„Žalgirio“ aštuoniolikmečiai dramatiškai krito jaunimo Eurolygos turnyro Dubajuje finale

Vytauto Pliaugos treniruojami Kauno „Žalgirio“ (3/1) aštuoniolikmečiai dramatiškai pralaimėjo jaunimo Eurolygos turnyre Dubajuje. Kauniečiai didžiajame atrankos finale pralaimėjo prieš Ulmo „Ratiopharm“ (3/1) krepšininkus ir neiškovojo bilieto į didįjį turnyro finalą.

Vytautas Pliauga<br> zalgiris.lt nuotr.

Mar 24, 2024, 8:16 PM, atnaujinta Mar 24, 2024, 8:36 PM

„Žalgirio“ jaunimas 84:89 (19:11, 19:22, 18:23, 21:21, 7:12) krito prieš Vokietijos ekipą ir užėmė antrąją vietą jaunimo Eurolygos turnyre Dubajuje.

Jaunųjų žalgiriečių neišgelbėjo fenomenalus Manto Juzėno pasirodymas. Kaunietis per 38 minutes aikštelėje pelnė 28 taškus (6/14 dvit., 5/10 trit.,1/3 baud.), atkovojo 16 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 34 naudingumo balų pasirodymą.

Tiesa, Ulmo ekipoje Noa Essengue sužaidė gar geresnį mačą nei M.Juzėnas. Vokietijos klubo lyderis per 40 minučių pelnė 33 taškus (9/14 dvit., 1/3 trit., 12/21 baud.), sugriebė 18 atšokusių kamuolių, išprovokavo 16 pražangų ir sukaupė net 54 naudingumo balus.

Šie du žaidėjai pateko į simbolinį turnyro penketuką, o N.Essengue taip pat buvo pripažintas turnyro naudingiausiu (MVP) žaidėju. Taip pat prie jų prisijungė kitas jaunasis žalgirietis Nedas Raupelis.

Likus 2 minutėms iki mačo pabaigos žalgiriečiai atsilikinėjo vienu tašku (69:70), po to vokiečiai pelnė dar du taškus (69:72), tačiau Manto Juzėno tikslus tolimas metimas per varžovo rankas išlygino rungtynių rezultatą (72:72).

Po to V.Pliaugos auklėtiniai apsigynė nuo Ulmo ekipos atakos ir kitoje aikštės pusėje užpuolė patys, kuomet Nedas Raupelis pasižymėjo dvitaškiu ir sugrąžino kauniečiams trapų pranašumą (74:72). Likus 30 sekundžių iki mačo pabaigos Mantas Laurenčikas prasiveržė arčiau krepšio ir padidino „Žalgirio“ pranašumą iki 4 taškų (76:72).

Kitoje atakoje „Ratiopharm“ jaunimas prametė baudas, tačiau perėmė kamuolį ir pelnė du lengvus taškus (76:74). Varžovai bandė spausti žalgiriečius, tačiau kamuolio neperėmė ir prie baudos metimų linijos stojo M.Juzėnas, kuris pataikė vieną baudą iš dviejų ir paliko šansą varžovams išplėšti pratęsimą (77:74).

Ulmo atakos metu įvyko pats juodžiausias scenarijus. Vokiečiai pataikė tritaškį ir išlygino mačo rezultatą (77:77). Paskutinės atakos metu M.Juzėno tritaškis nebuvo tikslus ir abi komandos ėjo į pratęsimą.

Pratęsimo metu tritaškį įmetė M.Juzėnas, dviem taškais pasižymėjo N.Raupelis ir įpusėjus papildomam laikui V.Pliaugos auklėtiniai pirmavo trimis taškais (82:79). Visgi po to Ulmo ekipa atsakė savuoju spurtu 0:4 ir vėl išsiveržė į priekį (82:83). Kitoje atakoje vėl du taškus pelnė N.Raupelis, kuris vėl leido pirmauti kauniečiams (84:83). Į N.Raupelio taškus tolimu metimu atsakė vokiečiai ir likus 30 pratęsimo sekundžių Ulmo ekipa turėjo 2 taškų persvarą (84:86).

Galop jaunieji žalgiriečiai nebesugrįžo į rungtynes ir 84:89 krito prieš Ulmo krepšininkus.

Šiame turnyre jaunieji žalgiriečiai buvo įveikę Bolonijos „Virtus“, Valensijos „Valencia Basket“ ir Dubajaus jaunimo komandą.

Tiesa, didžiajame finale tikrai žais bent du lietuviai. Į didįjį jaunimo Eurolygos finalą pateko Kasparo Jakučionio ir Artūro Butajevo atstovaujama Barselonos „Barcelona“ ekipa.

„Žalgiris“: Mantas Juzėnas 28, Nedas Raupelis 18 (9/11 dvit., 0/3 baud., 10 atk. kam., 22 naud. bal.), Dovydas Buika 15 (4/11 dvit., 1/9 trit., 4/6 baud., 4 atk. kam., 5 klaid.), Mantas Laurenčikas 8 (3/6 dvit., 4 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 3 klaid.).

„Ratiopharm“: Noa Essengue 33, Joelis Cwikas 20 (6/15 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud., 3 atk. kam.), Jervis Scheffs 12 (3/12 dvit., 1/1 trit., 3/5 baud., 3 atk. kam., 3 rez. perd.), Jordanas Muelleris 10 (4/7 dvit., 0/2 trit., 2/3 baud., 6 rez. perd., 3 per. kam., 3 atk. kam.).