E. Ulanovo, K. Evanso ir R. Šmito trio nukalė „Žalgirio“ pergalę Milane A. Butkevičius patyrė traumą

Kauno „Žalgiris“ (5/6) Milane iškovojo ypač svarbią pergalę Eurolygoje. Geriausią sezono mačo sužaidusio Edgaro Ulanovo, Keenano Evanso ir Rolando Šmito traukiamas „Žalgiris“ 83:70 (18:19, 23:12, 18:21, 24:18) išvykoje įveikė Milano „Olimpia“ (4/7).

Edgaras Ulanovas<br> zalgiris.lt nuotr.
 Kazys Maksvytis<br> zalgiris.lt nuotr.
 Keenanas Evansas<br> zalgiris.lt nuotr.
 Kevarriusas Hayesas<br> zalgiris.lt nuotr.
 Arnas Butkevičius<br> zalgiris.lt nuotr.
 Rungtynių akimirka<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Nov 30, 2023, 8:30 PM, atnaujinta Dec 1, 2023, 1:17 AM

Šiame mače įspūdingai rungtyniavo žalgiriečių kapitonas E.Ulanovas.

„Žalgirio“ kapitonas per 35 minutes pelnė 20 taškų (6/6 dvit., 1/4 trit., 5/5 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 32 naudingumo balus. Iki karjeros naudingumo balų rekordo E.Ulanovui pritrūko vos 1 naudingumo balo. Lietuvis surinko 33 naudingumo balus 2022 metų kovą rungtynėse prieš „Barcelona“ ekipą.

K.Evansas varžovams atseikėjo 19 taškų (3/6 dvit., 4/6 trit.), o R.Šmitas pridėjo 16 (2/6 dvit., 4/5 trit.).

„Olimpia“ gretose rezultatyviausiai žaidė Shavonas Shieldsas, kuris per 32 minutes aikštelėje pelnė 21 tašką (5/8 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir sukaupė 21 naudingumo balą.

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo itin klampus. Abi ekipos sunkiai užpuolė, tačiau toje sunkioje atkarpoje „Žalgirį“ į priekį vedė komandos kapitonas Edgaras Ulanovas. Žalgirietis mačą pradėjo 6 taškais paeiliui, o po pirmųjų 10 minučių Kazio Maksvyčio auklėtiniai turėjo minimalų deficitą (18:19).

Antrajame kėlinyje šalia E.Ulanovo taškų rinkimo prisijungė Keenanas Evansas, Kevarriusas Hayesas ir kiti. Pagirtinai abejose aikštelės pusėse žaidę „Žalgirio“ krepšininkai antrojo kėlinio pabaigoje spurtavo 14:6, kas žalgiriečiams leido susikrauti dviženklį pranašumą, kurį pavyko išsaugoti iki ilgosios pertraukos (41:31).

Trečiojo kėlinio metu rezultatyvumas pakilo į viršų, tačiau K.Evanso, E.Ulanovo ir Rolando Šmito pastangomis žalgiriečiai atlaikė Shavono Shieldso ir jo komandos draugų bandymą spurtuoti bei į ketvirtąjį kėlinį kauniečiai ėjo pirmaudami 7 taškais (59:52).

Trečiojo kėlinio metu susižeidė Arnas Butkevičius, kuris į aikštelę taip ir nebegrįžo.

Pirmoje lemiamo ketvirčio dalyje abi ekipos keitėsi sėkmingais epizodais puolime. Tiek „Žalgiris“, tiek „Olimpia“ pataikė metimus iš toli, tačiau likus 5 minutėms iki mačo pabaigos žalgiriečiai pirmavo 9 taškų skirtumu (71:62).

Antroje kėlinio dalyje abi ekipos ir toliau sėkmingai rinko taškus, o likus 2,5 minutės iki mačo pabaigos „Žalgiris“ turėjo dviženklį pranašumą (76:66), kurį iki mačo pabaigos pavyko padidinti iki 13 taškų skirtumo ir galop švęsti pergalę (83:70).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 20, Keenanas Evansas 19, Rolandas Šmitas 16, Kevarriusas Hayesas 9 (3/7 dvit., 1/1 trit., 4 atk. kam.) ir Laurynas Birutis 8 (4/4 dvit., 0/3 baud.).

„Olimpia“: Shavonas Shieldsas 21, Nikola Mirotičius 14 (1/2 dvit., 2/7 trit., 6/6 baud., 2 atk. kam., 8 naud. bal.), Devonas Hallas 11 (2/4 trit., 3/5 baud., 3 atk. kam., 15 naud. bal.).