Puikus paskutinis šokis prieš KMT: „Ryto“ puolimo mašina pervažiavo „Nevėžį“ M. Normantas sužaidė simbolinį mačą „Ryte“

Vilniaus „Rytas“ (15/2) paskutiniame pasibandyme prieš Karaliaus Mindaugo taurę (KMT) pasismagino ir su vėjeliu sutriuškino Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (4/14) ekipą.

Gytis Radzevičius<br> V.Skaraičio nuotr.
 Marcusas Fosteris<br> V.Skaraičio nuotr.
 Giedrius Žibėnas<br> V.Skaraičio nuotr.
 Martynas Echodas<br> V.Skaraičio nuotr.
B tribūna<br> V.Skaraičio nuotr.
 Arnas Velička<br> V.Skaraičio nuotr.
 R. J. Cole'as<br> V.Skaraičio nuotr.
 Rytas Dance Team<br> V.Skaraičio nuotr.
 Justinas Gorhamas<br> V.Skaraičio nuotr.
 Gytis Masiulis<br> V.Skaraičio nuotr.
 Margiris Normantas<br> V.Skaraičio nuotr.
 Lukas Uleckas<br> V.Skaraičio nuotr.
 Javinas DeLaurier<br> V.Skaraičio nuotr.
 Rungtynių momentas<br> V.Skaraičio nuotr.
 Zane'as Watermanas<br> V.Skaraičio nuotr.
 Kėdainių klubo trenerių štabas<br> V.Skaraičio nuotr.
 Courney Ramey<br> V.Skaraičio nuotr.
 Amitas Ebo<br> V.Skaraičio nuotr.
 Sirgaliai<br> V.Skaraičio nuotr.
 Paul De Miko<br> V.Skaraičio nuotr.
 Martynas Echodas ir Zane'as Watermanas<br> Betsafe-LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (38)

Feb 10, 2024, 4:30 PM, atnaujinta Feb 10, 2024, 7:43 PM

Giedriaus Žibėno auklėtiniai 113:64 (30:18, 35:15, 23:15, 25:16) nepasigailėjo Gedimino Petrausko ir Kėdainių „Nevėžio“. Tai – didžiausia „Ryto“ pergalė šiame LKL sezone (prieš tai 90:54 laimėta prieš Mažeikių „M Basket-Delamode“), o kartu – tai didžiausias „Nevėžio-Optibet“ pralaimėjimas vietinėse pirmenybėse (prieš tai pralaimėta 74:106 prieš Utenos „Uniclub Casino – Juventus“).

Beje, tai buvo simbolinės rungtynės Margiriui Normantui, kuris sužaidė 200-ąsias rungtynes, vilkėdamas „Ryto“ marškinėlius.

Primename, kad tai buvo paskutinės Vilniaus „Ryto“ rungtynės prieš KMT finalo ketvertą, kuris vyks Kaune. Pusfinalyje vilniečių laukia Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ barjeras.

Intriga laikėsi iki pirmojo kėlinio pabaigos, kuomet likus trims minutėms „Rytas“ turėjo minimalų dviejų taškų pranašumą (18:16), tačiau po to vilniečiai per likusį kėlinio laiką surengė spurtą 12:2 ir nuskuodė į priekį (30:18).

Antrajame ketvirtyje Lietuvos vicečempionai dar labiau užkūrė savo puolimo mašiną. Vilniečiai atliko vieną po kito gražius epizodus ir tolo nuo varžovų, tuo tarpų kėdainiečių ekipos trenerių štabui galvos skausmą kėlė komandos lyderio Zane‘o Watermano situacija. Legionierius per pirmąją rungtynių dalį susirinko net 4 pražangas ir apribojo savo būtį aikštelėje, kas lėmė, kad vilniečiai po dviejų kėlinių triuškino svečius iš Kėdainių (65:33).

Trečiojo kėlinio metu ir toliau puikų žaidimą demonstravo vilniečiai, kurie kėlinio pabaigoje varžovus triuškino net 43 taškų skirtumu (88:45).

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai neatleido stabdžio pedalo bei padidino savo turėtą milžinišką pranašumą ir mačą galop laimėjo 49-ių taškų skirtumu (113:64).

Be to, didžiausias skirtumas, kuriuo pirmavo vilniečiai yra 51 taškas (113:62).

„Ryto“ gretose naudingiausiai sužaidė Gytis Radzevičius. Puolėjas per 22 minutes pelnė 19 taškų (4/6 dvit., 3/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus ir sukaupė net 32 naudingumo balus.

„Nevėžio-Optibet“ ekipoje naudingiausiai sužaidė Ignas Vaitkus. Krepšininkas per 30 minučių aikštelėje pelnė 12 taškų (4/5 dvit., 0/1 trit., 4/5 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų. I.Vaitkus buvo vienintelis žaidėjas, kuris sukaupė dviženklį naudingumo balų skaičių Kėdainių klube.

„Rytas“: Martynas Echodas 21 (10/13 dvit., 1/4 baud., 7 atk. kam., 21 naud. bal.), Gytis Radzevičius 19, Gytis Masiulis (4/5 dvit., 4/7 baud.) ir Lukas Uleckas (2/3 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.) po 12, Marcusas Fosteris 11 (3/6 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud., 3 atk. kam.), Arnas Velička (2/5 trit., 2/2 baud., 8 rez. perd.) ir R. J. Cole'as (3/3 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud., 4 rez. perd.) po 8.

„Nevėžis-Optibet“: Ignas Vaitkus ir Seanas McNeilas (1/3 dvit., 3/5 trit., 2 atk. kam.) po 12, Zane'as Watermanas (1/3 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud., 4 atk. kam.) ir Justinas Marcinkevičius (4/7 dvit., 0/3 trit., 4 atk. kam.) po 8.