Kanadiečių varžovai finale – rusai, 4:0 palaužę amerikiečius

Pasaulio ledo ritulio čempionato finale sekmadienį susikaus amžinos varžovės Kanados ir Rusijos rinktinės. Visus 9 mačus turnyre Čekijoje laimėję kanadiečiai šeštadienį pusfinalyje 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) palaužė šeimininkus čekus, o rusai principinėse rungtynėse 4:0 (0:0, 0:0, 4:0) sutriuškino JAV rinktinę.

Rusijos ledo ritulininkai mačo pabaigoje palaužė JAV komandą.<br>AP nuotr.
Kanadiečiai (raudona apranga) pateko į finalą.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

May 16, 2015, 7:24 PM, atnaujinta Nov 28, 2017, 10:27 AM

Rusija ir Kanada finale tarpusavyje kovojo 2008 ir 2009 metais.

Rusija – JAV 4:0 (0:0, 0:0, 4:0).

Rusijos rinktinę prieš šį mačą sustiprino NHL žvaigždė Aleksandras Ovečkinas. Pirmajame kėlinyje rusai buvo aktyvesni, bet amerikiečių vartininkas žaidė patikimai ir neleido pakeisti rezultato.

Po dviejų kėlinių įvarčių irgi nebuvo pelnyta. Arčiau tikslo buvo per 40 minučių 23 sykius į vartus metę amerikiečiai, bet pavojingiausioje atakoje rusų vartininkas Sergejus Bobrovskis laiku kyštelėjo pačiūžą.

A.Ovečkinas nieko stebuklingo aikštėje neparodė, nors gavo pakankamai laiko pasireikšti.

Trečiajame kėlinyje trapią pusiausvyrą sudaužė Sergejus Moziakinas (47:16), po vartininko perdavimo sumaniai kojomis suvaldęs ritulį ir iščiuožęs tiesiai prieš amerikiečių vartininką. Smūgis buvo tiksliai po skersiniu – 1:0.

Sužaidus dar tris minutes (50:18) mačo baigtis buvo  nulemta. Du amerikiečių gynėjai savo zonoje pametė ritulį, jį pagriebė prišokęs A.Ovečkinas ir galingai smūgiavo  – 2:0.

Amerikiečiai dar bandė gelbėtis, bet išretėjusi gynyba vėl sugriuvo po penkių minučių. Maksimas Ščipačiovas (55:27) pripuolė prie nuo vartininko atšokusio ritulio ir trečiąkart jį pasiuntė į vartus.

JAV rinktinė nutarė rizikuoti ir likus 4 min. ėmė keisti vartininką aikštės žaidėju.

Už tai teko sumokėti – ketvirtą įvartį pelnė Jevgenijus Malkinas (58:35), kuriam tokią galimybę geraširdiškai sudarė A.Ovečkinas.

„Pirmus du kėlinius nesijaučiau gerai, bet trečiajame mano kojos ėmė dirbti. Bus įdomus finalas“, – sakė rusų žvaigždė.

„Tai buvo puikios rungtynės, kuriose kietai žaidė abi komandos, – teigė JAV komandos kapitonas Mattas Hendricksas. – Mes nesugebėjome pramušti S.Bobrovskio.“

Rusų vartininkas atrėmė visus 35 smūgius.

Kanada – Čekija 2:0 (1:0, 1:0, 0:0).

Šeimininkai čekai geriausiu atveju turės tenkintis bronzos medaliais.

Tai buvo devintoji iš eilės galingai Čekijoje rungtyniaujančių kanadiečių pergalė. Ja labiausiai džiaugėsi vienas geriausių NHL ledo ritulininkų Sidney Crosby, kuris iki šiol dar nė sykio nėra tapęs pasaulio čempionu.

Įvarčius kanadiečiams pelnė Tayloras Hallas (8:40 po Jordano Eberle'o ir Sidney Crosby perdavimų) ir Jasonas Spezza (29:02 po Matto Duchene ir Dano Hamhuiso perdavimų).

Kanada į pasaulio čempionato finalą pateko po 6 metų pertraukos, o čempionais gali tapti pirmąkart nuo 2007 metų.

„Dabar mes visi galvojame tik apie pergalę. Būtų puiku iškovoti titulą. Tikiuosi, finišuosime pergalingai“, – kalbėjo S.Crosby.

„Negalėjome nieko padaryti. Norėjome, bet nesugebėjome pelnyti įvarčio per pirmąsias 10–15 minučių“, – dūsavo čekų veteranas Jaromiras Jagras.