J. Valančiūno universalus žaidimas padėjo „Pelicans“ švęsti pergalę prieš „Mavericks“ JV peržengė 11 tūkst. karjeros taškų ribą

Jonas Valančiūnas universaliai prisidėjo prie be lyderių žaidusios „New Orleans Pelicans“ (24/16) pergalės prieš „Dallas Mavericks“ (23/17) ekipą, kuriai dėl čiurnos problemų nepadėjo Luka Dončičius.

Jonas Valančiūnas<br> USA Today Sports/Reuters/Scanpix nuotr.

Jan 14, 2024, 7:48 AM, atnaujinta Jan 14, 2024, 8:56 AM

NBA naujoko tempiama „Pelicans“ ekipa Dalase 118:110 (29:20, 20:34, 39:27,30:27) įveikė Kyrie Irvingo tempiamus „Mavericks“ krepšininkus.

„Pelicans“ gretose nežaidė Brandonas Ingramas (Achilo skausmai), Zionas Williamsonas (poilsis) ir C. J. McCollumas (čiurnos problemos).

JV aikštelėje praleido beveik 28 minutes, per kurias pelnė 14 taškų (4/6 dvit., 6/6 baud.), sugriebė 12 atšokusių kamuolių, išskirstė 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus ir prasižengė 4 kartus.

Šeštadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitonas tapo rezultatyviausiu NBA reguliariojo sezono lietuviu, o sekmadienį centras perkopė 11000 tūkstančių pelnytų taškų ribą per visą savo karjerą (11005), o mūsiškį su tuo rūbinėje pasveikino visa „Pelicans“ komanda.

„Pelicans“ į pergalę šiame mače vedė Jordanas Hawkinsas. NBA naujokas per 36,5 minutės sumetė 34 taškus (5/7 dvit., 6/12 trit., 6/8 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Mavericks“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Kyrie Irvingas, kuris per 40 minučių aikštelėje pasižymėjo 33 taškais (7/13 dvit., 5/14 trit., 4/4 baud.), 5 atkovotais kamuoliais ir 6 rezultatyviais perdavimais.

Pirmuose trijuose rungtynių kėliniuose pirmaujanti komanda keitėsi nekartą ir abi ekipos neišvengė duobių, tačiau lemiamame ketvirtajame rungtynių kėlinyje visą laiką pirmavo „Pelicans“, kurie visąlaik išlaikė saugų atstumą tarp savęs ir Dalaso komandos.

Po šios pergalės „Pelicans“ ir toliau rikiuojasi šeštoje Vakarų konferencijos vietoje, o „Mavericks“ po patirto pralaimėjimo vis tiek rikiuojasi 7-je tos pačios konferencijos pozicijoje.

„Mavericks“: Kyrie Irvingas 33, Derrickas Jonesas (5/5 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud., 4 atk. kam.) ir Timas Hardaway (5/9 dvit., 3/8 trit., 5/6 baud., 4 atk. kam.) po 24, Joshas Greenas 9 (2/5 dvit., 1/3 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Pelicans“: Jordanas Hawkinsas 34, Herbertas Jonesas 15 (4/10 dvit., 1/3 trit., 4/6 baud., 5 atk. kam., 3 rez. perd., 2 blok. met.), Jonas Valančiūnas ir Jose Alvarado (3/8 trit., 4 rez. perd.) po 14, Naji Marshallas 13 (3/8 dvit., 2/4 trit., 6 atk. kam.) ir Dysonas Danielsas 10 (4/6 dvit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.).