J. Valančiūnas buvo blankus, o „Pelicans“ pralaimėjo prieš dueto tempiamą „Mavericks“

Jonas Valančiūnas sužaidė blankias rungtynes, o jo atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (24/17) NBA pirmenybėse krito prieš dueto tempiamą „Dallas Mavericks“ (24/17).

Jonas Valančiūnas<br> USA Today/Reuters/Scanpix nuotr.

2024-01-16 06:38, atnaujinta 2024-01-16 06:44

Lietuvio klubas išvykoje 120:125 (17:33, 42:26, 40:33, 21:33) pralaimėjo prieš „Mavericks“ krepšinininkus.

Šios dvi ekipos žaidė prieš dvi dienas ir tąkart 118:110 pergalę šventė J.Valančiūnas ir „Pelicans“.

JV aikštelėje praleido 19,5 minutės, per kurias pelnė 6 taškus (2/5 dvit., 2/2 baud.), sugriebė 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus, 3 kartus suklydo ir prasižengė 4 kartus.

Kuomet J.Valančiūnas buvo aikštelėje, „Mavericks“ pelnė 22 taškais daugiau. Tai – prasčiausias rezultatas „Pelicans“ komandoje.

Įdomu, kad trečiajame kėlinyje J.Valančiūnas susikibo su vokiečiu Maxi Kleberu, o šiose rungtynėse teisėjavęs lietuvis Gediminas Petraitis abiem krepšininkams skyrė po techninę pražangą.

JV 6 pelnyti taškai – vienas prasčiausių šio sezono pasirodymų. Sausio 4 d. JV prastesnį mačą sužaidė tik prieš „Minnesota Timberwolves“ krepšininkus, kuomet pasižymėjo 4 taškais.

„Mavericks“ gretose įspūdingą mačą sužaidė gynėjų duetas. Kyrie Irvingas per 41 minutę aikštelėje pasižymėjo 42 taškais (10/19 dvit., 3/9 trit., 13/15 baud.), 7 atkovotais kamuoliais ir 7 rezultatyviais perdavimais.

Jam puikiai talkino Timas Hardaway, per 40 minučių pelnęs 41 tašką (2/8 dvit., 9/15 trit., 10/10 baud.). Krepšininkui iki asmeninio rezultatyvumo rekordo pritrūko vieno taško, o kartu tai buvo vos antras kartas, kuomet T.Hardaway NBA pirmenybėse pelnė 40 ir daugiau taškų.

Šiame mače nežaidė Luka Dončičius, kuris iš „Mavericks“ rikiuotės yra iškritęs dėl čiurnos traumos.

Po šių rungtynių abi komandos turi vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį bei Vakarų konferencijoje dalinasi 6–7 vietas.

Likus 44 sekundėms iki rungtynių pabaigos Brandonas Ingramas pataikė dvitaškį ir sumažino „Mavericks“ pranašumą iki 2 taškų (119:121), o po to prie baudos metimų linijos stojo Zionas Williamsonas, kuris prametė pirmąją baudą, antrąją pataikė ir likus 18 sekundžių „Pelicans“ turėjo taško deficitą (120:121).

Visgi po to JV klubas priverstinai prasižengė prieš K.Irvinga, kuris šaltakraujiškai pataikė abu baudų metimus (120:123), C. J. McCollumas kitoje aikštės pusėje nepataikė tritaškio ir mačą uždarė Maxas Kleberis, pataikęs abu baudų metimus (120:125).

„Pelicans“ gretose rezultatyviausiai žaidė Zionas Williamsonas. Puolėjas per 32 minutes aikštelėje pelnė 30 taškų (12/17 dvit., 6/11 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdaviums ir tiek pat kartų suklydo.

„Mavericks“: Kyrie Irvingas 42, Timas Hardaway 41 ir Joshas Greenas 13 (3/5 trit., 2/6 baud., 4 atk. kam., 3 rez. perd.).

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 30, C. J. McCollumas 23 (6/10 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Trey‘us Murphy (9/12 baud., 3 atk. kam.) ir Larry Nance‘as (4/7 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud., 8 atk. kam.) po 14, Brandonas Ingramas 12 (3/10 dvit., 0/4 trit., 6/8 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Herbertas Jonesas 10 (3/4 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud., 3 atk. kam., 3 rez. perd.).