Net ir 14 taškų prieš Šaro „Fenerbahce“ pirmavęs „Žalgiris“ kapituliavo Stambule po neįtikėtinos paskutinio metimo dramos

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį Stambule siekė įveikti Stambulo „Fenerbahce“ komandą, kurios vairą praėjusį ketvirtadienį perėmė Šarūnas Jasikevičius. Kauniečiams pergalė buvo žūtbūtinė po trijų iš eilės pralaimėjimų turnyre, tačiau sėkmingai tris kėlinius kovoję kauniečiai vis dėlto buvo priversti kapituliuoti 78:80 (26:22, 22:15, 14:19, 16:24). Viską lėmė ketvirto kėlinio atkarpa, kurią Kauno žaidėjai pralaimėjo 8:21, o dvikovos pabaigoje sėkmė lydėjo turkų klubą, kai paskutinio metimo nepataikė Keenanas Evansas.

„Žalgiris“ kovoja su „Fenerbahce“<br> zalgiris.lt nuotr.
Kauno „Žalgiris“ Stambule kovoja su „Fenerbace“.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Kauno „Žalgiris“ Stambule kovoja su „Fenerbace“.<br>R. Vilkelio nuotr.
Daugiau nuotraukų (30)

2023-12-20 18:37, atnaujinta 2023-12-20 23:11

„Žalgiris“ Turkijoje kovojo be traumuotų Luko Lekavičiaus, Brady Maneko ir Arno Butkevičiaus.

Lietuviškasis Eurolygos klubų mačas prasidėjo be žvalgybos – tiek vieni, tiek ir kiti pataikė, tačiau „Žalgiris“ suskubo išsiveržti į priekį. Baigiantis ketvirčiui Kazio Maksvyčio kariauna turėjo ir 5 taškų pranašumą – 23:18.

Antrame kėlinyje vaizdas ne tik nesikeitė, tačiau ir įsidrąsinę kauniečiai mėtė taikliai dvitaškius ir tritaškius bei įpusėjus kėliniui buvo nutolę ir 14 taškų atstumu – 40:26.

Visi šeimininkų bandymai mažinti skirtumus atsitrenkdavo į Kauno žaidėjų pastangas, o jas vainikavo tiek Rolandas Šmitas, tiek ir Laurynas Birutis: jų taškai padėjo „Žalgiriui“ po dviejų kėlinių pirmauti 48:37.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje keitėsi ir šeimininkai siekė mažinti prarają – jie sugebėjo kelis kartus skirtumą aptirpdyti iki 4 taškų, bet po Keenano Evanso tritaškio su bauda žalgiriečiai po trečio ketvirčio pirmavo 62:56.

Ketvirtame kėlinyje žalgiriečiai pateko į duobę – laimėję atkarpą 8:0, Šaro kariauna išsiveržė į priekį 64:62, o po dar vieno spurto ir taiklių Scotie Wilbekino tritaškių skirtumas išaugo iki 75:68.

Kauniečiai siekė kabintis į varžovus ir po Keenano Evanso tritaškio 9 min. priartėjo iki 76:77. Paskutinę minutę Tyleris Dorsey savo ekipą pastūmėjo į priekį 80:76, tačiau tas pats K.Evansas sumažino skirtumą iki 80:78.

Kai turkai nepataikė, o kauniečiai atsikovojo kamuolį, žalgiriečiams buvo likę 17 sek., iniciatyvos ėmėsi tas pats K.Evansas, kuris metė dvitaškį paskutinę akimirką, tačiau kamuolys neįkrito.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 19 (30 naud. bal.), Rolandas Šmitas 16 (9 atk. kam.), Laurynas Birutis 14, Kevarriusas Hayesas ir Austinas Hollinsas po 7, Edmondas Sumneris 6, Tomas Dimša 3, Dovydas Giedraitis, Danielius Lavrinovičius ir Edgaras Ulanovas po 2.

„Fenerbahce“: Tyleris Dorsey 19, Scottie Wilbekinas 17 (5/7 trit.), Johnathanas Motley 16, Marko Guduričius ir Dyshawnas Pierre’as po 7.

Prie „Fenerbahce“ vairo stojęs Šaras iki šio trečiadienio akistatos jau vadovavo dvejoms Stambulo komandos rungtynėms ir pasiekė dvi pergales.

Lietuvio auklėtiniai Eurolygoje 86:74 patiesė „Monaco“ krepšininkus, o Turkijos čempionate 99:71 pranoko Ankaros „Turk Telekom“ ekipą.

Praėjusią savaitę tiek „Žalgirio“, tiek Stambulo klubo stovyklose kunkuliavo aistros.

„Fenerbahce“ klubas atleido trenerį graiką Dimitrį Itoudį, o į jo vietą pasamdė lietuvį Šarūną Jasikevičių. Be darbo po praėjusio sezono buvęs Šaras Kauno „Žalgirio“ ekipai dirigavo 2014–2020 metais, o po to sudarė sutartį su „Barcelona“.

Tuo tarpu Kaune praėjusią savaitę vyko sunkiai paaiškinami dalykai. Klubo vadovai po praėjusio ketvirtadienio Eurolygos rungtynių su „Partizan“, kurį kauniečiai pralaimėjo 85:93, jau buvo pasirengę atleisti Kazį Maksvytį, o į jo vietą pasikviesti italą Andrea Trinchieri.

Visgi viskas aukštyn kojomis apsivertė penktadienio rytą, kai po pokalbio su žaidėjais komandos direktorius Paulius Jankūnas pakeitė savo sprendimą – atšaukė užsakytus skrydžio bilietus italui ir nusprendė toliau dirbti su K.Maksvyčiu.

Po šių turbulencijų kauniečiai sekmadienį LKL lygoje nušlavė Vilniaus „Wolves“ komandą – 79:55.