D. Sabonis istorinėje dvigubų dublių serijoje susilygino su K. Love‘u, o „Kings“ išvengė „Magic“ niukso Lietuvis pagerino „Kings“ rekordą

Domantas Sabonis dar vienu žingsniu priartėjo NBA istorijos, o „Sacramento Kings“ (41/29) sudėtingame mače išvykoje įveikė „Orlando Magic“ (42/29) krepšininkus.

Domantas Sabonis<br> USA Today Sports/Reuters/Scanpix nuotr.

Mar 24, 2024, 7:23 AM, atnaujinta Mar 24, 2024, 8:14 AM

„Kings“ išvykoje 109:107 (27:26, 27:30, 27:25, 28:26) šiaip ne taip palaužė „Magic“ ekipą.

Prie Sakramento klubo pergalės itin svariai prisidėjo D.Sabonis, kuris užfiksavo 53-ąjį iš eilės dvigubą dublį šiame sezone. Jis pagal minėtą seriją susilygino su Kevinu Love‘u, kuris tokį dvigubų dublių šou surengė 2010–2011 m. sezone. Beje, ši serija, pagal kurią lietuvis susilygino su K.Love‘u, yra ilgiausia nuo pat NBA ir ABA susijungimo 1976 m.

Be to, tai 66-asis lietuvio dvigubas dublis šį sezoną, o toks kiekis dvigubų dviženklių – geriausias pasiekimas „Kings“ klubo istorijoje.

D.Sabonis pergalingame mače aikštelėje praleido 39,5 minutės, per kurias pelnė 21 tašką (6/11 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud.), sugriebė 14 atšokusių kamuolių, išdalino 8 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir 3 kartus pažeidė taisykles.

Rezultatyviausiai Sakramento klube žaidė De‘Aaronas Foxas. Kairiarankis gynėjas per beveik 36 minutes aikštelėje pelnė 31 tašką (7/10 dvit., 3/12 trit., 8/9 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir 3 kamuolius perėmė.

„Magic“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo puikus Jonathano Isaaco pasirodymas. Puolėjas per 23 minutes sumetė 25 taškus (7/9 dvit., 3/4 trit., 2/3 baud.) ir atkovojo 7 kamuolius.

Praktiškai visas mačas klostėsi taškas į tašką ir nė vienai ekipai nepavyko pirmauti dviženkliu skirtumu. Lemiamame kėlinyje „Kings“ atsilikinėjo, tačiau įpusėjus ketvirčiui Keegano Murray tritaškis persvėrė rungtynių rezultatą Sakramento klubo naudai (96:94).

Po to „Kings“ ekipa iki pat paskutiniųjų sekundžių turėjo trapų pranašumą, tačiau likus 26 sekundėms Cole‘as Anthony pelnė dvitaškį ir sugrąžino taško pranašumą „Magic“ komandai (106:107).

Visgi po minutės pertraukėlės De‘Aaronas Foxas išprovokavo Jaleno Suggso pražangą, stojo mesti baudos metimų ir abu juos pataikė (108:107).

Atsakomosios pertraukėlės paprašę „Magic“ turėjo net tris bandymus persverti rungtynių rezultatą, tačiau C.Anthony ir Franzo Wagnerio metimai skriejo pro šalį, kas lėmė, kad „Kings“ šiaip ne taip atlaikė varžovų šturmą ir po skaudaus pralaimėjimo praėjusiose rungtynėse prieš „Washington Wizards“ grįžo į pergalių kelią (109:107).

D.Sabonis ir „Kings“ Vakarų konferencijoje šiuo metu dalinasi septintąją ir aštuntąją vietą su „Dallas Mavericks“, o „Magic“ Rytuose žengia penkti.

„Magic“: Jonathanas Isaacas 25, Paolo Banchero 22 (7/12 dvit., 1/6 trit., 5/5 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 4 klaid.), Franzas Wagneris 18 (7/10 dvit., 1/4 trit., 4 rez. perd., 3 atk. kam.), Cole‘as Anthony 16 (5/8 dvit., 2/7 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Jalenas Suggsas 9 (2/5 dvit., 1/5 trit., 2/4 baud., 4 rez. perd., 3 atk. kam.).

„Kings“: De‘Aaronas Foxas 31, Keeganas Murray 22 (2/5 dvit., 6/7 trit., 7 atk. kam.), Domanatas Sabonis 21 (14 atk. kam., 8 rez. perd.), Keonas Ellisas 19 (3/3 dvit., 4/9 trit., 6 rez. perd., 5 atk. kam.), Harrisonas Barnesas 9 (3/6 dvit., 0/4 trit., 3/4 baud., 4 atk. kam.).