Prieš varžybas į pirtį, per varžybas – link bronzos

Europos žaidynėse Baku ne vyrų, bet Lietuvos moterų imtynių atletė atsidūrė labai arti garbės pakylos.

G.Blekaitytė Europos žaidynių moterų imtynių varžybų ketvirtfinalyje įveikė Austrijos sportininkę.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
D.Domikaitytė suklupo Europos žaidynių moterų imtynių varžybų aštuntfinalyje.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
D.Domikaitytė suklupo aštuntfinalyje.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jun 15, 2015, 12:09 PM, atnaujinta Nov 22, 2017, 9:21 AM

Giedrė Blekaitytė užsuko į pirtį prieš svėrimą, per dvylika minučių numetė 150 g ir pateko į reikiamą svorio kategoriją (iki 60 kg), o tada sulaukė ir burtų šypsnio.

22 metų atletė iš Šiaulių iškart pateko į ketvirtfinalį ir jame 5:0 įveikė austrę Sabriną Seibl.

Per kovą Haydaro Alijevo arenoje pirmadienio rytą austrė prabrėžė lietuvei skruostą iki kraujo, nors imtynėse neleistini ilgi nagai, ir pirmavo kovos pradžioje.

„Smagu, kad paskui Giedrė susitelkė ir įtikinamai paguldė varžovę“, – G.Blekaitytės pergale liko patenkintas treneris Aivaras Kaselis.

Pusfinalyje G.Blekaitytei nepavyko pasipriešinti rusei Svetlanai Lipatovai, kuri nuolat atakavo, iškovojo pergalę 4:0 ir pateko į finalą.

Pirmadienio vakare iš Šiaulių rajono kilusi lietuvė kovos dėl bronzos su baltaruse Veranika Ivanova, kuri ketvirtfinalyje pralaimėjo tai pačiai S.Lipatovai.

„50 prieš 50, – apie būsimą kovą sakė treneris A.Kaselis. – Jau buvo kontrolinių kovų, per kurių kelias yra laimėjusi Giedrė, o kelias – Baltarusijos sportininkė.“

Kita mūsų šalies imtynininkė Danutė Domikaitytė svorio kategorijoje iki 69 kg aštuntfinalyje 0:5 nusileido austrei Martinai Kuenzai.

20-metei lietuvei, kuri pernai pasaulio jaunimo pirmenybėse iškovojo bronzą, varžybos Baku baigėsi sulig pirmąja kova, nes ją įveikusi varžovė nepateko į finalą ir antro šanso D.Domikaitytė negavo.

Prieš varžybas D.Domikaitytės galimybės buvo vertinamos kiek aukščiau nei G.Blekaitytės.

„Tačiau Giedrė daug pridėjo per pastarąjį pusmetį ir neatsitiktinai laimėjo medalius „Grand Prix“ varžybose, – pabrėžė A.Kaselis. – Tokio rango varžybose, kaip Europos žaidynės, gal ir geriau grumtis labiau patyrusioms sportininkėms.“

Europos žaidynių imtynių varžybose Baku dar grumsis trys lietuviai.

Mindaugas Rumbutis (iki 97 kg) imsis trečiadienį, o Šarūnas Jurčys (iki 61 kg) ir Jonas Rudavičius (iki 125 kg) – ketvirtadienį.