Lietuvos irkluotojai rinko auksą pasaulio jaunimo pirmenybėse

Jaunimo varžybų pagrindiniame 200 m – sprinto – rungties finale vilnietis aplenkė visus aštuonis varžovus bei auksą iškovojęs finišavo pirmas – 38,816 sekundės.

H.Žustautas apgynė pasaulio jaunimo čempiono titulą.<br>M.Kulbio nuotr.
V.Korobovas tapo pasaulio jaunių čempionu.

Jul 26, 2015, 1:30 PM, atnaujinta Oct 23, 2017, 10:53 PM

Sidabro medalis atiteko antrą vietą užėmusiam rusui Andrejui Kraitorui (38,828 sek.), o bronzos apdovanojimu tenkinosi trečias buvę čekas Martinas Fuksa (39,424 sek.).

Šios rungties finale už prizininkų nugarų liko kanojininkai iš Gruzijos, Ispanijos, Kazachstano, Irano, Baltarusijos ir Vokietijos.

Jaunių vienviečių kanojų varžybų 200 m distancijoje finale sekmadienį Lietuvos atstovas Vadimas Korobovas finišavo pirmas ir iškovojo aukso medalį.

Mūsų šalies irkluotojas nuotolį įveikė per 40,688 sek. ir antrąją vietą užėmusį uzbeką Arturą Gulijevą aplenkė 0,06 sek.  Bronzą pelnė moldavas Sergejus Tarnovščis (40,784 sek.).

Vaikinų dviviečių baidarių B finale (10-18 vietos) Lietuvos atstovai Jegoras Klimentjevas ir Edgaras Svirbutovičius (35,676) liko aštunti ir galutinėje įskaitoje užėmė 17-ąją vietą.

Lietuvos merginos irkluotojos iškovojo vienintelius du medalius Plovdive (Bulgarija) pasibaigusiame pasaulio jaunimo iki 23-ejų metų čempionate.

Ieva Adomavičiūtė tapo moterų vienviečių rungties čempione, o Sonata Petrikaitė lengvo svorio vienviečių varžybose laimėjo bronzos medalį.

JAV studijuojanti 20 metų I.Adomavičiūtė prieš dvejus metu jaunimo čempionate užėmė vos 13-ąją vietą, praėjusiais metais po Lietuvos vėliava nestartavo jokiose varžybose, o šiemet grįžo su trenksmu.

Buvusi Mildos Valčiukaitės porininkė dviviečių rungtyje (merginos 2011 m. tapo pasaulio U-19, o 2012 – U-23 čempionėmis) čempionate žygiavo itin užtikrintai.

Ji laimėjo tiek atrankos plaukimą, tiek pusfinalį, tiek A finalą. Pastarajame 2000 metrų distanciją Ieva įveikė per 7 min., 40,52 sek. ir  4,61 sek. aplenkė sidabrą laimėjusią Švedijos irkluotoją Lovisą Claesson (7:45.13).

Bronza atiteko šveicarei Pascale Walker (7:50.55). Penkta finale liko Latvijos sportininkė Elza Gulbe.

Tuo tarpu S. Petrikaitė lengvo svorio vienviečių varžybų A finale finišavo per 7:47.15 min. ir užėmė trečiąją vietą. Čempione tapo Graikijos irkluotoja Amalia Tsiavou (7:43.50), o sidabrą laimėjo japonė Chiaki Tomita (7:46.13).

A finale taip pat startavo ir dviviečių vaikinų įgula – Aurimas Adomavičius ir Dominykas Jančionis.  2013 metų pirmenybių čempionams šį kartą medalių laimėti nepavyko. Jie užėmė šeštąją vietą (6:35.99), nuo čempionais tapusios Vokietijos įgulos atsilikę 18 sek. (6:17.79).

Kitos dvi Lietuvos įgulos pasiekė B finalus ir kovojo dėl 7-12 vietų.

Dovydas Nemeravičius B finale užėmė 3-ąją vietą ir bendroje įskaitoje liko dešimtas.

Vyrų keturvietės be vairininko  įgula – Edvardas Babarskas, Tautvydas Vaitkūnas, Žilvinas Visockas ir Emilis Abelkis – pasirodė taip pat. B finale vaikinai užėmė 3-ąją vietą ir bendroje įskaitoje liko 10-i.