Stebuklas Stambule: po F. Campazzo klaidos lemiamą dvitaškį pataikęs Y. Madaras nutraukė „Real“ pergalių seriją Eurolygoje

Fantastiniame mače Stambule – nutrauktas „Real“ (10/1) dominavimas Eurolygoje. Marko Guduričius lemiamos atakos metu perėmė kamuolį iš Facundo Campazzo, o paskutinės atakos metu Yamas Madaras pataikė metimą iš po krepšio, lėmusį 100:99 (16:29, 21:15, 22:23, 28:20, 13:12) „Fenerbache“ pergalę (6/5) prieš Eurolygos čempionus.

Marko Guduričius<br> Imago/Scanpix nuotr.

Nov 30, 2023, 7:15 PM, atnaujinta Dec 1, 2023, 1:23 AM

Pirmajame kėlinyje – ypač aukštas rungtynių tempas. Abi ekipos sėkmingai pradėjo rungtynes, tačiau karališkasis Madrido „Real“ klubas spėjo surengti spurtą 2:13 ir pirmąkart šiose rungtynėse susikrauti dviženklį pranašumą (13:23), o iki kėlinio pabaigos Chuso Mateo auklėtiniams milžiniškomis Facundo Campazzo pastangomis pavyko padidinti savo pranašumą iki trylikos taškų (16:29).

Argentinietis F.Campazzo per pirmąjį ketvirtį pelnė 16 taškų (5/5 dvit., 2/2 trit.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė net 19 naudingumo balų.

Antrajame ketvirtyje abi ekipos kur kas sunkiau užpuolė ir atakos buvo labiau statiškos, o tuo naudojosi aikštelės šeimininkai, kurie antrojo kėlinio metu spurtavo 17:6 bei sumažino „Real“ pranašumą iki vos 2 taškų (33:35).

Visgi antroje ketvirčio pusėje, kuomet į aikštelę grįžo F.Campazzo, „Real“ pavyko susigrąžinti kiek didesnį pranašumą ir prieš ilgąją pertrauką turėti kiek saugesnį atotrūkį nuo varžovų (37:44).

Trečiojo kėlinio pradžioje abi ekipos ir toliau keitėsi sėkmingais epizodais ir tarp komandų skirtumas didžiąją laiko dalį išliko 4–6 taškų tarpe, tačiau antroje ketvirčio dalyje kiek geriau sužaidė svečiai iš Madrido, kurie į ketvirtąjį kėlinį ėjo turėdami 8 taškų pranašumą (59:67).

Lemiamo kėlinio pradžia buvo sėkmingesnė „Real“ krepšininkams, kurie ketvirtį pradėjo spurtu 7:2 ir susigrąžino įtikinamą dviženklį pranašumą (61:74).

Visgi „Fenerbache“ baltos vėliavos ketvirtajame kėlinyje nekėlė. Aikštelės šeimininkai spurtavo 4:16 ir sumažino „Real“ pranašumą iki vos dviejų taškelių (80:82), o po tikslaus Scottie Wilbekino tritaškio mačo pabaigoje aikštelės šeimininkai išlygino mačo rezultatą 87:87, o Gabrielis Deckas nepataikė pergalingo metimo ir abi komandos turėjo žaisti pratęsimą (87:87).

Pratęsimo metu abi ekipos keitėsi sėkmingais epizodais. Įpusėjus papildomam laikui rungtynių nugalėtojas visiškai nebuvo aiškus (92:92). Visgi pratęsimo pabaigoje 4 taškus paeiliui pelnė Vincentas Poirier, į kuriuos aikštelės šeimininkai atsakė dviem tiksliais Jonathano Motley baudos metimais 98:96. Po to prasidėjo pražangų žaidimai baudų metimais. Mario Hezonja nepataikė 1 baudos metimo, Marko Guduričius pataikė abu, o po to „Real“ herojus F.Campazzo suklydo bei prarado kamuolį, o herojišką bei pergalingą metimą iš po krepšio pataikė Yamas Madaras (100:99).

„Fenerbache“: Marko Guduričius 21 (2/4 dvit., 4/10 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 29 naud. bal.), Scottie Wilbekinas 19, Yamas Madaras 17, Nigelas Hayesas-Davisas 16 (7 atk. kam.), Nickas Calathesas 13.

„Real“: Facundo Campazzo 33 (11/11 dvit., 2/10 trit., 5/5 baud., 7 rez. perd., 32 naud. bal.), Gabrielis Deckas ir Sergio Llullas po 14, Džananas Musa ir Vincentas Poirier po 11.