Vos neprisižaidę jaunieji žalgiriečiai pagriebė bilietą į jaunimo Eurolygos turnyro Dubajuje finalą

Kauno „Žalgirio“ (3/0) aštuoniolikmečių komanda jaunimo Eurolygoje („Next Generation tournament“) įveikė „Next Generation Dubai“ ekipą ir pateko į didįjį turnyro Dubajuje finalą.

Mantas Juzėnas<br> zalgiris.lt nuotr.

Mar 23, 2024, 8:25 PM, atnaujinta Mar 23, 2024, 8:39 PM

Vytauto Pliaugos auklėtiniai 70:69 (22:17, 20:19, 18:16) pranoko talentingų žaidėjų pagrindu suburtą Dubajaus komandą ir jau sekmadienį žais didžiajame jaunimo Eurolygos turnyro finale, kur kovos dėl bilieto į pagrindinio turnyro finalinį etapą, kur susitiks visų atrankos turnyrų nugalėtojos.

Didžiajame finale jaunieji žalgiriečiai susikaus su Ulmo „Ratiopharm“ aštuoniolikmečiais, kurie A grupėje su 2 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu užėmė pirmąją vietą.

Primename, kad prieš tai grupių etape jaunieji žalgiriečiai susitvarkė su Bolonijos „Virtus“ ir Valensijos „Valencia Basket“ krepšininkais.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė Mantas Juzėnas. Kaunietis per 33,5 minutės aikštelėje pelnė 13 taškų (1/6 dvit., 1/8 trit., 8/11 baud.), atkovojo 11 kamuolių, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir sukaupė 14 naudingumo balų.

Taip pat 14 naudingumo balų pasirodymą jaunųjų žalgiriečių gretose užfiksavo ir Majus Bulanovas. Gynėjas per 31 minutę įmetė 9 taškus (3/5 trit.), sugriebė 5 atkovotus kamuolius.

„Next Generation Dubai“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Maxence‘as Lemoine. Krepšininkas aikštelėje praleido 29,5 minutės, surinko 16 taškų (3/12 dvit., 1/3 trit., 7/9 baud.), išprovokavo 9 pražangas ir sukaupė 12 naudingumo balų.

Pirmoji mačo dalis buvo ypač intensyvi ir „Žalgirio“ aštuoniolikmečiams nepavyko pernelyg pabėgti į priekį, o į trečiąjį ketvirtį V.Pliaugos auklėtiniai ėjo turėdami trapų 6 taškų pranašumą (42:36).

Antroje susitikimo dalyje abi komandos kovėsi taškas į tašką, tačiau žalgiriečiams praktiškai visą antrąją mačo pusę pavyko išlaikyti trapų pranašumą, kurį jie susikrovė per pirmuosius du kėlinius.

Likus 57,4 sekundės Dubajaus talentų komandos žaidėjas Theo Airhienbuwa pataikė sudėtingą dvitaškį ir nukirpo V.Pliaugos auklėtinių pranašumą iki minimalaus (68:66).

Kitoje atakoje žalgiriečiams sunkiai sekėsi atrasti laisvų erdvių pelnyti taškus, tačiau puikiai ispaniškąjį pikenrolą sužaidę kauniečiai pelnė dvitaškį ir susigrąžino keturių taškų persvarą likus pusei minutės (70:66).

Visgi Dubajaus ekipa baltos vėliavos nekėlė. Maxence’as Lemoine pataikė tolimą metimą likus 24,7 sekundės dalies ir „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai turėjo vos taškelio pranašumą (70:69).

Itin grubią klaidą mačui einant į pabaigą atliko M.Juzėnas, kuris bandydamas pereiti varžovų spaudimą šveitė kamuolį į užribį ir suteikė šansą Dubajaus komandai mesti pergalingą metimą.

Visgi lemiama Dubajaus ekipos ataka nebuvo sėkminga ir pergalę 70:69 šventė V.Pliauga ir Kauno „Žalgirio“ jaunimas.

Didžiajame jaunimo Eurolygos finale jau vietą turi Madrido „Real“, Kasparas Jakučionis, Artūras Butajevas ir „Barcelona“ ekipa. Taip pat kiek vėliau įvyks ir dar viena atranka, kurioje jaunieji talentai grumsis Paryžiuje. Joje paaiškės paskutinė komanda, pateksianti į finalinį varžybų etapą.

Didįjį jaunimo Eurolygos atrankos turnyro finalą Dubajuje žalgiriečiai žais sekmadienį.

„Žalgiris“: Mantas Juzėnas 13, Dovydas Buika (2/3 dvit., 2/10 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 4 klaid.), Kajus Mikalauskas (1/3 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.) ir Nedas Raupelis (4/12 dvit., 4/6 baud., 6 atk. kam.) po 12, Majus Bulanovas 9, Mantas Laurenčikas 8 (3/5 dvit., 2/4 baud., 5 atk. kam., 3 rez. perd.).

„Next Generation Dubai“: Maxence‘as Lemoine 16, Theo Airhienbuwa 14 (2/8 dvit., 3/4 trit., 1/2 baud., 3 atk. kam.), Erenas Ilyemas 12 (3/7 dvit., 2/3 trit., 3 per. kam., 3 klaid.), Andy Huelves 8, Panagiotis Lefas 7, Joanas Beringeris 6 (3/3 dvit., 11 atk. kam., 5 blok. met., 17 naud. bal.).