J. Embiidas pagerino „76ers“ rezultatyvumo rekordą, o Filadelfijos klubas pranoko „Spurs“

Joelis Embiidas sužaidė rezultatyviausią karjeros mačą ir tapo vos 9 žaidėju NBA, kuriam pavyko peržengti įspūdingą taškų ribą, o jo atstovaujama „Philadelphia 76ers“ (29/13) pranoko Victorą Wembanyama ir „San Antonio Spurs“ (8/35).

Joelis Embiidas<br> USA Today Sports/Getty Images/SPO nuotr.

Jan 23, 2024, 6:36 AM, atnaujinta Jan 23, 2024, 6:46 AM

„76ers“ namuose 133:123 (34:35, 28:23, 42:31, 29:34) nugalėjo „Spurs“ krepšininkus.

Gyvenimo rungtynes Filadelfijos komandos gretose sužaidė Joelis Embiidas, kuris per 36,5 minutės aikštelėje pelnė net 70 taškų (23/39 dvit., 1/2 trit., 21/23 baud.), sugriebė 18 atkovotų kamuolių ir išskirstė 5 rezultatyvius perdavimus.

Centras tapo 9-uoju žaidėju NBA, kuriam pavyko pelnyti 70 ir daugiau taškų, o kartu J.Embiidas pagerino „76ers“ visų laikų per vieną susitikimą taškų pelnytą rekordą, kuris nuo 1967-ųjų metų priklausė Wiltui Chamberlainui (68 pelnyti taškai), kurio karjeros rekordas (100 pelnytų taškų) iki pat šių dienų išlieka rezultatyviausiu pasirodymu visoje NBA istorijoje.

J.Embiidas jau po 3 ketvirčių buvo pelnęs 59 taškus ir į aikštelę grįžo likus žaisti 6:38 minutės ketvirtajame kėlinyje, kuomet „76ers“ pirmavo 118:104. Matę, kad rekordas visai arti, Filadelfijos krepšininkai maitino kamuoliu J.Embiidą, kuris likus 1:41 minutės iki mačo pabaigos pelnė savo 70-ąjį tašką ir pagerino „76ers“ visų laikų rezultatyvumo rekordą.

2022–2023 m. naudingiausias NBA žaidėjas J.Embiidas per pastarąsias 21 rungtynes pelnydavo 30 daugiau taškų kiekviename susitikime.

Prieš mačą Greggas Popovichius žurnalistams kalbėjo apie J.Embiido ir V.Wembanyamos akistatą ir juokavo: „Mes išspardysime jam užpakalį“.

Prancūzų talentas šiame susitikime per 28,5 minutės sumetė 33 taškus (8/14 dvit., 2/5 trit., 11/12 dvit.), atkovojo 7 kamuolius, blokavo 2 metimus ir prasižengė 5 kartus.

„76ers“ Ryto konferencijoje po šios pergalės ir toliau rikiuojasi trečioje vietoje, o „Spurs“ Vakaruose ir toliau užima paskutinę penkioliktąją vietą.

„76ers“: Joelis Embiidas 70, Tyrese‘as Maxey 18 (5/10 dvit., 2/5 trit., 8 rez. perd., 4 atk. kam.), Tobiasas Harrisas 14 (5/6 dvit., 0/5 trit., 4/4 baud., 6 rez. perd.), Kelly Oubre (3/5 dvit., 2/5 baud., 3 atk. kam.) ir Danuelis House‘as po 8.

„Spurs“: Victoras Wembanyama 33, Devinas Vassellas 22 (5/7 dvit., 2/6 trit., 6/6 baud., 9 rez. perd., 4 atk. kam.), Jeremy Sochanas 14 (2/6 dvit., 3/6 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Dougas McDermottas 13 (3/9 trit., 5 atk. kam.), Tre Jonesas (5/6 dvit., 6 rez. perd., 4 atk. kam.) ir Julianas Champagnie (3/3 trit., 3/3 baud.) po 12.