Moterų Baltijos krepšinio lygos bronza – įspūdingai antrąją mažojo finalo pusę sužaidusiam „Neptūnui-Amberton“

2023–2024 m. Moterų Baltijos krepšinio lygos („Biosil-WBBL“) sezoną trečiojoje vietoje užbaigė Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“, Palangoje vykstančio finalo ketverto mažajame finale palaužęs Vilniaus „Kibirkštį“ 58:48 (10:17, 11:13, 14:10, 23:8).

Daugilė Ūsė ir Rūta Stipra <br> Mato Baranausko nuotr.

Mar 30, 2024, 4:59 PM

Rungtynes 5 taškais iš eilės atidarė vilnietės, tačiau klaipėdietės atsakė Rūtos Stipros bei Viktorijos Balaban tritaškiais ir pačios išsiveržė į priekį. „Kibirkšties“ tai nepristabdė, sostinės atstovės surengė spurtą 10:0 ir privertė „Neptūno-Amberton“ vyriausiąjį trenerį Martyną Airošių prašyti minutės pertraukėlės.

Antrojo kėlinio viduryje vilniečių pranašumas tapo dviženklis (23:13), o po 3 iš eilės Gabrielės Šulskės baudos metimų išaugo iki 12 taškų (27:15).

Po 2 kėlinių sostinės komanda pirmavo 30:21, bet trečiojo pradžioje „Neptūnas-Amberton“ netruko pademonstruoti, kad viskas nebus taip, kaip buvo pirmoje rungtynių pusėje. Brigita Sinickaitė pelnė 5 taškus iš eilės, Audronė Zdanevičiūtė pridėjo tritaškį ir skirtumas ištirpo iki 3 taškų (31:34).

Ketvirtajame kėlinyje po Saulės Mikelionytės 4 taškų iš eilės „Neptūnas-Amberton“ antrą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (41:40), o po Rūtos Stipros dvitaškio su bauda, Marinos Solopovos prasiveržimo bei V. Balaban tritaškio įgijo 8 taškų persvarą (51:43).

„Kibirkštis“ nuo šio smūgio nebeatsigavo, o „Neptūnas-Amberton“ pergalingai užbaigė rungtynes.