KMT ketvirtfinalio mūšyje be K. Maksvyčio likęs „Žalgiris“ skėlė skaudų antausį „Wolves“ K.Kemzūra išvarytas iš aikštės trečiame kėlinyje

Startavusioje prieš pat naujuosius metus Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio serijoje tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Wolves“ klubų vienu žingsniu arčiau finalo ketverto yra LKL čempionai. Be atleisto trenerio Kazio Maksvyčio šeštadienį likę žalgiriečiai savo pirmąją dvikovą su vilniečiais žaidė Kėdainių arenoje ir nugalėjo be savo stratego Kęstučio Kemzūros likusį „Wolves“ 95:76 (28:13, 22:25, 17:16, 28:22). Sostinės ekipos vedlys buvo išprašytas iš arenos trečiame kėlinyje po garsių priekaištų teisėjams ir gautų dviejų techninių pražangų.

Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Wolves“ dvikova.<br>Betsafe-LKL nuotr.
Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Wolves“ dvikova.<br>G. Bitvinsko nuotr.
 K.Kemzūra gavo dvi technines pražangas<br>G. Bitvinsko nuotr.
Betsafe-LKL nuotr.
K.Kemzūros treniruojami „Wolves“ krepšininkai Europos taurės turnyre pralaimėjo trejas rungtynes iš eilės.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Dec 30, 2023, 7:04 PM, atnaujinta Dec 30, 2023, 9:54 PM

Tai buvo jau 8-asis iš eilės „Wolves“ pralaimėjimas visuose įmanomuose turnyruose, KMT, LKL ir Europos taurėje.

„Žalgiris“ rungtynes sutiko su neįprastu vairininku – komandą paliko vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis, jį keis italas Andrea Trinchieri. Iki italo atvykimo komandai vadovauja Tautvydas Sabonis.

Intriga šioje akistatoje turėjo baigtis jau po pirmojo kėlinio – žalgiriečiai prametė per dešimt minučių vos du metimus ir pirmavo net 28:13.

Antrame kėlinyje „Wolves“ sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 22:32, tačiau žalgiriečiai ir vėl spurtavo 5:0 ir skirtumas tapo vėl solidus 37:22.

Įpusėjus ketvirčiui rezultatas tapo dar labiau skaudesnis vilniečiams – Tautvydo Sabonio vedami žalgiriečiai pirmavo 44:32.

Baigiantis ketvirčiui Vilniaus ekipa baudų metimais sugebėjo sumažinti atsilikimą ir ilsėtis išėjo turėdama 12 taškų deficitą – 38:50.

Trečio kėlinio 3 min. po pokalbių pakeltu balsu su teisėjais neva dėl blogo teisėjavimo dvi technines pražangas gavo „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra ir vilniečiai liko be stratego. Pagrindinio trenerio poziciją užėmė asistentas Nedas Pacevičius.

Užsivedę vilniečiai po stratego išprašymo iš aikštės sumažino skirtumą iki 50:57, tačiau žalgiriečiai dar kartą suprtavo 67:52, o prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje 67:54.

Ketvirtame kėlinyje Kauno klubas nutarė nežaisti „ant ribos“ ir atitrūko 76:59. Likus kovoti 4 min. skirtumas buvo padidėjęs iki rekordinio skirtumo 86:64.

Likus trims minutėms tapo aišku, kad intrigos šiame mače nebus: klausimas buvo tik dėl to, kokiu skirtumu laimės kauniečiai ir kokį deficitą turės naikinti „Wolves“.

„Žalgirio“ gretose ryškiausiai žibėjo aukštaūgiai. B.Manekas per 21 minutę surinko 22 taškus (3/4 dvitaškių, 4/5 tritaškių, 4/5 baudų metimų), 4 atkovotus kamuolius ir 25 naudingumo balus, L.Birutis pridėjo 16 taškų (7/7 dvitaškių).

Citadele KMT ketvirtfinalyje šie klubai susitiko ir praėjusį sezoną. Tuomet „Žalgiris“ abu kartus laimėjo užtikrintai – 95:79 išvykoje ir 91:72 namie. Šį sezoną tarpusavio mačuose ekipos buvo pasidalinusios po pergalę.

„Wolves“: Tre'Shawnas Thurmanas 17 (4 atk. kam.), Christianas Mekowulu 14 (6 atk. kam.), Arnas Beručka 9 (3/5 tritaškių), Jeffery Tayloras 8, Kristupas Žemaitis (5 rez. perd.) ir Vaidas Kariniauskas po 6.

„Žalgiris“: Brady Manekas 22 (4/5 tritaškių), Laurynas Birutis 16 (7/7 dvitaškių), Edmondas Sumneris 11 (3/7 tritaškių), Lukas Lekavičius 10, Rolandas Šmitas 9 (8 atk. kam.), Tomas Dimša 8 (6 atk. kam.), Keenanas Evansas 7 (3 per. kam.).

Gruodžio 30-ąją turėjo vykti ir LKL antrojo rato mačas tarp Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir „Žalgirio“, tačiau šios rungtynės nukeltos į 2024 m. sausio 23 d. (antradienį).

Antrasis ir lemiamas šių komandų mūšis bus žaidžiamas Vilniuje sausio 21 dieną.

Turnyro ketvirtfinalio serija vyks įprastu formatu. Visos keturios poros tarpusavyje sužais du mačus – namuose ir išvykoje.

Antroji dvikova vyks pirmojo krepšelio komandos arenoje. Geresnį įmestų-praleistų taškų skirtumą serijoje turėsianti ekipa pateks į finalo ketvertą.

Citadele KMT finalo ketvertas vyks vasario 17–18 d. Kaune, „Žalgirio“ arenoje.