„Rytas“ Čempionų lygoje pasismagino su autsaidere „Opava“, bet prarado šansą grupėje užimti pirmąją vietą

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai antradienio vakarą pratęsė pergalių seriją FIBA Čempionų lygoje: sostinės žaidėjai išvykoje Čekijoje santykius aiškinosi su B grupės autsaideriais Opavos „Opava“ atstovais ir toliau juos paliko be pergalių – susitvarkė su šeimininkais 95:75 (24:18, 24:19, 25:18, 20:18), tačiau prarado šansą kovoti dėl pirmosios grupės vietos, kuri garantuoja vietą Top-16 etape. Mat Dižono JDA ekipa laimėjo savo akistatą ir tapo nepavejama.

Vilniaus „Ryto“ ir „Opava“ komandų dvikova.<br> FIBA nuotr.
Vilniaus „Ryto“ ir „Opava“ komandų dvikova.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Vilniaus<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Dec 12, 2023, 7:05 PM, atnaujinta Dec 12, 2023, 10:51 PM

Rungtynėse Čekijoje Giedriaus Žibėno kariauna iškart ėmėsi darbų – po Martyno Echodo taškų vilniečiai įpusėjus kėliniui pirmavo jau 15:7. tačiau kaip ir Vilniuje, čekai atsigavo po nokdauno ir 8 min. atsiliko 16:21.

Po pirmojo kėlinio vilniečiai pirmavo 24:18, bet antrojo pradžioje „Opava“ buvo sumažinęs skirtumą iki 20:24. „Rytas“ ir vėl atitrūko 29:22, o galiausiai įgijo ir dviženklę persvarą 34:24.

Kitč vertus, ilgai ji neišsilaikė ir „Opava“ pasivijo 34:37. Supratę, kad būtina „laužti“ šeimininkus, „Rytas“ galiausiai ir vėl susikrovė solidesnę persvarą ir ilsėtis išėjo pirmaujant 48:37.

Tačiau prasidėjus trečiam ketvirčiui šeimininkai spurtavo 8:0 ir sumažino atsilikimą iki vieno tolimo metimo – 45:48.

Arno Veličkos pastangomis „Rytas“ ir vėl nutolo 53:46. Po to įvyko puikus spurtas – vilniečiai sužaidė atkarpą 17:4 ir atitrūko 72:50.

Tad „Rytas“ susikrovė gerą persvarą ir jau ketvirtame kėlinyje siekė neiššvaistyti pranašumo.

„Rytas“: Martynas Echodas 18 (13 atk. kam.), Margiris Normantas 15 (3/7 tritašk.), Justinas Gorhamas (9 atk. kam., 1/7 tritaškių, 5/5 dvitašk.), Gytis Radzevičius (10 atk. kam., 2/7 tritaškių) ir Arnas Velička (6 klaidos) po 13, Lukas Uleckas 10, Javinas DeLaurier 8.

„Opava“: Marquesas Townesas 20 (9/19 dvitašk.), Jakubas Širina 12 (2/8 tritašk.), Adamas Pechačekas 9, Ludekas Jurečka 8, Jakubas Slavikas 7.

Opavos krepšininkai šiame FIBA Čempionų lygos sezone dar nebuvo patyrę pergalės džiaugsmo, o visuose iki tol keturiuose pralaimėtuose mačuose kapituliavo vidutiniškai net 39 taškų skirtumu.

„Rytas“ namuose Čekijos čempionus įveikė pirmame rate 99:63.

Vilniečiams buvo būtina solidi pergalė, kad turėtų gerą įmestų ir praleistų taškų santykį, jei kelios komandos galiausiai po šešių dvikovų turėtų tą patį pergalių skaičių.

Praėjusiame ture vilniečiai sugebėjo dviejų taškų skirtumu palaužti Patrų „Promitheas“ ekipą 77:75 ir tai buvo antroji iš eilės mūsų šalies ekipos pergalė šiame turnyre.

Antradienį FIBA Čempionų lygos B grupėje taip pat žaidė nepralaimintis prancūzų Dižono JDA ir graikų Patrų „Promitheas“.

Su šiomis komandomis „Rytas“ kovėsi dėl tiesioginio patekimo į antrąjį varžybų etapą. Tačiau prancūzai antradienį po pratęsimo įveikė Patrų atstovus 71:68 ir likus vienam turui tapo nepavejami bei iškovijo tiesioginį kelialapį į Top-16 etapą.

Į Top-16 etapą patenka pirmąją vietą grupėse užėmusios komandos, o antrąją ir trečiąją poziciją savo grupėse iškovojusios ekipos turės sužaisti įkrintamąsias akistatas.