„Aris“ kirto atgal – Europos taurėje graikai skėlė antausį „Lietkabeliui“

Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa bandė nutraukti nesėkmių seriją Europos taurėje dvikovoje Graikijoje, tačiau to padaryti nepavyko. Kartu Panevėžio ekipa gavo antausį nuo klubo, kurį pas save įveikė. Lietuvos ekipa antradienį Salonikuose antrojo rato mače varžėsi su vietos „Aris“ klubu ir pralaimėjo 60:69 (16:18, 8:17, 20:12, 16:22). Graikai atsirevanšavo „Lietkabeliui“ už pralaimėjimą Panevėžyje, tačiau tarpusavio kovoje mūsiškiai turi vieno taško persvarą – namie Nenado Čanako kariauna buvo nugalėjusi 10 taškų skirtumu.

Panevėžio „Lietkabelis“<br>Betsafe-LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 12, 2023, 7:05 PM, atnaujinta Dec 12, 2023, 10:09 PM

Per pirmąjį kėlinį Salonikuose šeimininkams nepavyko nutolti, tačiau tai „Aris“ padarė antrame kėlinyjė, kai pabėgo 30:20, 35:24.

Trečiame ketvirtyje „Lietkabelis“ sugebėjo atsitiesti ir sumažino atsilikimą net iki 44:47. Jau atrodė, kad panevėžiečiai persvers rezultatą, bet lemiamo ketvirčio pradžia buvo nesėkminga – šeimininkai pabėgo 51:44 ir viską teko pradėti iš naujo.

Tuomet svečiai pelnė du tritaškius ir persvaros kaip nebūta – 50:51.

Įpusėjus kėliniui Lietuvos komanda išsiveržė į priekį 56:54, tačiau „Aris“ ir vėl susigražino persvarą 60:57.

Likus grumtis mažiau nei minutę šeimininkai pirmavo 64:59 ir tapo aišku, kad „Aris“ laimės.

„Aris“: Ronnie Harrellas 18 (4/10 trit.), Vassilis Toliopoulos 16, Roberto Gallinatas 13, Silvio De Sousa 8.

„Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 16 (6 atk. kam.), Martynas Varnas 12 (1/6 trit.), Nikola Popovičius 10, Gediminas Orelikas 9, Stefanas Birčevičius 8, Liutauras Lelevičius ir Nikas Stuknys po 2.

Spalį Panevėžio krepšininkai buvo įsirašę pirmą pergalę šio sezono Europos taurėje, namuose 84:74 nugalėję „Aris“.

Graikai mačą baigė be vyr. trenerio Ioannio Kastričio, kuris likus 3 minutėms gavo dvi technines pražangas.

Praėjusiame ture panevėžiečiai apmaudžiai nusileido Podgoricos „Buducnost“ komandai 81:83 ir turėjo dviejų nesėkmių iš eilės seriją. Tad dabar Nenado Čanako ekipa patyrė jau trečią pralaimėjimą iš eilės.

„Lietkabelis“ su 4 pergalėmis kol kas žengia septintas.

Tuo tarpu „Aris“ savo sąskaitoje dabar turi 4 laimėjimus, praėjusiame ture buvo sutriuškintas Garn Kanarijos „Dreamland“ 93:65.

Graikai taip pat turėjo dviejų nesėkmių iš eilės seriją turnyre.