Kupiškyje paaiškėjo Europos jaunimo triatlono taurės bei Lietuvos pirmenybių prizininkai

Šeštadienį Kupiškyje vyko Baltijos šalių, Lietuvos triatlono čempionato bei Europos jaunimo

BNS ir lrytas.lt inf.

Jun 25, 2013, 8:51 AM, atnaujinta Mar 5, 2018, 5:38 AM

Varžybų dalyviams reikėjo nuplaukti 750 m, nuvažiuoti dviračiu 20 km ir nubėgti 5 km. Nugalėtoju tapo rusas Andrejus Moisejenka, distanciją įveikęs per 57 minutes 19 sekundžių. Sidabro medalį iškovojo Izraelio atstovas Shacharas Sagivas, nuo nugalėtojo atsilikęs 10 sekundžių, o ant trečiojo prizininkų pakylos laiptelio lipo kitas Rusijos atstovas Aleksejus Ščerbininas, nuotolį įveikęs per 57 minutes ir 41 sekundę.

Aukščiausiai iš lietuvių pakilęs panevėžietis Titas Pumputis užėmė 24-ąją vietą tarp 48 dalyvių.

Merginų varžybose nepralenkiama buvo Slovakijos sportininkė Ivana Kuriackova, kuri šiais metais laimėjo ir Europos jaunimo duatlono (bėgimas-dviratis-bėgimas) čempionatą. Kylanti Slovakijos triatlono žvaigždė nuotolį įveikė per 1 valandą 7 minutes 23 sekundes ir 36 sekundėmis aplenkė antroje vietoje likusią rusę Ajuną Batocyrenovą.

Trečioji vieta atiteko Izraelio atstovei Hadar Aharoni, kuri finišo liniją kirto po 1 valandos 9 minučių bei 54 sekundžių.

Vienintelė Lietuvos atstovė Samanta Šopytė finišavo septinta iš devynių startavusių dalyvių.

Paskutiniai startavo elito grupės atstovai, kurie savo jėgas išmėgino Olimpinėje triatlono distancijoje - 1,5 km plaukimas, 40 km važiavimas dviračiu ir 10 km bėgimas. Šiose varžybose paaiškėjo ir Lietuvos triatlono pirmenybių prizininkai.

Lietuvos čempionu trečius metus iš eilės tapo kaunietis Paulius Dapkus, sudėtingą Kupiškio trasą įveikęs per 2 valandas 14 minučių 30 sekundžių. Jis net 6 minutėmis ir 49 sekundėmis aplenkė trečius metus iš eilės sidabrą iškovojusį panevėžietį Lauryną Urbšį, o bronza atiteko kitam laikinosios sostinės atstovui Tomui Šalnai, kuris nuo nugalėtojo atsiliko 13 minučių ir 26 sekundes.

Moterų grupėje nugalėtojos titulą apgynė daugkartinė Lietuvos čempionė panevėžietė Alina Ranceva, distancijoje užtrukusi 2 valandas 28 minutes ir 50 sekundžių bei daugiau nei pusvalandžiu aplenkusi kitą Panevėžio atstovę Gintarę Masiliūnaitę (3 val. 3 min. 3 sek.).

Varžybas rengė Lietuvos triatlono federacija ir Triatlono bei sveikatingumo klubas „Darna“.