Dviženklį deficitą panaikinusi „Panathinaikos“ tėškė antausį „Barcelona“ krepšininkams

Svarbią pergalę dėl aukštesnių pozicijų Eurolygos turnyrinėje lentelėje iškovojo Marius Grigonis ir jo atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ (20/11). Penktadienį vykusiose rungtynėse Graikijos klubas namuose pranoko „Barcelona“ (20/11) ekipą.

Marius Grigonis.<br>G.Bitvinsko nuotr.

2024-03-22 21:05, atnaujinta 2024-03-22 23:54

„Panathinaikos“ pranoko varžovus 89:81 (20:23, 14:23, 26:15, 29:20).

Pirmoje rungtynių pusėje kiek geriau sekėsi svečiams iš Katalonijos – puolime įsismaginę „Barcelona“ krepšininkai sugebėjo susikrauti dviženklį pranašumą.

Vis dėlto vaizdas aikštėje ėmė keistis antroje rungtynių pusėje. „Panathinaikos“ itin suaktyvino gynybą ir ne tik pasivijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą.

Tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio minutėms tapo aišku, kad Atėnų klubas tikrai iškovos pergalę, esminis klausimas buvo, kokiu skirtumu tai bus padaryta.

Abi komandos itin akcentavo pirmųjų tarpusavio rungtynių rezultatą. Tąsyk Barselonoje pergalę 80:72 šventė aikštės šeimininkai.

Likus žaisti kiek daugiau nei tris sekundes „Panathinaikos“ dar turėjo reikiamą 11 taškų pranašumą, bet tada pražangą išprovokavęs N.Laprovittola specialiai prametė antrąjį baudos metimą, pats atkovojo kamuolį, išprovokavo pražangą, pataikė baudų metimus ir atstatė skirtumą iki reikiamų aštuonių taškų.

Paskutinysis K.Nunno dvitaškis skriejo pro šalį ir „Panathinaikos“ iškovojo dviprasmiškus jausmus kėlusią pergalę.

M.Grigonis šiose rungtynėse per 28 minutes įmetė 8 taškus (2/4 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 11 naudingumo balų.

Tuo metu R.Jokubaitis per 16 minučių įmetė 6 taškus (3/5 dvit.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 5 naudingumo balus.

„Panathinaikos“: Kendrickas Nunnas 22, Kostas Mitoglou 19, Kostas Sloukas 18, Mathiasas Lessortas 13.

„Barcelona“: Willy Hernangomezas ir Janas Vesely po 13, Alexas Abrinesas ir Tomašas Satoransky po 12.