Kanadiečiai pasaulio čempionato finale sudaužė rusus

Sekmadienį Čekijoje baigėsi pasaulio ledo ritulio čempionatas. Jo finale 25 kartą istorijoje triumfavo Kanados ledo ritulininkai. Čempionate pralaimėjimo nė karto nepatyrę kanadiečiai finale 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) parklupdė nugalėtojų titulą gynusius Rusijos ledo ritulininkus.

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

May 17, 2015, 6:14 PM, atnaujinta Nov 28, 2017, 7:27 AM

Kanada – Rusija 6:1. C.Eakinas (18:10), T.Ennis (21:56), S.Crosby (27:22), T.Seguinas (28:05), C.Giroux (48:58), N.MacKinnonas (49:49)/ E.Malkinas (52:47).

Baigiantis pirmajam kėliniui kanadiečius į priekį išvedė C.Eakinas. Vos prasidėjus antrajam kėliniui dar vieną įvartį į rusų vartus pasiuntė T.Ennis.

Antrajame kėlinyje kanadiečiai ir toliau gesino rusų viltis apginti titulą. Per dvi minutes po įvartį pelnė S.Crosby ir T.Seguinas. Kanados rinktinės persvara išaugo 4:0.

Kanadiečiai toliau triuškino varžovus. Trečiajame kėlinyje dar du įvarčius į Rusijos rinktinės vartus mušė C.Girouxas ir N.MacKinnonas.

Įpusėjus trečiajam kėliniui galiausiai prabilo ir rusai. Pirmąjį įvartį Rusijos rinktinei pelnė E.Malkinas. Tai buvo tik paguodos įvartis. Kanados rinktinė iškovojo pergalę 6:1.

Kanadiečiai šeštadienį pusfinalyje 2:0 palaužė turnyro šeimininkus čekus, o rusai 4:0 sutriuškino JAV rinktinę.

Rusai pasaulio čempionais yra tapę penkis kartus, tuo tarpu kanadiečiai – net 24 kartus.

Rusija ir Kanada finale tarpusavyje kovojo 2008 ir 2009 metais.