Dešimt auksinių Londono olimpinių žaidynių akimirkų

Prezidentas Barackas Obama norėtų su ja susitikti, o garsioji televizijos laidų vedėja Oprah Winfrey šluostėsi džiaugsmo ašaras.

"Lietuvos rytas"

Aug 14, 2012, 4:55 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 9:12 AM

Atrodo, visa Amerika įsimylėjo Gabby Douglas, Skrajojančią voverę, kuri tapo pirmąja afroamerikiete, laimėjusia olimpinį titulą gimnastikos varžybose.

Kirani Jameso laimėtas auksas 400 metrų bėgimo varžybose yra pirmasis olimpinis medalis vos 109 tūkst. gyventojų turinčiai Grenadai.

Net ne mažiau įsiminė momentas, kai po pusfinalio bėgimo jis ir Pietų Afrikos Respublikos bėgikas Oscaras Pistorius, pirmasis olimpietis abiem amputuotomis galūnėmis, po finišo apsikeitė numeriais.

„Jis yra visų mūsų įkvėpėjas, – sakė K.Jamesas. – Garbė varžytis su tokiu vaikinu.”

Hamadou Djiko Issaka tapo savotiška žvaigžde irklavimo varžybose.

Kai kurie iš 20 tūkst. žiūrovų atsistojo sveikindami jį finišuojantį, nors 2000 metrų distancijoje nuo varžovų nigerietis atsiliko apie 300 metrų.

„Nemoku jokios technikos, – pripažino Nigerijos irkluotojas. – Aš mokiausi irkluoti vos tris mėnesius.”

Kai laimėjo auksą Vimbldono teniso aikštyne, škotui Andy Murray ištryško ašaros.

Jis dar nėra laimėjęs nė vieno „Grand Slam” turnyro, liepos pradžioje jis pralaimėjo Roger Federeriui Vimbldono teniso turnyro pusfinalyje, bet pasiekė revanšą prieš šveicarą įspūdingu pasirodymu olimpiniame finale.

Prisiminimai, kaip škotas lipo į tribūnas švęsti kartu su artimiausiais ir brangiausiais žmonėmis, išliks ilgam.

Rubenas Limardo pralinksmino Londoną, kai su medaliu ant kaklo pasirodė Anglijos sostinės požeminėje metro stotelėje, ilgai pozavo norintiems su juo nusifotografuoti ir mokė keleivius Venesuelos sporto skanduočių.

Fechtavimosi varžybų čempionu tapęs atletas iškovojo auksą Venesuelai po 44 metų pertraukos.

Dėkingas šalies prezidentas jam padovanojo kopiją kardo, kuriuo naudojosi Pietų Amerikos kovų dėl laisvės didvyris Simonas Bolivaras.