Fantastiško D. Sabonio žaidimo neužteko – „NBA taurės“ finalo ketverte rungtyniaus J. Valančiūnas

Naujai įkurtose „NBA taurės“ varžybose ietis surėmė du Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės milžinai Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas. Naktį iš pirmadienio į antradienį vykusiame taurės ketvirtfinalyje D.Sabonio atstovaujama „Sacramento Kings“ (11/8) savo aikštėje priėmė „New Orleans Pelicans“ (12/10) klubą, kuriame žaidžia J.Valančiūnas.

D.Sabonis ir J.Valančiūnas.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Dec 5, 2023, 7:32 AM, atnaujinta Dec 5, 2023, 7:46 AM

Akistatą po intriguojančios kovos laimėjo ir į Las Vegase vyksiantį finalo ketvertą pateko „Pelicans“, kuri įveikė varžovus 127:117 (35:36, 34:25, 31:30, 27:26).

Sėkmingiau iš lietuvių sužaidė įspūdingai rungtyniavęs D.Sabonis, kuris pasižymėjo trigubu dviženkliu

Jis per 36 minutes įmetė 26 taškus (8/11 dvit., 0/1 trit., 10/10 baud.), atkovojo 13 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Tuo metu J.Valančiūnas per 30 minučių įmetė 18 taškų (7/11 dvit., 4/4 baud.) ir atkovojo 11 kamuolių.

„Kings“ kur kas sėkmingiau pradėjo rungtynes ir dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą, bet svečiai nepasimetė, pasivijo varžovus dar iki pertraukos ir antroje rungtynių dalyje ėmė kontroliuoti reikalus aikštėje.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai sužaidė 30 taškų suvertęs Brandonas Ingramas.

Turnyro pusfinalyje „Pelicans“ žais su „Phoenix Suns“ ir „Los Angeles Lakers“ poros nugalėtojais.

Kiek anksčiau paaiškėjo ir pirmasis „NBA taurės“ finalo ketverto dalyvis. Rytų konferencijoje vykusiame pirmajame ketvirtfinalyje bilietą į finalo ketvertą nuskynė „Indiana Pacers“ ekipa, kuri 122:112 palaužė „Boston Celtics“ krepšininkus.

Pusfinalyje „Pacers“ susikaus su „Milwaukee Bucks“ ir „New York Knicks“ poros nugalėtoja.

„NBA taurės“ finalo ketvertas Las Vegase vyks gruodžio 7–9 dienomis, o nugalėtojams atiteks ir įspūdingas prizas – kiekvienas krepšininkas gaus po 500 tūkst. JAV dolerių.

„Sacramento Kings“: De'Aaronas Foxas 30, Domantas Sabonis 26, Malikas Monkas 21, Keeganas Murray'us 14.

„New Orleans Pelicans“: Brandonas Ingramas 30, Herbertas Jonesas 23, Jonas Valančiūnas 18, C.J.McCollumas 17.