R. Jokubaitis sužaidė naudingiau už D. Motiejūną, tačiau „Monaco“ sutriuškino „Barcelona“ krepšininkus

Rokas Jokubaitis sužaidė naudingiau už Donatą Motiejūną, tačiau triuškinamą pergalę lietuviškoje akistatoje šventė Monako „Monaco“ (10/7), kuri 91:71 (27:15, 20:21, 20:16, 24:19) įveikė ketvirtajame kėlinyje palūžusią Barselonos „Barcelona“ ekipą (11/6).

Donatas Motiejūnas ir Rokas Jokubaitis<br> Scanpix Baltics/Roko Lukoševičiaus nuotr.

2023-12-29 21:30, atnaujinta 2023-12-30 00:43

D.Motiejūnas aikštelėje praleido beveik 15 minučių, per kurias pelnė 8 taškus (2/3 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir sukaupė 8 naudingumo balus.

R.Jokubaitis ant parketo praleido beveik 18 minučių, per kurias pelnė 7 taškus (2/4 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 3 kamuolius, išdalino 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 10 naudingumo balų.

„Monaco“ gretose rezultatyviausiai sužaidė Mike’as Jamesas, kuris per 28 minutes sumetė 20 taškų (4/7 dvit., 3/7 trit., 3/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išskirstė 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 3 kartus suklydo, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 23 naudingumo balus.

„Barcelona“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Jabari Parkeris. Puolėjas šiame mače sužaidė beveik 27 minutes, pasižymėjo 15 taškų (2/3 dvit., 2/6 trit., 5/5 baud.), 5 atkovotais kamuoliais ir 14 naudingumo balų.

„Monaco“ krepšininkai jau pirmajame kėlinyje žaidė it ant sparnų ir puolime rinko taškus gan lengvai, kuomet pirmąją ketvirčio pusę laimėjo net (14:3). Antroje kėlinio dalyje atkuto ir „Barcelona“ krepšininkai, kurie pagaliau pradėjo rinkti taškus, tačiau tai nepadėjo nukirpti aikštelės šeimininkų dviženklio pranašumo (27:15).

Antrojo kėlinio pradžioje po dviejų tikslių Kemba Walkerio tritaškių „Monaco“ pranašumas siekė net 16 taškų (38:22), kuris laikėsi didžiąją ketvirčio dalį, tačiau per paskutines kelias kėlinio minutes Nicolasas Laprovittola pelnė 5 taškus ir minimaliai sumažino aikštelės šeimininkų turėtą pranašumą (47:36).

Trečiojo kėlinio viduryje koją susižeidė „Monaco“ lyderis Mike‘as Jamesas, kuris išbėgo į rūbine, tačiau nepaisant to, kad gynėjas patyrė traumelę, Prancūzijos klubas nepasimetė ir likus trims minutėms iki ketvirčio pabaigos turėjo solidų pranašumą prieš svečius iš Katalonijos (59:46). Būtent tuo metu, kai „Monaco“ žaidėjai susikrovė minėtąjį pranašumą, ant atsarginių žaidėjų suolelio grįžo „Monaco“ lyderis, kuris buvo pasiruošęs tęsti rungtynes.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje du paeiliui tritaškius suleido „Monaco“ puolėjas Alpha Diallo, o minėti krepšininko dūriai aikštelės šeimininkams leido susigrąžinti beveik rekordinį rungtynių pranašumą (67:52).

Lemiamą ketvirtį „Monaco“ pradėjo spurtu 22:7, kuris aikštelės šeimininkams leido susikrauti triuškinamą 29 taškų pranašumą (89:59), kurio svečiams nebepavyko panaikinti. Prancūzijos klubas galop 91:71 įveikė Rogerio Grimau auklėtinius.

„Monaco“: Mike‘as Jamesas 20, Alpha Diallo 19 (2/4 dvit., 4/6 trit., 3/4 baud., 4 atk. kam., 3 rez. perd., 4 išpr. praž., 23 naud. bal.), Jaronas Blossomgame‘as 11 (3/4 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud., 3 atk. kam.), Elie Okobo 9 (1/4 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud., 3 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 8, Donta Hallas (2/3 dvit., 2/2 baud., 6 atk. kam., 3 išpr. praž., 13 naud. bal.) ir Kemba Walkeris (0/3 dvit., 2/2 trit., 3 atk. kam.) po 6.

„Barcelona“: Jabari Parkeris 15, Nikola Kaliničius (2/3 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam., 3 klaid.) ir Joelis Parra (1/2 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud., 3 atk. kam., 2 rez. perd.) po 10, Nicolasas Laprovittola 9 (2/3 dvit., 1/6 trit., 2/3 baud., 4 klaid., 4 naud. bal.) ir Rokas Jokubaitis 7.