirmavo tik 28:24.

Antrame ketvirtyje „Slask“ sumažino skirtimą iki minimalaus – 33:34, o po akimirkos ir pirmavo 35:34.

„Lietkabelis“ dar kartą šiaip ne taip sugebėjo atitrūkti ir ilsėtis išėjo turėdamas 7 taškų pranašumą – 43:36.

Trečiasis kėlinys svečiams prasidėjo sėkmingai: po G.Oreliko tritaškio ir Vytenio Lipkevičiaus keturių taškų atotrūkis padidėjo iki 52:36.

Sužaidus šiame ketvirtyje 6 min. skirtumas tarp ekipų siekė 18 taškų – 62:44.

Prieš lemiamą kėlinį „Lietkabelis“ buvo priekyje 68:50.

Likus grumtis daugiau kaip 2 min. šeimininkai pradėjo tikrą žaidimą „va bank“ ir sumažino atsilikimą iki 68:75, o po dar vieno tritaškio – jau ir 71:75.

Likus 17 sek. lenkai po panevėžiečių klaidų turėjo galimybę dar labiau sumažinti atsilikimą, tačiau suklydo ir jau tada buvo priversti prasižengti.

G.Orelikas, tiesa, nepataikė baudos metimų, tačiau ir „Slask“ paskutinioji ataka niekuo nesibaigė.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 19 (5/8 trit.), Martynas Varnas 14, Donatas Sabeckis 13, Deividas Sirvydis 11, Vytenis Lipkevičius ir Gabrielius Maldūnas – po 8.

„Slask“: Jakubas Niziolas 21 (1/7 trit.), Danielis Golebiowskis 14, Kendale‘as McCullumas 11, Dušanas Miletičius 9.

Lenkai, kurie savo mačą žaidė Vroclavo „Hala Orbita“ arenoje, per 8 turnyro mačus nelaimėjo nė vienos akistatos. Klubas pralaimėjo jau keturias namie žaistas dvikovas.

Skaudžiausią pralaimėjimą „Slask“ patyrė taip pat namie, nusileidęs Salonikų „Aris“ 63:80.

Praėjusiame ture lenkai krito nuo Gran Kanarijos „Dreamland“ klubo 77:81. Prieš lemiamą kėlinį svečiuose kovoję Vroclavo atstovai pralaiminėjo 21 taško skirtumu, tačiau sumažino atsilikimą, laimėję atkarpą 30:13.

Tuo tarpu „Lietkabelis“ praėjusiame ture namie susitvarkė su turkų Ankaros „Turk Telekom“ po pratęsimo 93:86, nors likus ketvirtame kėlinyje žaisti daugiau kai minutę atsiliko 9 taškų skirtumu.