Lrytas.lt spec. korespondentas, Karakasas

Nigerijos ir Dominikos Respublikos mačo akimirkos.<br>"Reuters"

Remigijus Kazilionis

Jul 9, 2012, 8:08 AM, atnaujinta Mar 18, 2018, 8:11 AM

Nigerijos rinktinė patvirtino, kad pergalės olimpiniame atrankos turnyre prieš Lietuvos ir Graikijos ekipas nebuvo atsitiktinės.

Paskutinėse rungtynėse Karakase nigeriečiai sekmadienį 88:73 nugalėjo Dominikos Respublikos ekipą ir iškovojo trečiąjį kelialapį į Londoną. Prieš tai teisę žaisti olimpiadoje užsitikrino pusfinalius laimėjusios Lietuvos ir Rusijos rinktinės.

Lemiamo mačo pradžioje atsilikę 8:16, Nigerijos krepšininkai spurtavo 14:0 ir antrajame kėlinyje turėjo 12 taškų persvarą.

Dominikiečiai varžovų puolimą sustabdė po pertraukos ir patys pradėję sumaniau atakuoti 35-ąją min. rezultatą išlygino – 64:64.

Paskui kurį laiką pusiausvyra laikėsi, kol daugiausiai iš JAV gimusių žaidėjų sudaryta Nigerijos komanda, šaltakraujiškiau baigdama atakas, 38-ąją min. vėl nutolo - 75:68. Dominikiečiai antrą kartą atsitiesti nesugebėjo.

Rezultatyviausi tarp nugalėtojų buvo Ike Diogu (25 tšk.; 10 atk. kam.) ir Al-Farouqas Aminu (14). Dominikos Respublikai Francisco Garcia pelnė 17 taškų, Yackas Martinezas – 16.

Nigerijos rinktinės skrydis atrankos turnyre Karakase prasidėjo grupė varžybose, kai pralaimėję pirmąjį mačą Venesuelai jie 86:80 pranoko lietuvius. Bet didžiausią staigmeną Afrikos komanda sukūrė ketvirtfinalyje, be olimpiados palikusi graikus – 80:79.

Nigeriečiams Londono olimpiada bus pirmoji istorijoje. Pasaulio čempionatuose jie dalyvavo du kartus (1998 m. užėmė 13-ąją, 2006 m. – 9-ąją vietą). Afrikos pirmenybėse ekipa šešis sykius laimėjo medalius (sidabro – 1997, 1999 ir 2003 m., bronzos – 1995, 2005 ir 2011 m.), bet žemyno čempionais dar nėra tapusi.

FIBA reitinge Nigerija užima 21-ąją vietą.