„Raudonoji žvaigždė“ krenta po „Žalgirio“ kojomis – kauniečiai švenčia pergalę Serbijoje​

Kauno „Žalgirio“ (11/15) krepšininkai padaro teisingas išvadas ir šįkart iš Belgrado „Štark“ arenos išsiveža pergalę. Prieš kelias savaites šioje aikštėje „Partizan“ komandos pranašumą pripažinę Lietuvos čempionai penktadienį 93:91 (23:22, 22:23, 23:20, 25:26) palaužė Belgrado „Crvena zvezda“ (10/16) krepšininkus.

„Crvena zvezda“ – „Žalgiris“ <br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (31)

Feb 9, 2024, 8:00 PM, atnaujinta Feb 10, 2024, 12:29 AM

Rungtynių pradžioje ir vėl „Žalgiris“ kūrėsi pranašumą įspūdingo Keenano Evanso ir Lauryno Biručio dėka. Visgi šįkart daugiausiai pavyko atitrūkti 6 taškais (17:11) ir tai leido „Crvena zvezda“ ekipai išlikti gana artimoje kovoje.

Triukšmingai sirgalių palaikomi Ioannio Sfairopoulos auklėtiniai neilgai trukus patys pradėjo sėkmingiau atakuoti svečių krepšį ir antrąją rungtynių pusę pasitiko rezultatui esant lygiam 45:45.

„Crvena zvezda“ pradėjo ketvirtą kėlinį 7 taškais iš eilės, tačiau L.Biručio puskablis ir K.Evanso, E.Ulanovo bei R.Šmito metimai atstatė tą patį skirtumą – 77:74. K.Evansas (80:76) ir T.Dimša (83:80) taikliai atakavo iš toli, o R.Šmitas taisė netaiklų komandos draugo metimą – 85:81. Metimą iš vidutinio nuotolio įmetė E.Ulanovas, vieną baudą pataikė D.Giedraitis, A.Butkevičius prametė dvi, o likus žaisti 30 sekundžių po krepšiu prasiveržė K.Evansas – 90:87.

Roko Giedraičio dvitaškis sušvelnino atsilikimą iki minimalaus, tačiau likus žaisti 21 sekundę šeimininkai užsidirbo nesportinę pražangą. E.Ulanovas įmetė vieną baudą, T.Dimša buvo taiklus abusyk ir atrodė, kad „Žalgiris“ tuojaus švęs pergalę.

Yago Dos Santosas baudų metimais atsilikimą sumažino iki 2 taškų (91:93), o vėliau „Crvena zvezda“ sugebėjo perimti kamuolį bei susikurti progą išplėšti pratęsimui arba pergalei. Visgi Joelis Bolomboy‘us suklydo ir „Žalgiris“ šventė itin sunkią pergalę.

„Žalgirį“ į pergalę ir vėl vedė K.Evansas. Amerikietis per 25 minutes surinko 25 taškus (2/4 dvit., 5/10 trit., 6/6 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas bei surinko 28 naudingumo balus.

„Crvena zvezda“ komandoje žaidžiantis R.Giedraitis per 29 minutes pasižymėjo 11 taškų (4/6 dvit., 1/3 trit.), 8 atkovotais kamuoliais ir 14 naudingumo balų.

„Žalgiris“: K.Evansas 25 (5/10 trit., 6 rez. perd.), R.Šmitas 13, L.Birutis 12 ( 2 blk.), E.Ulanovas 9, T.Dimša 8 (2 per. kam.), E.Sumneris 7, B.Manekas 6, D.Giedraitis 6 (4 rez. perd., 3 per. kam.), L.Lekavičius 3, K.Haysesas 2, A.Butkevičius 2.

„Crvena zvezda“: Y.Dos Santosas 21 (14 rez. perd.), L.Mitrovičius 15, N.Nedovičius 15 (4 rez. perd.), R.Giedraitis 11 (8 atk. kam.).

Žalgiriečiai per pastaruosius 5 mačus iškovojo 4 pergales, o vienintelis pralaimėjimas buvo patirtas būtent „Štark“ arenoje. Sausio 26 dieną Kauno „Žalgiris“ 72:81 nusileido vietos „Partizan“ klubui.

Andrea Trinchieri auklėtiniai turėdami 11 laimėjimų po 26 rungtynių Eurolygoje užima 13-ąją vietą.

„Crvena zvezda“ savo sąskaitoje turi 10 pergalių ir rikiuojasi 16-oje pozicijoje.

Pirmose tarpusavio rungtynėse „Žalgiris“ šventė pergalę 79:74.

„Tai bus rungtynės, kuriose turėsime rasti kiekvieną būdą, kaip apsiprasti aikštelėje ir atrasti tinkamus įrankius aikštelėje, jei norėsime iškovoti pergalę. Galbūt mums prireiks gero puolimo, geros gynybos ar specialių situacijų.

Tai bus labai sunkios rungtynės, bet aš labai noriu išsiaiškinti galimybes, kurias gali duoti tokios rungtynės. Jie ką tik pasirašė sutartį su Trey Thompkinsu. Akivaizdu, kad „Crvena zvezda“ nepaleidžia svajonės ar tikslo būti įkrintamosiose“, – prieš mačą su Serbijos grandais kalbėjo „Žalgirio“ vairininkas.