J. Valančiūnas bei „Pelicans“ leido „Jazz“ dar kartą „išgyventi“ ir antrąkart per kelias dienas krito Jutos klubo arenoje

„Utah Jazz“ pirmadienio vakarą Solt Leik Sičio „Delta Center“ arenoje antrą kartą iš eilės sugebėjo palaužti „New Orleans Pelicans“ klubą su Jonu Valančiūnu priešakyje 114:112 (32:24, 25:31, 31:33, 26:24).

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpic nuotr.

Nov 28, 2023, 8:10 AM, atnaujinta Nov 28, 2023, 8:12 AM

Dar prieš šią dvikovą „Jazz“ treneris Willas Hardy viešai išsiuntė žinutę savo žaidėjams dėl tragiško pralaimėjimo „Portland Trail Blazers“ ekipai – taip blogai žaisti krepšininkai neturi teisės. Ir reikalavimas „žaisti sunkiai, bet išplėšti pergalę“ buvo išgirstas, juolab, kad savaitgalį „Jazz“ jau buvo įveikęs „Pelicans“ 105:100.

„Aš netikiu privalomosiomis minutėmis žaidėjams, – po pergalės tikino W. Hardy. – Manau, kad kai tie vaikinai, kurie buvo ant parketo šeštadienį įrodė, kad užsidirbo kelias minutes šiandien aikštėje ir gali pasiaukoti dėl komandos“.

W.Hardy buvo priverstas ieškoti naujos sudėties, nes Lauri Markkanenas ilsėjosi dėl šlaunies traumos, o Jordanas Clarksonas negalėjo pasirodyti aikštėje dėl ligos.

„Jazz“ (6/11) akistatą pradėjo gerai 11:3 ir baigė ketvirtį spurtuodama 11:2 bei susikraudama persvarą 32:24.

„Pelicans“ (9/9) nesugebėjo savo žaidimu padėti ekipos žvaigždė Zionas Williamsonas, kuris penktadienį pelnė 32 taškus pergalingame mače prieš „Los Angeles Lakers“ 116:106.

Įpusėjus kėliniui šeimininkai buvo priekyje 53:43.

Baigiantis dvikovai „Jazz“ pirmavo 103:95, o pergalingus du taškus baudos metimais likus grumtis daugiau kaip minmutę pelnė Keytone'as George'as. Po to ekipos taškų nepelnė, nors turėjo mažiausiai po dvi galimybes pasižymėti.

„Pelicans“ treneris Willie Greenas sugalvojo derinį, pagal kurį Brandonas Ingramas galėjo pasiųsti rungtynes į pratęsimą, tačiau jo metimas buvo netikslus.

„Viskas, ko jie norėjo, tai tik išgyventi ir mes jiems tai davėme. Reikia prieš juos nusiimti kepurę“, – po dvikovos sakė treneris W.Greenas.

Starto penkete rungtynes pradėjęs lietuvis J.Valančiūnas per 30 minučių pelnė 14 taškų (5/9 dvit., 0/1 trit., 4/6 baud.), atsikovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, bet tris kartus prasižengė.

Svečių gretose galiausiai geriausiai žaidė Zionas Williamsonas, kurio sąskaitoje per žaistas 34 minutes buvo 26 taškai (8/15 dvit., 1/1 trit., 7/9 baud.), 4 atkovoti kamuoliai ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

„Jazz“: Keyonte George'as 19 (3/8 trit,), Jordanas Clarksonas 16 (2/9 trit., 6/6 baud., 10 rez. perd.), Simone Fontecchio ir Walkeris Kessleris po 14, Johnas Collinsas (2/6 trit.) ir Ochai Agbaji (3/6 trit.) po 12, Collinas Sextonas 11.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 26 (8/15 dvit., 7/9 baud., 7 rez. perd.), Brandonas Ingramas 25 (11/20 dvit.), Jonas Valančiūnas (5/9 dvit., 13 atk. kam.) ir Naji Marshallas po 14, Jordanas Hawkinsas 13 (3/6 trit.), Herbas Jonesas 10.