A. Butkevičiaus sulaukęs „Žalgiris“ laimėjo prieš „Šiaulius“, bet prarado R. Šmitą

Kauno „Žalgiris“ (14/2) dominavo antrajame kėlinyje ir iš Saulės miesto išsivežė pergalę prieš Šiaulių „Šiaulius“ (4/13). „Žalgirio“ gretose šiose rungtynėse čiurnos traumą patyrė Rolandas Šmitas, o į aikštelę po kojos traumos grįžo Arnas Butkevičius.

Arnas Butkevičius<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Andrea Trinchieri<br>Betsafe-LKL
 Rolandas Šmitas<br>Betsafe-LKL
 Edmondas Sumneris<br>Betsafe-LKL
 Lukas Lekavičius<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Paulius Danusevičius<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Austinas Hollinsas<br> Betsafe-LKL nuotr.
Dachonas Burke'as <br>Betsafe-LKL
Juozas Barkauskas<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Dachonas Burke'as<br>Betsafe-LKL
 Tomas Dimša<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Danielius Lavrinovičius<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Laurynas Birutis<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Dovydas Giedraitis<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Žalgiriečių aktvyvūs sirgaliai<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Edmondas Sumneris<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Danielius Lavrinovičius<br>Betsafe-LKL
 Leonardas Thorpe'as<br>Betsafe-LKL
Šiaulių klubo sirgaliai<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Leonardas Thorpe'as<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Žydrūnas Urbonas<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Danielis Baslykas<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Rungtynių arbitrai<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Šiaulių klubo šokėjos<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Žydrunas Urbonas<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Andrea Trinchieri<br> Betsafe-LKL nuotr.
 Žydrūnas Urbonas ir Andrea Trinchieri<br> Betsafe-LKL ir G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (42)

Jan 14, 2024, 4:35 PM, atnaujinta Jan 14, 2024, 8:08 PM

Lietuvos čempionai 87:73 (23:26, 29:13, 17:17, 18:17) įveikė „Šiaulius“ ir įteikė pirmąjį pralaimėjimą Žydrūnui Urbonui perėmus „Šiaulių“ ekipos vyriausiojo trenerio vairą. Šiame mače žalgiriečių gretose nežaidė Edgaras Ulanovas ir Keenanas Evansas.

Beje, šios rungtynės „Šiaulių“ arenoje buvo lankomiausios šiame sezone (5507 žiūrovų).

Pirmasis rungtynių kėlinys – itin aukšto tempo. Abi komandos keitėsi sėkmingomis atakomis ir gynyba praktiškai neegzistavo. Didžiąją ketvirčio dalį geriau atrodė aikštelės šeimininkai, kurie ir pirmavo po pirmojo ketvirčio (23:26).

Pirmojo kėlinio pabaigoje kovoje dėl kamuolio čiurną pasisuko R.Šmitas. Po šios traumos latvis į aikštelę daugiau nebegrįžo.

Antrajame kėlinyje savo tikrąjį veidą pademonstravo Kauno „Žalgiris“. Lietuvos čempionai per pirmąsias 6 minutes surengė spurtą 18:5 ir ne tik persvėrė rungtynių rezultatą, bet ir pirmąkart susikrovė dviženklį pranašumą (41:31). Po šios atkarpos ir toliau tęsėsi „Žalgirio“ geras žaidimas, kurio metu Andrea Trinchieri auklėtiniai tolo nuo varžovų, bendrai kėlinį laimėję 29:13 ir po dviejų ketvirčių turėjo solidų dviženklį pranašumą (52:39).

Trečiojo kėlinio pradžia buvo sėkmingesnė šiauliečiams, kurie laimėjo atkarpą 4:11 ir sumažino „Žalgirio“ pranašumą iki vienženklio (56:50). Visgi po to žalgiriečiams pavyko atsakyti savo geresne atkarpa ir susigrąžinti dviženklį pranašumą po trijų kėlinių (69:56).

Per likusią rungtynių dalį žalgiriečiai neprisižaidė ir išlaikė savo turėtą dviženklį pranašumą bei mačą laimėjo (87:73).

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė Laurynas Birutis, kuris per 16,5 minutės pelnė 13 taškų (6/8 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir sukaupė 16 naudingumo balų.

Į aišktelę sugrįžęs A.Butkevičius per beveik 17 minučių ant parketo pasižymėjo 6 taškais (2/2 dvit., 0/4 trit., 2/2 baud.), 2 atkovotais kamuoliais, rezultatyviu perdavimu ir 3 naudingumo balais.

„Šiaulių“ gretose karjeros mačą sužaidė Danielis Baslykas. Puolėjas per beveik 15 minučių aikštelėje pelnė 13 taškų (1/2 dvit., 1/2 trit., 8/10 baud.), sugriebė 2 atšokusius kamuolius, išprovokavo 6 pražangas ir sukaupė 14 naudingumo balų.

„Šiauliai“: Danielis Baslyk 13, Paulius Danusevičius 12 (4/6 dvit., 1/4 trit., 1/1 baud., 3 atk. kam., 2 rez. perd.), Eimantas Stankevičius (2/3 dvit., 0/2 trit., 6/6 baud., 8 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 4 klaid., 6 išpr. praž., 21 naud. bal) ir Leonardas Thorpe'as (4/10 dvit., 0/2 trit., 2/4 baud., 3 rez. perd.) po 10.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 13, Dovydas Giedraitis 11 (4/7 dvit., 1/1 trit., 3 atk. kam., 3 per. kam., 4 klaid.), Lukas Lekavičius (3/5 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud., 6 rez. perd. 12 naud. bal.) ir Kevarriusas Hayesas (5/7 dvit.) po 10, Austinas Hollinsas 8 (1/2 dvit., 2/4 trit., 5 atk. kam.).