Lietuviškoje akistatoje NBA – triuškinama J. Valančiūno klubo pergalė prieš D. Sabonį ir „Kings“ Abu lietuviai surinko dvigubus dublius

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis dar kartą akis į akį susitiko NBA pirmenybėse, abu surinko dvigubus dublius, tačiau „New Orleans Pelicans“ ir J.Valančiūnas išrašė skaudžių pamokų D.Saboniui ir „Sacramento Kings“.

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis<br> AP/SPO/Scanpix nuotr.

Jan 8, 2024, 6:22 AM, atnaujinta Jan 8, 2024, 7:12 AM

J.Valančiūno atstovaujama „Pelicans“ (22/15) 133:100 (33:21, 39:26, 31:14, 30:39) išvykoje sutriuškino D.Sabonį ir „Kings“ klubą.

„Pelicans“ gretose JV aikštelėje praleido 22 minutes, per kurias pasižymėjo solidžiu dvigubu dubliu – centras pelnė 15 taškų (5/8 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.) ir sugriebė 12 atšokusių kamuolių.

D.Sabonis „Kings“ gretose sužaidė beveik 29 minutes, pelnė 17 taškų (7/10 dvit., 1/2 trit., 0/1 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus suklydo.

Beje, įdomu, kad D.Sabonis turėjo blogiausią +/– reitingą savo komandoje (-32), tad tai reiškia, kad tada, kuomet „Kings“ lietuvis buvo aikštelėje, tokiu skirtumu komanda pralaimėjo centro žaistą atkarpą.

„Pelicans“ nuo „Kings“ bėgo jau nuo pat pirmojo kėlinio, o prieš ilgąją pertrauką jau turėjo triuškinamą pranašumą, kuris antroje mačo pusėje pasiekė rekordinę žymą (72:47).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Pelicans“ ir toliau triuškino nuo „Kings“ bei pasiekė rekordinį 50 taškų pranašumą (112:62).

Visgi antroje ketvirčio pusėje „Kings“ pavyko nukirpti varžovų persvarą ir išvengė vieno didžiausių pralaimėjimų klubo istorijoje (133:100).

Įdomu, kad šiame mače „Pelicans“ triuškinančiai laimėjo ir kovą dėl atkovotų kamuolių – (51:25).

Be to, ankstesnes trejas abiejų ekipų akistastas taip pat laimėjo JV ir „Pelicans“ klubas: 129:93, 117:112 ir 127:117.

„Kings“ po šio pralaimėjimo Vakarų konferencijoje liko penktoje vietoje, o „Pelicans“ rikiuojasi už jų šeštoje.

„Kings“: Domantas Sabonis ir Kevinas Huerteris (4/4 dvit., 2/6 trit., 3/4 baud., 3 rez. perd.) po 17, Keonas Ellisas 13 (2/3 dvit., 3/3 trit.), Aleksandras Vezenkovas 11 (4/4 dvit., 1/5 trit., 2 atk. kam.) ir Harrisonas Barnesas (2/5 trit.) bei Kessleris Edwardsas (2/2 trit.) po 10.

„Pelicans“: C. J. McCollumas 30 (4/6 dvit., 7/10 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Jonas Valančiūnas ir Brandonas Ingramas (5/9 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud., 8 rez. perd., 4 atk. kam.) po 15, Dysonas Danielsas 14 (4/4 dvit., 2/2 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Jordanas Hawkinsas 12 (4/4 dvit., 1/5 trit., 3 atk. kam.) ir Trey’us Murphy (3/6 trit., 5 rez. perd.) bei Naji Marshalas (2/3 dvit., 1/1 trit., 4/4 baud., 6 atk. kam.) po 11.