„Rytas“ atsidūrė ties Čempionų lygos bedugne: įkrintamųjų mače Vilniuje paslydo su „Peristeri“ ir pralaimėti daugiau negali

Giedriaus Žibėno treniruojamas Vilniaus „Rytas“ trečiadienį „Avia Solutions Group“ arenoje bandė pergalingai pradėti FIBA Čempionų lygos įkrintamąsias varžybas. Namų aikštės pranašumą turėję vilniečiai siekė palaužti Vassilio Spanoulio treniruojamą Atėnų „Peristeri“, tačiau įspūdingai gerai kovoję svečiai iškovojo pergalę net 110:92 (28:22, 26:24, 22:27, 29:24) ir įstūmė „Rytą“ į nepavydėtiną situaciją.

Vilniaus „Ryto“ ir Atėnų „Peristeri“ dvikova.<br> R.Danisevičiaus nuotr.
Vilniaus „Ryto“ vadovas Darius Gudelis.<br> R.Danisevičiaus nuotr.
Vilniaus „Ryto“ ekipa.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Vilniaus „Ryto“ ekipa.<br>T.Bauro nuotr.
Vilniaus „Ryto“ ekipa.<br>FIBA nuotr.
Vilniaus „Ryto“ ekipa.<br>V. Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (30)

Jan 3, 2024, 6:59 PM, atnaujinta Jan 4, 2024, 12:23 AM

Šioje poroje įkrintamųjų varžybų serija vyksta iki dviejų laimėjimų. Dabar serija keliasi į Atėnus ir vyks sausio 10 dieną. Jei vilniečiams pavyktų nugalėti, lemiama akistata vyks Vilniuje sausio 17-ąją.

Serijos nugalėtojas patenka į turnyro „Top 16“ etapą.

Pirmame varžybų etape „Rytas“ užėmė B grupėje antrąją vietą, iškovojęs 4 laimėjimus ir patyręs 2 nesėkmės.

Tuo tarpu graikų komanda A grupėje buvo trečia su trimis pergalėmis ir tiek pat nesėkmių.

Šios poro laimėtojas pateks į „Top 16“ kovų K grupę, kurioje jau yra Tenerifės „Lenovo“ ir Jeruzalės „Hapoel“.

Šios dienos dvikovoje sėkmingiau mačą pradėjo graikai, kurie išsiveržė į priekė 7:3. Šeimininkams teko pastoviai vytis Atėnų komandą – 10:15, 12:18.

Maža to – vilniečiai nieko negalėjo padaryti prieš greitas varžovų atakas ir jie baigiantis kėliniui įgijo 14 taškų persvarą 28:14.

Vis dėlto po Marcuso Fosterio tritaškio po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo tik 28:22.

Antrame kėlinyje vaizdas nesikeitė ir graikai 5 min. buvo priekyje 40:27. Paskutinę minutę „Rytas“ buvo sumažinės atsilikimą iki 41:48, tačiau svečiai tritaškiu ir vėl padidino skirtumą iki dviženklio.

Vilniaus komandai nepavyko rimčiau sumažinti atsilikimo ir po dviejų kėlinių ji atsiliko 46:54.

Trečiame kėlinyje įšeimininkai ir toliau niekaip nesugebėjo sumažintis skirtumo  – 65:55, 70:57. O po pirmojo šiame turnyre Trevoro Thomsono tritaškio skirtumas užaugo iki 73:57.

Likus kovoti 1 min. trečiame ketvirtyje „Peristeri“ pasiekė ir 20 taškų pranašumą – 79:59.

Prieš lemiamą ketvirtį graikai buvo priekyje 81:68. Ketvirtamė klėinyje šeimininkai buvo sumažinę skirtumą iki 12 taškų, tačiau graikai ir vėl atitrūko 92:74.

Priešpaskutinę minutę skirtumas pašoko iki 22 taškų  – 105:83.

„Rytas“: Margiris Normantas 20 (3/5 tritaškiai, 7 rez. perd.), Marcusas Fosteris 16 (7 kld.), Justinas Gorhamas 12 (9 atk. kam.), Martynas Echodas ir Gytis Radzevičius po 11, Gytis Masiulis 9.

„Peristeri“: Joe Raglandas 25 (4/7 tritaškiai, 15 rez. perd., 37 naud. bal.), Trevoras Thompsonas 21, Leonidas Kaselakis 15, Nemanja Dangubičius ir Jermaine‘as Love‘as po 13, Kenny Williamsas 12 (4/6 tritašk.).

Pirmame varžybų etape „Rytas“ užėmė B grupėje antrąją vietą, iškovojęs 4 laimėjimus ir patyręs 2 nesėkmės. Tuo tarpu graikų komanda A grupėje buvo trečia su trimis pergalėmis ir tiek pat nesėkmių.

Nuo pat pradžių FIBA Čempionų lygos grupės varžybose dalyvavo 32 komandos. Jos pirmajame etape buvo suskirstytos į aštuonias grupes, o akistatos vyko iki gruodžio 21 dienos.

Grupių nugalėtojai iškart pateko į antrąjį grupių etapą – „Top 16“. Pirmojo etapo grupėse antrąją ir trečiąją vietas užėmusio komandos dėl teisės žaisti antrojo etapo grupėse kovoja atkrintamajame etape.

Antrajame etape varžysis 16 komandų. Bus sudarytos keturios naujos grupės po keturias komandas, o po dvi stipriausias grupių ekipas pateks į atkrintamąsias varžybas. Antrasis grupių etapas vyks nuo sausio 24 iki kovo 22 dienos.

Ketvirtfinalio serijos bus žaidžiamos balandžio 4–19 dienomis, finalo ketvertas numatomas gegužės 12–14 dienomis.

„Rytas“ anksčiau žaisdavo Eurolygos rengiamuose turnyruose, o bendradarbiauti su FIBA pradėjo tik prieš dvejus metus. Čempionų lygoje Vilniaus klubas debiutavo 2020 metų rudenį. Debiuto sezonas buvo labai nesėkmingas. Vilniečiai pirmojo etapo grupėje laimėjo tik 2 iš 6 rungtynių ir užėmė paskutinę ketvirtąją vietą.

Praėjusį sezoną „Rytas“ pradėjo daug geriau ir tapo pirmojo etapo grupės nugalėtoju. Tačiau antrajame etape Vilniaus komanda užėmė tik trečiąją vietą ir į ketvirtfinalį nepateko.

Čempionų lygos ketvirtfinalyje dar nežaidė nė viena Lietuvos komanda.

Anksčiau, kai turnyras buvo rengiamas kitokia sistema, Lietuvos komandos keturis kartus pralaimėjo atkrintamųjų varžybų aštuntfinalyje (formaliai pasiekė tokį patį rezultatą, kaip praėjusį sezoną „Rytas“).

2017, 2018 ir 2019 metais aštuntfinalio dvikovą pralaimėjo „Neptūnas“, 2020 metais – „Lietkabelis“.